PDA

Επιστροφή στο Forum : hol νέα υπηρεσία VDSL απο Α/Κ



simplyme
16-10-14, 15:02
Σήμερα ανέβηκε στο site της hol για τα vdsl εμφανίζει το εξής:

Η υπηρεσία vdsl internet προσφέρεται είτε μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της hellas online είτε μέσω υπηρεσίας χονδρικής, βάσει της διαθεσιμότητας στην περιοχή σου.

Άρα ξεκίνησε η παροχή της vdsl απο Α/κ!?!

με 27 € μια χαρά το βρίσκω....:respekt::respekt::respekt:

https://www.hol.gr/services/home/hol-double-play

PEPES
17-10-14, 10:48
Nαι αυτο εννοει αν και απο καμπινα ειναι καλυτερα.Και στα 27 € ειναι πολυ καλη τιμη!

kostas_pav
17-10-14, 14:38
Γενικά έκαναν πολλές αλλαγές στα προγράμματα. Με μία πρώτη ματιά έβγαλαν τα διεθνή από όλα τα πακέτα και τα προσφέρουν ως επιπρόσθετο πακέτο.
https://www.hol.gr/sites/default/files/gr/holservices/files/pricelisthellasonline.pdf

iliteo
31-10-14, 02:13
:down: Αυτό είναι πραγματικό Downgrade για την Hol..!!! :down:
Ήταν η μόνη που έδινε εγγυημένα μόνο από καμπίνα.
Μάλλον την αναγκάζει ο ανταγωνισμός και η πίεση του κόσμου.
Και εντάξει αυτοί που είναι 200-300 μέτρα γύρω από το Α/Κ!
Από 'κει και πέρα δεν έχεις VDSL αλλά λίγο ή πολύ ADSL.
Υπάρχουν πολλοί εδώ που ενώ έκαναν αναβάθμιση σε VDSL η ταχύτητα τους έπεσε πιο κάτω και από το ADSL που είχαν.
Στην περίπτωση μου μάλιστα, για συγκεκριμένη περιοχή που ξέρω ότι δεν υπάρχουν καμπίνες (εξάρχεια-κέντρο)
και μέχρι πρότινος μου έβγαζε διαθεσιμότητα μόνο ο ΟΤΕ για 30αρι (που ίσως και να τό'πιανα - απόσταση Α/Κ ~ 750μ -αν και αυτό χλωμό..),
τώρα μου δίνει διαθεσιμότητα και η Hol για 50άρι..!!!!! (και μόνο!)
Κρίμα..!!!!!
Παρεμπιπτόντως εγώ πληρώνω -σε άλλη περιοχή- 26€ από καμπίνα!

Catchphrase
02-11-14, 15:04
:down: Αυτό είναι πραγματικό Downgrade για την Hol..!!! :down:
Ήταν η μόνη που έδινε εγγυημένα μόνο από καμπίνα.

Μα έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχουν κάποιοι που παίρουν ιντερνετ από το κέντρο;
Υπάρχει η επιλογή σε κάποιους συνδρομητές να πάρουν από καμπίνα ή από το Κέντρο;
Υποθέτω πως στις περιοχές που ο πάροχος δίνει vdsl από το Κέντρο, δεν υπάρχει αλλη επιλογή αφού δεν υπάρχουν καμπίνες.

gravis
08-11-14, 16:36
Πολυ σωστη η επιλογη της HOL. Γιατι ειμαστε πολυ σε επαρχιες που δεν υπάρχει λογος να μπει καμπίνα, ειμαστε πληθυσμιακά πολλοι γύρω απο το αστικο κέντρο. Ηταν κατι που περίμενα πολυ καιρο .

gravis
10-11-14, 15:04
παντως στην περιοχη μου δεν δινει ακομα vdsl απο αστικο κεντρο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.