PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγγραφή στο Image Burn



Doxaios
26-10-14, 18:19
Έχω φτιάξει ένα ΝΑS server και θέλω να γράψω τα περιεχόμενα του και σε DVD's για να υπάρχουν σαν αρχείο ασφαλείας. Αλλά όταν προσπαθώ να τα γράψω με το Image Burn το buffer γεμίζει και αδειάζει εντελώς(αναφέροντας και το συγκεκριμένο μήνυμα στα comments κάτω) φαντάζομαι λόγο του οτι προσπαθεί να γράψει τα αρχεία που περνάνε μέσω του lan στο dvd και όχι απευθείας μέσω του δίσκου ενός Η/Υ για παράδειγμα. Τελικά γράφεται κανονικά χωρίς να υπάρχουν εμφανή θέματα στο περιεχόμενο των DVD's αλλα αργεί πολύ περισσότερο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάτι άλλο μέσα στο Image Burn που να βοηθάει το πρόβλημα αυτό;;

ZORO
27-10-14, 21:20
Το πρόγραμμα το συγκεκριμένο δεν το χρησιμοποιώ. Συνήθως αντίστοιχα προγράμματα έχουν επιλογή, έτσι ώστε να κάνουν τα αρχεία που πρόκειτε να γράψουν cache τοπικά στον δίσκο. Δες αν έχει κάτι ανάλογο ως επιλογή. Τώρα γιατί δεν χρησιμοποιείς 1 ή 2 εξωτερικούς σκληρούς για backup του nas σου, αφού και ποιοι γρήγοροι είναι και ποιο αξιόπιστοι είναι και θα σου βγει ποιο οικονομικά από τα dvd θα σου βγει, εσύ ξέρεις.

WAntilles
27-10-14, 21:28
1. Κάνε τα network shares, map σε drive letters.

2. Δοκίμασε με το CDBurnerXP. Έχω γράψει πολλά DVDs επιτυχημένα, μέσω samba shares από έναν linux fileserver.

sdikr
27-10-14, 21:37
Έχω φτιάξει ένα ΝΑS server και θέλω να γράψω τα περιεχόμενα του και σε DVD's για να υπάρχουν σαν αρχείο ασφαλείας. Αλλά όταν προσπαθώ να τα γράψω με το Image Burn το buffer γεμίζει και αδειάζει εντελώς(αναφέροντας και το συγκεκριμένο μήνυμα στα comments κάτω) φαντάζομαι λόγο του οτι προσπαθεί να γράψει τα αρχεία που περνάνε μέσω του lan στο dvd και όχι απευθείας μέσω του δίσκου ενός Η/Υ για παράδειγμα. Τελικά γράφεται κανονικά χωρίς να υπάρχουν εμφανή θέματα στο περιεχόμενο των DVD's αλλα αργεί πολύ περισσότερο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάτι άλλο μέσα στο Image Burn που να βοηθάει το πρόβλημα αυτό;;

Όταν κάνεις copy απο το nas προς το Pc τι ταχύτητες έχεις;

Doxaios
27-10-14, 22:03
Όταν κάνεις copy απο το nas προς το Pc τι ταχύτητες έχεις;Θα το δώ και θα σου πώ.

Doxaios
02-11-14, 19:34
Όταν κάνεις copy απο το nas προς το Pc τι ταχύτητες έχεις;
Από τον NAS σε απλό δίσκο SATA του pc στέλνει με 6,1-6,4ΜΒ/sec

sonic
02-11-14, 20:06
Αργό είναι, από αυτά τα WD nas είναι, με ένα μεγάλο δίσκο;

Doxaios
02-11-14, 20:48
Αγόρασα ξεχωριστά το κουτί(D-Link) και έβαλα μέσα έναν 2ΤΒ WD.

@ ADSLgr.com All rights reserved.