PDA

Επιστροφή στο Forum : Watermark σε pdf.



thourios
28-10-14, 22:15
Ψάχνω δωρεάν πρόγραμμα για να βάλω watermark σε αρχεία PDF. Δεν θέλω να κάνω την διαδικασία online. Ευχαριστώ.

:oneup:

jim_p
29-10-14, 08:54
Το pdf το εχεις ηδη ετοιμο? Αν οχι, μπορεις να κανεις τη διαδικασια με ενα προγραμμα σαν το word και μετα να κανεις export σε pdf.

thourios
29-10-14, 09:53
Ναι κατάλαβα. Έχω το Word του 2003. Δεν κάνει export σε pdf. Το τελευταίο Openoffice όμως την κάνει. Το έχω έτοιμο σε pdf. Σίγουρα κάτι θα υπάρχει.
Ευχαριστώ πάντως.

vasilimertzani
30-10-14, 11:23
μπορεις να το κανεις με ενα virtual printer.Να ανοιξεις δηλαδη το εγγραφο και να το ''τυπωσεις'' σε pdf βαζοντας στην εκτυπωση υδατογραφημα.Δυστηχως λογω λινουξ δεν εχω καποιο προγραμμα να σου προτεινω.

Δες αυτο http://www.bullzip.com/products/pdf2/doc/info.php

MichaelSE
31-10-14, 00:46
Το bullzip που πρότεινε ο vasilimertzani είναι πολύ καλό γενικά για εκτύπωση σε pdf. Το χρησιμοποιώ χρόνια και είμαι ευχαριστημένος. Υποστηρίζει και watermark.

thourios
06-11-14, 22:06
Δυστυχώς δεν κατάφερα να βάλω το υδατγράφημα οριζόντια στο κάτω μέρος της σελίδας ή στο πάνω μέρος στην δωρεάν έκδοση.

Οι επιλογές είναι: Κάτω αριστερή γωνία προς Πάνω δεξιά γωνία
και Κάτω αριστερή γωνία προς Πάνω δεξιά γωνία.

Αν γνωρίζει και γίνεται κάποιος ας βοηθήσει.

146550

:hmm:

vasilimertzani
07-11-14, 10:55
Δυστηχως δεν το εχω να σου πω πως ακριβως γινεται.
δες και εδω ενα αλλο http://www.pdfonline.com/easypdf/manual/source/advanced_options/watermark_stamp.htm
η δες το novaprf αν σε εξυπηρετει.Εχει ενα βιντεακι σχετικα.
Αν θες ομως να βαλεις κατι σαν επικεφαλιδα τοτε μπορεις και απο το word Ομως.

thourios
07-11-14, 11:15
Ευχαριστώ. Το πρόγραμμα που προτείνεις είναι δωρεάν; Διαβάζω ότι κάποιοι που το εγκατέστησαν δεν μπορούν να το απεγκαταστήσουν. Το προγραμματάκι από τα screenshots φαίνεται ενδιαφέρον. Έκανα αυτό που ήθελα με τον έναν η άλλο τρόπο άλλα ακόμα δεν έχω βρει αυτό που θέλω. Να βάζω υδατογράφημα οριζοντίως σε ένα έγγραφο (πάνω στην μέση ή κάτω) σε όποια σελίδα θέλω με μια απλή διαδικασία και χωρίς να πληρώσω.

:)

vasilimertzani
08-11-14, 18:34
Ευχαριστώ. Το πρόγραμμα που προτείνεις είναι δωρεάν; Διαβάζω ότι κάποιοι που το εγκατέστησαν δεν μπορούν να το απεγκαταστήσουν. Το προγραμματάκι από τα screenshots φαίνεται ενδιαφέρον. Έκανα αυτό που ήθελα με τον έναν η άλλο τρόπο άλλα ακόμα δεν έχω βρει αυτό που θέλω. Να βάζω υδατογράφημα οριζοντίως σε ένα έγγραφο (πάνω στην μέση ή κάτω) σε όποια σελίδα θέλω με μια απλή διαδικασία και χωρίς να πληρώσω.

:)

εδω και αρκετο καιρο ειμαι με λινουξ οποτε δεν εχω τροπο να σε βοηθησω περα απο το να προτεινω 2-3 λυσεις.Παλιοτερα ειχα δουλεψει ετσι το μπουλζιπ αλλα τελικα προτιμησα να κανω υδατογραφημα (να κανω να φαινεται αχνα πισω απο το κειμενο μια φωτο,σαν επιστολοχαρτο) μεσω word.
Oποτε κανε μια αναζητηση στο γκουγκλε,ειδα και καποια αναλυτικα βιντεο που εχουν μηπως βρεις αυτο που σ αρεσει

thourios
08-11-14, 18:50
Χρησιμοποίησα το bullzip και πρόσθεσα κάποια στοιχεία που ήθελα στις ιδιότητες του εγγράφου.
Ευχαριστώ και αναμένω και άλλες δοκιμασμένες προτάσεις.

:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.