PDA

Επιστροφή στο Forum : wind . Πως φευγει κανεις οταν δεν τηρουν τους ορους του συμβολαιου?



synneffaki
31-10-14, 21:01
τελη σεπτεμβριου υπογραφουμε με την wind . Μας ενημερωνουν οτι 13 οκτωβριου θα ενεργοποιηθουμε. Οσον αφορα το τηλεφωνο ολα καλα. Το ιντερνετ αφαντο. Θα φτιαχτει λενε καθε μερα αλλα το ποτε...κανεις δεν το ξερει. Ζηταω διακοπη συμβολαιου μου λενε 'φερε 160 ευρω' . Ρε παιδια εσεις δεν τηρειται τους ορους του συμβολαιου εγω θα το πληρωσω? Τρεχω περα δωθε σε φιλους κ γνωστους να βρω wi fi να κανω την δουλεια μου και αντι να τους μηνυσω θα τους πληρωσω κι ολας. Υπαναχωρηση λεει μπορουσα να κανω 14 μερες απο την ενεργοποιηση. Μα τοτε δεν ηξερα τι θα τραβηξω. . . Σωτηρια υπαρχει?

- - - Updated - - -

νομοι προστασιας του καταναλωτη υπαρχουν? Τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις?

nyannaco
31-10-14, 21:57
Καταγγελία στη ΕΕΤΤ με κοινοποίηση στη Wind

sdikr
31-10-14, 22:36
έχεις κάνει έλεγχο ότι δεν φταίει η δικιά σου πλευρά πρώτα;

synneffaki
01-11-14, 10:47
απο την τριτη μερα εχει ερθει τεχνικος τους και εχει ελενξει τις γραμμες μας. Δεν φταιμε εμεις . Για να κανω καταγγελια στο εετ δεν επρεπε να εχω κανει γραπτη ειδοποιηση 20 μερες πριν απευθυνθω σε αυτους? Δεν ειχα φανταστει οτι θα τραβηξει τοσο στην αρχη... Παιδια θελω να φυγω λεμε. Οι ανθρωποι ειναι ευγενεστατοι και εγω φτανω σε σημειο να γινομαι αγενης αλλα δεν την παλευω αλλο. Δεν εχουμε το ιντερνετ για παιχνιδι και η ταλαιπωρια που ζουμε ειναι απιστευτη.

Helene
03-11-14, 18:17
Για τί δε ρωτάς στο συνήγορο του καταναλωτή (http://www.synigoroskatanaloti.gr/index.html);

Εφόσον είναι ευγενέστατοι, καλό είναι πρώτα να ενημερωθείς για το τι ακριβώς λέει ο νόμος και μετά να κάνεις τις απαραίτητες κινήσεις.

synneffaki
04-11-14, 23:23
με την ευγενεια δεν κανω την δουλεια μου. Θελει να εχουν και ικανοτητες

yiannis010
06-11-14, 02:34
με την ευγενεια δεν κανω την δουλεια μου. Θελει να εχουν και ικανοτητες

το πρώτο που θα κάνεις είναι να μην πληρώσεις λογαριασμό.και θα ζητήσεις πίστωση λογαριασμού για το διαστημα που δεν έχεις ίντερνετ.
αυτό δεν θεωρέιται ακριβώς αθέτηση όρων γιατί μπορούν να σου πουν πως αντιμετώπιζουν βλαβη και προσπαθουν να λύσουν το πρόβλημα.έχουν ελαφρυντικό.
θα ζητήσεις να ηχογραφήσουν την συνομιλια που να αναφέρει πόση διαρκεια είσαι χωρίς ίντερνετ και το διαστημα που δενμπορεί να λυθεί το πρόβλημα0.(ή γραπτά)τους αναφέρεις πως είσαι αναγκασμένος να πας σε άλλο πάροχο μή πληρώνοντας ρήτρα για τους λόγους πως κοντευεις να κλείσεις μήνα ουσιαστικά και πως στην αντίθετη περίπτωση (αν δηλ.ειχες απλήρωτο λογαριασμό) θα ήσουν ήδη σε φραγή.προσωπικά θα ζητούσα διακοπή και θα πήγαινα σε άλλο πάροχο και αν ΄θελουνε ας κάνουν μήνυση.να δούμε ποιος θα βγει κερδισμένος στο δικαστήριο...σίγουρα δεν θα είναι η wind στην συγκεκεριμένη περίπτωση...γενικά μέσα σε 3-4 μήνες έχω ακούσει τα 1000 μύρια για την wind....(την συνομιλία που θα κάνεις γιατί γραπτ'α δεν θα σου δώσουν με τίποτα φρόντισε να σημειώσεις καπου ωρα ημερομηνια διαρκεια και όνομα υπαλλήλου...όπως έχω πεi και σε άλλο thread)εννοείται πως θα γίνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

synneffaki
06-11-14, 21:02
επιτελους ολα οκ. Μακαρι να μην εχουμε αλλα. Εννοειται θα ζητησω πιστωση. Μηνας παρα 6 μερες ηταν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.