PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα με τη σύνδεση



Koza
10-10-14, 02:34
Ανοίγω αυτό το θέμα για να πω ότι έχω το εξής πρόβλημα, πρόσφατα μετακινήθηκα σε ΟΤΕ 24άρα(Από HOL 6άρα) και έχω κάποια θεματάκια..Η γραμμή μου δεν είναι ιδιαίτερα σταθερή, βγάζει δεν βγάζει 2 μέρες uptime.Έχω παρατηρήσει ότι ξαφνικά στο router αυξάνονται τα CRC και HEC(Στο down) κατά πολύ και το internet κολλάει απίστευτα και τελικά μπορεί και να πέσει το DSL τελείως και να πρέπει να συγχρονίσει πάλι.Επίσης παρατηρώ το SNR στο down κάνει διάφορα κόλπα, για παράδειγμα μία μου το αναφέρει ως 10.2 και μερικές φορές μπορεί να το αναφέρει και 8.7/9.2 κλπ..Τι συμβαίνει ; Είναι θέμα του ΟΤΕ ή θέμα της δικιάς μου γραμμής ; Να πω ότι με HOL δεν είχα κανένα θέμα, δηλαδή κράταγε και μια βδομάδα uptime χωρίς προβλήματα, και ήμουν επίσης σε Fast Path.

Το router είναι αυτό που δίνει ο ΟΤΕ, το ZTE ZXHN H108NS.

babis3g
10-10-14, 12:10
Αν δεν ειχες θεμα με τον αλλο παροχο δηλωσε βλαβη, τηλεφωνησε τους
Βαλε και το καινουριο φιλτρο που ηταν στο κουτι αν βοηθησει

PEPES
10-10-14, 12:25
Μπορει να ειναι και bug του ρουτερ.Αν εχεις της HOL το ρουτερ βαλε τους κωδικους της συνδεσης σου και δοκιμασε και με αυτο.

deniSun
11-10-14, 22:44
1. Κάνεις έλεγχο της εσωτερικής σου καλωδίωσης με τον οδηγό που υπάρχει μέσα στο forum.
2. Δοκιμάζεις με διαφορετικό ρούτερ.
3. Αν έχεις ρούτερ με υποστήριξη dmt κράτα διαγράμματα και πόσταρέτα να τα δούμε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.