PDA

Επιστροφή στο Forum : Η WIND ζητά Τέλη Διακοπής, ενώ έσπασα το συμβόλαιο λόγω αυξήσεων!!



MitsosDaBest13
18-10-14, 15:26
Καλησπέρα. Κάποιοι από εσάς θα θυμάστε που έλεγα τον Ιούνιο πως θα σπάσω το συμβόλαιο (υπολείπονταν 20 μήνες) με τη WIND στο σπίτι των γονιών μου στην επαρχία, λόγω κάποιων αυξήσεων που έκανε η WIND στις Διεθνείς Κλήσεις και θα πάω και αυτή τη γραμμή στη HOL... Το ίντερνετ της WIND ήταν για κλάματα, όπως συμβαίνει και στο 80% των πελατών της, γιατί είναι απατεώνες... Με το που πήγε η γραμμή στη HOL το ίντερνετ είναι απίστευτα πιο σταθερό, πιο γρήγορο και με καλύτερα Ping.

Λοιπόν το θέμα είναι πως ενώ μας είπε η WIND "θα σας έρθουν τα Τέλη Διακοπής αλλά δε θα χρειαστεί να τα πληρώστε", ξαφνικά ήρθε αυτές τις μέρες ένα άλλο χαρτί που λέει πως αν δεν πληρώσουμε τα 140€ από τα Τέλη, η εταιρία θα τα διεκδικήσει δικαστικώς!! Όταν το διάβασα έφτασα στα όριά μου και ήθελα πολύ να τους πάρω τηλέφωνο να τους ρίξω μερικά μπινελίκια, αλλά σκέφτηκα μετά πως οι υπάλληλοί της δε φταίνε σε τίποτα, επειδή η εταιρία τους είναι βρωμίκουλη και κάνει απατεωνιές...

Τώρα τι μπορώ να κάνω? Αυτοί αθέτησαν το συμβόλαιο με τις αυξήσεις που έκαναν! Είχα ήδη ενημερώσει εγγράφως τη WIND πως θα φύγουμε λόγω αυτών. Να επικοινωνήσω πρώτα μαζί τους να δω μήπως έγινε και λάθος ή να κάνω κατευθείαν καταγγελία στην ΕΕΤΤ? Ποτέ ξανά WIND, ούτε τσάμπα!! Μέχρι καρτοκινητή (που κι αυτή δεν έχει σήμα) και πολύ τους είναι!

Gianniskriti
18-10-14, 15:58
Καλησπέρα. Κάποιοι από εσάς θα θυμάστε που έλεγα τον Ιούνιο πως θα σπάσω το συμβόλαιο (υπολείπονταν 20 μήνες) με τη WIND στο σπίτι των γονιών μου στην επαρχία, λόγω κάποιων αυξήσεων που έκανε η WIND στις Διεθνείς Κλήσεις και θα πάω και αυτή τη γραμμή στη HOL... Το ίντερνετ της WIND ήταν για κλάματα, όπως συμβαίνει και στο 80% των πελατών της, γιατί είναι απατεώνες... Με το που πήγε η γραμμή στη HOL το ίντερνετ είναι απίστευτα πιο σταθερό, πιο γρήγορο και με καλύτερα Ping.

Λοιπόν το θέμα είναι πως ενώ μας είπε η WIND "θα σας έρθουν τα Τέλη Διακοπής αλλά δε θα χρειαστεί να τα πληρώστε", ξαφνικά ήρθε αυτές τις μέρες ένα άλλο χαρτί που λέει πως αν δεν πληρώσουμε τα 140€ από τα Τέλη, η εταιρία θα τα διεκδικήσει δικαστικώς!! Όταν το διάβασα έφτασα στα όριά μου και ήθελα πολύ να τους πάρω τηλέφωνο να τους ρίξω μερικά μπινελίκια, αλλά σκέφτηκα μετά πως οι υπάλληλοί της δε φταίνε σε τίποτα, επειδή η εταιρία τους είναι βρωμίκουλη και κάνει απατεωνιές...

Τώρα τι μπορώ να κάνω? Αυτοί αθέτησαν το συμβόλαιο με τις αυξήσεις που έκαναν! Είχα ήδη ενημερώσει εγγράφως τη WIND πως θα φύγουμε λόγω αυτών. Να επικοινωνήσω πρώτα μαζί τους να δω μήπως έγινε και λάθος ή να κάνω κατευθείαν καταγγελία στην ΕΕΤΤ? Ποτέ ξανά WIND, ούτε τσάμπα!! Μέχρι καρτοκινητή (που κι αυτή δεν έχει σήμα) και πολύ τους είναι!
Μα και να μιλησεις με εκπροσωπο ειναι πολυ πιθανο να σου πει παλι τα ιδια, οτι δεν χρειαζεται να τα πληρωσεις, ειναι παλιοχαρτα κτλ κτλ κτλ, και αν μετα απο καποιους μηνες σε παρουν τηλ οι δικηγοροι τους αντε τρεχα να βγαλεις ακρη. Εγω στην θεση σου θα ξεκινουσα διαδικασια καταγγελιας στην ΕΕΤΤ οσο ειναι νωρις. Βρες και τις σχετικες ανακοινωσεις που ειχαν κανει για τις αλλαγες στους ορους των συμβολαιων ως τεκμηριωση. Κρατα μας ενημερους για την εξελιξη

psylos
18-10-14, 16:03
Εγώ θα πρότεινα να μιλήσεις και μαζί τους να πάει ένα αίτημα στο λογιστήριο μήπως και σου βγάλει σωστό εκκαθαριστικό λογαριασμό, χωρίς τα τέλη διακοπής. Μπορεί όντως να είναι από λάθος. Δεν είναι και δύσκολο, ούτε πρώτη φορά να γίνει λάθος εις βάρος του καταναλωτή.

MitsosDaBest13
29-10-14, 15:33
Η απάντηση της WIND:

"Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας και βάσει του αιτήματος με αριθμό ****,θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο τηλεφωνικό σας νούμερο ******** ίσχυε η προσφορά double play στα 25 ευρώ για 24 μήνες από 28/02/2014 μέχρι 28/01/2016.

Η αντίστροφη φορητότητα του εν λόγω αριθμού ολοκληρώθηκε στις 01/07/2014.Λόγω συστεμικής δυσλειτουργίας τα τέλη διακοπής ανανέωσης προσφοράς ύψους 23 ευρώ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ δεν χρεώθηκαν στον λογαριασμό με ημερομηνία έκδοσης 28/07/2014 και εκδόθηκε ξεχωριστός λογαριασμός στις 28/09/2014 με το συγκεκριμένο ποσό το οποίο παραμένει και απαιτητό.

Eπιπλέον επισυνάπτεται και η απάντηση από τις 27/06/2014 που σας έχουμε προωθήσει όσον αφορά τα τέλη αποσύνδεσης."


Δεν κατάλαβα Χριστό! Δηλαδή υπήρχε κι άλλος λογαριασμός και μου τον έβαλαν μαζί με τα Τέλη Διακοπής?? Απατεώνες!!

psylos
29-10-14, 19:51
Λογικά πρέπει να σου έχουν στείλει και κάτι ακόμα για τα τέλη αποσύνδεσης. Λέει έχουν επισυνάψει την απάντηση που αφορούσε στα τέλη αποσύνδεσης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.