PDA

Επιστροφή στο Forum : Συχρωνιζω ψηλα - κατεβάζω χαμηλα



voidjava
23-10-14, 22:24
συχρωνίζω στα 9 και κατεβάσω με 200kb/sec. Έχω σχεδόν κάθε μερα συνομιλίες με την εξηπηρέτηση πεταλών του πΟΤΕ. Έχω μια φορα τη βδομάδα τεχνικους στο σπιτι. Αλλαξα προφιλ ποσες φορες,
γιατι εκτος απο χαμηλο download είχα και ping. Πληρώνω ιντερνετ εδω και 1μιση+ χρονο και ποτε δεν το εχω. Τωρα περιμενω παλι τεχνικους. Το αστειο ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω εταιρια, επειδη εκανα
ανανέωση το ζωο. Καπου έχει απώλεια. Άλλες φορές συχρωνίζω στα 17 και πάλι κατεβάζω πολυ πολυ χαμηλά. Φιλτρα πληρωνω απο τη τσεπη μου και αλλαζω, καθε φορα που
βρεχει και χαλανε. Τι να κοιτάξω μπας και γινει η δουλειά;

ADSL State

:
Up

Bandwide Down/Up(kbps)

:
9425 kbps / 975 kbps

SNR Margin Down/Up(db)

:
7.2 dB / 9.5 dB

FEC Down/Up

:
0 / 0

CRC Down/Up

:
248 / 0

HEC Down/Up

:
2271 / 0

NoMoreDos
23-10-14, 23:58
Δεν μας λες μια σε ποια περιοχή είσαι μπας και υπάρχει κάποιος «γείτονας» να πει και αυτός της εμπειρίες του;;;
Μπας και είναι πρόβλημα της περιοχής δηλαδή και ότι σύνδεση(με όποια εταιρία) και να έχεις να είναι το ίδιο.

Τα φίλτρα που τα έχεις δηλαδή και χαλάνε με την βροχή;;;;

babis3g
24-10-14, 01:43
εχεις κοιταξει μηπως φταιει η εσωτερικη καλωδιωση σου?
μπορει σκουρια στα καλωδια (ενωσεις) η στις μπριζες (οι μικρες επαφες που παιε το RJ11 βισματακι κλπ, μπορει κανα κλωδιο χτυπημενο, επισης αν εχεις αλλα τηλεφωνα επανω κοιταξες μηπως οι μπριζες εχουν θεμα?

tolis1989
24-10-14, 14:58
Όταν λες κατεβαζεις με 200kb που το είδες; Ελπίζω όχι στο μtorrent. Έκανες speedtest απο το speedtest.ftp.otenet.gr ;

voidjava
24-10-14, 17:47
περιοχή Ξάνθη, συγκεκριμένα Λευκόπετρα. speedtest.net kai http://speedtest.ftp.otenet.gr/

@ ADSLgr.com All rights reserved.