PDA

Επιστροφή στο Forum : Madonna και ο ΟΤΕ



radiodj105
17-03-07, 20:44
Γειά χαρά. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, την φοβερή εξυπηρέτηση που είχα από τον ΟΤΕ. Από την Πέμπτη το μεσημέρι, έχω βλάβη στο ADSL στο σπίτι μου, αν και το τηλέφωνο (σαν γραμμή) παίζει άψογα. Αρχικά να πω πως αναφέρομαι σε ISDN γραμμή.

Το "δίνω" λοιπόν, βλάβη την ίδια μέρα (Πέμπτη στις 6 το απόγευμα).

Την επόμενη μέρα (Παρασκευή) για περίπου μισή ώρα, καθώς ήμουν στο γραφείο, έβλεπα πως το ΜΣΝ (του σπιτιού) συνδεόταν...
Μόλις γύρισα το μεσημέρι... και πάλι δεν είχα ίντερνετ. Αλλάζω το US Robotics 9107 που έχω προσθέτω στον δεύτερο υπολογιστή μου το Alcatel 585 που μου έκαναν πρόσφατα δώρο. Αποσυνδέω το US Robotics... και με το Alcatel... το πρόβλημα παραμένει. 'Αλλαξα και το σπλίτερ... και πάλι το ίδιο πρόβλημα. ΝΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!
Τους ξαναπήρα Παρασκευή απόγευμα, Σάββατο στις 7μιση το πρωί (είδατε ανησυχίες;)... στις 10 και βεβαίως όλες τις φορές μου είπαν πως θα με πάρουν στο κινητό.
Είναι Σάββατο βράδι και ακόμα δεν έχω ίντερνετ...


Συμπέρασμα...=>=>



'Εχετε πιο πολλές πιθανότητες να σας πάρει τηλέφωνο η Madonna για να σας ρωτήσει πως πάνε οι πωλήσεις του DVD της στην Ελλάδα, παρά οι τεχνικοί του ΟΤΕ.

Καλή συνέχεια...

psytransas
18-03-07, 01:03
Αν περιμενεις να σε παρουν τηλεφωνο ,,,σωθηκες ,,και ειδικα τωρα που ειμαστε και μεσα στο σ/κ

Εναν στους 1000 περνουν και αν ...:rofl: :down:

Τα λογιστηρια τους παντως (και των αλλων εταιριων) δουλευουν καλυτερα κι απο ελβετικο ρολοι ;)

Οσο για τη madonna ..hung up babe,,,on your phone :p

radiodj105
19-03-07, 11:20
Σήμερα το πρωί (στις 8μιση) κάλεσαν οι τεχνικοί του ΟΤΕ στο σπίτι μου και είπαν πως η βλάβη έχει αποκατασταθεί από χτες Κυριακή.
Ομολογώ πως χτες βράδι, πάλι δοκίμασα να συγχρονίσω όχι μόνο με το US Robotics αλλά και με το Speedtouch... και βεβαίως δεν συγχρόνισε τίποτα.
'Αλλαξα καλωδίωση μέσα στο σπίτι και άλλαξα μέχρι και το σπλίτερ που μου είχαν βάλει από τον ΟΤΕ.

Το πρόβλημα παραμένει.
Το ύποπτο είναι πως αντί για να με πάρουν στο κινητό (που άφησα στο 121), κάλεσαν το σταθερό τηλέφωνο. Βέβαια... ως γάτα που είναι η μάνα μου... ξέρει τι θα πει να "συγχρονίσει" το ρούτερ. Της έχω βάλει ποστ-ιτ στα λαμπάκια του ρούτερ και έτσι ενώ περιμένε ο τεχνικός να συναντήσει μια φας της Βέφας Αλεξιάδου.... η μάνα μου του είπε με άνεση
"Παιδί μου, είναι σβηστό το λαμπάκι".

Αυτό που θα θεωρούσα λογικό, είναι πως... εφόσον υπάρχει ιστορικό με τη συγκεκριμένη βλάβη... και αφού όπως λένε διορθώθηκε την Κυριακή (χτες)... πόσο μυαλό χρειάζεται να κάνει κάποιος ένα τηλεφώνημα και να ρωτήσει αν όλα είναι εντάξει;

radiodj105
19-03-07, 11:40
Μόλις δέχτηκα τηλέφωνο από το σπίτι μου και μου είπαν πως συγχρόνισε το ρούτερ.

Φυσικά, δεν ξέρω αν είναι κάτι προσωρινό ή μόνιμο.

Αυτό που ξέρω είναι πως για ακόμα μια φορά, έπρεπε να κάνω τον "μπαμπούλα" στον ΟΤΕ προκειμένου να εξυπηρετηθώ. Αυτό είναι ότι μου την σπάει περισσότερο.

Δεν ξέρω γιατί πρέπει κάθε φορά, για να βρω το δίκιο μου (ή για να εξυπηρετηθώ σωστά), να ηχογραφώ συνδιαλέξεις και να συμπεριφέρομαι σαν μαλ***ας.
Μου την σπάει να κάνω τον αυστηρό και τον τσόγλανο, γιατί δεν είμαι.

(Το ποστ μην το κλειδώσετε ακόμα. Περιμένετε 1-2 μέρες για να βεβαιωθώ πως όλα παίζουν κανονικά)

@ ADSLgr.com All rights reserved.