PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα με internet στο καματερό



andreas443
20-10-14, 21:52
Καλησπέρα εδώ και 4 μέρες πάει να με τρελάνει hol και οτε συγκεκριμένα μένω καματερό εδώ και 5-6 χρονια έχω hol με 4mbps ξαφνικά άρχιζε να πέφτει η ταχύτητα από 4 πήγαινε 3500 λέω ας το δώσω βλάβη με αποτέλεσμα να πάει τεχνικός του οτε στο καφάο να αλλάξει την γραμμή μου να την βάλει αλλου και να έχω 2, τώρα μου λένε δεν γίνετε τίποτα αυτή είναι η ταχύτητα στην περιοχή να τους εξηγώ μα είχα 4 και να μου λένε τα δικά τους ότι τώρα δεν γίνετε τίποτα ζήτησα να το συνδέσουν εκεί που ήταν και δεν το κάνουν λέγοντας μου ότι από την παρασκευή που μου το άλλαξαν μέχρι την δευτερα στις 8:30 ότι την έχει πάρει άλλος την γραμμή μου.
Στο 2014 να μην μπορούμε να έχουμε internet μέσα στην αθηνα, στην γειτονιά δεν βάζουν internet γιατί τα περισοτερα σπιτια εχουν φερεσιχνη γραμμή και γενικά στο μεγαλύτερο μέρος το καματερό δεν έχει internet μα που ζούμε???
Μιλώντας με κάποιον από το dslam μου είπε ότι εκρεμούν 750 αιτήσεις για τηλέφωνο μα δηλαδή έλεος
Μπορώ να κάνω κάτι πιστεύετε η από εδώ και πέρα θα είμαι με 2??

Vitruvian78
21-10-14, 06:36
Πας ΟΤΕ με την ελπίδα οτι θα σου αλλάξουν θύρα, ή αν έχεις την ίδια απόδοση γραμμής, ως πελάτης ΟΤΕ ενδεχομένως να έχεις άλλη αντιμετώπιση, ζητώντας να δουνε τη γραμμή σου περαιτέρω. Βέβαια η περιοχή σου θεωρείται προβληματική, διαθεσιμότητα σε vdsl υποθέτω δεν υπαρχει;;

andreas443
21-10-14, 06:58
Πας ΟΤΕ με την ελπίδα οτι θα σου αλλάξουν θύρα, ή αν έχεις την ίδια απόδοση γραμμής, ως πελάτης ΟΤΕ ενδεχομένως να έχεις άλλη αντιμετώπιση, ζητώντας να δουνε τη γραμμή σου περαιτέρω. Βέβαια η περιοχή σου θεωρείται προβληματική, διαθεσιμότητα σε vdsl υποθέτω δεν υπαρχει;;

και OTE είχα και ήμουν με 1.5 για αυτό έφυγα vdsl να έχουμε αυτό είναι ανέκδοτο ξεχασμένους μας έχουν εδώ το ξανά έδωσα βλάβη μπας και γίνει τίποτα

Vitruvian78
21-10-14, 14:11
Η γραμμή σου όπως καταλαβαίνει είναι πολύ περιορισμένων δυνατοτήτων. Και η δική μου το ίδιο, και βρίσκομαι σε πιο κεντρικό δήμο. Θα πρέπει να περιμένεις να μπούνε καμπίνες VDSL, διαφορετικά δεν υπάρχει άλλη λύση. Γενικά να ξέρεις ότι αν είσαι πελάτης ΟΤΕ σε αυτές τις περιπτώσεις έχεις καλύτερη αντιμετώπιση. Στον Πάροχο ο ΟΤΕ θα αρνηθεί να ασχοληθεί περαιτέρω, έστω κι αν η γραμμή σου συγχρονίζει στο 1Mbps. Αν δεν συγχρόνιζες καθόλου θα σε εξυπηρετούσε καλύτερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.