PDA

Επιστροφή στο Forum : FORTHNET: Ατυχία ή κοροϊδία;



begar
29-10-14, 13:52
Στις 23 Οκτωβρίου 2014 συνδέθηκα στο δίκτυο της Forthnet (Λάρισα), με συνδρομή VDSL.
H ταχύτητα είναι αισχρή και καμία σχέση δεν έχει με VDSL. Να σημειωθεί ότι με τους προηγούμενους παρόχους, Wind και Forthnet (ναι ήμουν και πριν από 5 χρόνια εκεί), κλείδωνα σε ταχύτητες 15-17 Mbps. Ενώ τώρα με το «γρήγορο VDSL» κλειδώνω στα 10 Mbps.

146120

Η πλάκα είναι ότι το σπίτι μου είναι και κοντά στο κέντρο της Forthnet. Επίσης, να σημειωθεί ότι η πολυκατοικία μου είναι σχετικά καινούργια (8ετίας) και ποτέ δεν είχε κανένας ένοικος πρόβλημα με τις τηλεφ. γραμμές.

Τηλεφωνώ καθημερινά στην τεχν. υποστήριξη της Forthnet και κάθε φορά παίζει το ίδιο παραμύθι, δηλ «Θα μετρήσουμε τη γραμμή και θα σας τηλεφωνήσουμε εντός 24 ωρών», πράγμα που δεν γίνεται ποτέ.
Έχω χορτάσει τζάμπα μουσική, περιμένοντας στην αναμονή, και έχω κάνει την ίδια συζήτηση, περί συνδεσμολογίας, 5 φορές. Κάπου έχω αρχίσει και αγανακτώ.

Έχει κανένας παρόμοια εμπειρία; Αν ναι, πόσες δεκαετίες χρειάστηκε η Forthnet για να του λύσει το πρόβλημα;
Φυσικά, όταν το λογιστήριο εκδώσει μηνιαίο λογαριασμό, θα αναγράφει VDSL, θα μου το χρεώνει και καμία σκασίλα δεν θα έχει αν η υποσχόμενη ταχύτητα υφίσταται (έως 50 MBPS, όπως διαφημίζεται για τη γειτονιά μου).

Ατυχία ή κοροϊδία;

Forthnet.Nova.Rep1
29-10-14, 13:55
Καλησπέρα begar,

Λυπούμαστε για την ταλαιπωρία.

Ενημέρωσέ μας σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο απο τα στοιχεία της σύνδεσής σου, ώστε να ελέγξουμε το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και να εξυπηρετήσουμε.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.