PDA

Επιστροφή στο Forum : Τιμες Forthnet



giannisXXX
09-10-14, 20:21
Τι να συμβαίνει άραγε:hmm::hmm: ??
Από το κατάστημα
145202
Κατάλογος Οκτωβρίου από το Site
145203
Aπό το Site
145204

eniac
09-10-14, 20:32
Δε βλέπω κάτι παράξενο..

Η τιμή απο το κατάστημα είναι με ΦΠΑ 16% λόγω περιοχής (Μυτιλήνη).

Απο το site, είναι με ΦΠΑ 23%.
Η εικόνα απο τον τιμοκατάλογο αναφέρει την κανονική τιμή του πακέτου (19,90€), ενώ η εικόνα απο το site με τα 17,90€, αναφέρεται σε τρέχουσα προσφορά.

Είναι κάτι άλλο που δεν έχω προσέξει..;

giannisXXX
09-10-14, 20:43
A ok δεν το είχα καταλάβει νόμιζα ότι είχε γίνει κάποιο λάθος
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση :)

eniac
09-10-14, 20:47
Φαντάσου το διάβασα 6-7 φορές γιατί λέω κάτι θα χάνω.. Χαχαχα!!! :p

:oneup:

fotis 65
10-10-14, 07:17
Δε βλέπω κάτι παράξενο..

Η τιμή απο το κατάστημα είναι με ΦΠΑ 16% λόγω περιοχής (Μυτιλήνη).

Απο το site, είναι με ΦΠΑ 23%.
Η εικόνα απο τον τιμοκατάλογο αναφέρει την κανονική τιμή του πακέτου (19,90€), ενώ η εικόνα απο το site με τα 17,90€, αναφέρεται σε τρέχουσα προσφορά.

Είναι κάτι άλλο που δεν έχω προσέξει..;

Δηλαδή αν πάω στο κατάστημα της Μυτιλήνης και κάνω αίτηση για σύνδεση (εχω οτε ) θα εχω τις τιμές αυτές ? .......

eniac
10-10-14, 12:12
Οι συντελεστές ΦΠΑ αγαθών και υπηρεσιών καθορίζονται από τις διατάξεις του άρθρου 21 και του παραρτήματος ΙΙΙ του Κώδικα ΦΠΑ (Ν. 2859/2000):

1. Οι συντελεστές ΦΠΑ είναι τρεις.

2. Ο κανονικός 23%, ο μειωμένος 13% και ο υπερμειωμένος 6,5%.

3. Για τα νησιά του Αιγαίου πλην Κρήτης (Νομοί Λέσβου, Χίου, Σάμου, Δωδεκανήσου, Κυκλάδων και τα νησιά του Αιγαίου Θάσο, Σαμοθράκη, Βόρειες Σποράδες και Σκύρο), οι συντελεστές του φόρου μειώνονται κατά τριάντα τοις εκατό (30%), δηλαδή ο κανονικός γίνεται 16%, ο μειωμένος 9% και ο υπερμειωμένος 5%,

Αν η γραμμή σου (και όχι το κατάστημα), είναι στα νησιά του Αιγαίου πλην Κρήτης που αναφέρονται παραπάνω, απ' όπου και να κάνεις αίτηση, θα λάβεις το ανάλογο ΦΠΑ.

fotis 65
10-10-14, 13:29
ε τότε δεν καθομε με τίποτα στα 52 ευρώ με 2αρα γραμμή θα παρω τηλ να μαθω.:thumb_dup

makis64
12-10-14, 05:15
Καλησπέρα μια διευκρίνηση αν κάποιος μπορεί να με διαφώτιση στα εξής

Είμαι συνδρομητής στο Forthnet 2Play Απεριόριστα 24,90€ και το συμβόλαιο μου που έχω από πέρσι έληξε πριν 2-3 ήμερες. Στις αλλεπάλληλες οχλήσεις από την εταιρεία προς έμενα για νέο συμβόλαιο, υπάρχει διαφωνία στο παρακάτω
Ζητώ να έχω το πρόγραμμα 2Play απεριόριστα 24,90€ + της 12 ώρες για κινητά που διαφημίζουν, και η απάντηση τους είναι ότι αυτό μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ μέσω web αίτησης, και καλά ως εδώ...
ΆΛΛΑ χωρίς να έχω το 18νηνο συμβόλαιο που προβλέπεται στα χέρια μου!. Θα υπάρχει μόνο η ηχογραφημένη συνομιλία που θα υπάρξει μέσω τηλεφώνου!!! Αυτή είναι η απάντηση τους!
Και ρωτώ. Ποσό νόμιμο μπορεί να είναι αυτό!!! Ποιος με διασφαλίζει!! η ηχογραφημένη συνομιλία??!!
Έχει κάποιος από εσάς δεχθεί μια τέτοιου είδους δέσμευση χωρίς συμβόλαιο στα χέρια του.
Διαφωτίστε με γιατί θα τρελαθούμε με την πάρτη τους! Ευχαριστώ πολύ

@ ADSLgr.com All rights reserved.