PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind για επαρχία



antonis34
02-11-14, 20:05
Σκέφτομαι να βάλω wind στην επαρχία, και συγκεκριμένα στο Αίγιο Αχαΐας. Γνωρίζετε αν η εν λόγω εταιρεία υπάρχει περίπτωση να με "κρεμάσει" και να με αφήνει χωρίς τηλέφωνο για κάποια χρονικά διαστήματα; Γνωστή μου στην Αθήνα από ιδιωτική εταιρεία έμεινε πολύ δυσαρεστημένη επειδή λόγω εργασιών την αφήσαν χωρίς σύνδεση ένα μήνα και στο τέλος γύρισε στον ΟΤΕ.

antonis34
04-11-14, 17:51
Ξέρει κανείς;

esquellot
04-11-14, 18:06
Κοίταξε για Φωκίδα που ξέρω, η wind νοικιάζει στον ΟΤΕ γραμμές και χρεώνει 5€ παραπάνω το 2ο χρόνο του συμβολαίου για να καλύψει αυτό το έξοδο. Επειδή δεν διαβάζω και τα καλύτερα εδώ στο forum για τη wind, καλύτερα να μείνεις μακριά της.

antonis34
04-11-14, 18:10
Κοίταξε για Φωκίδα που ξέρω, η wind νοικιάζει στον ΟΤΕ γραμμές και χρεώνει 5€ παραπάνω το 2ο χρόνο του συμβολαίου για να καλύψει αυτό το έξοδο. Επειδή δεν διαβάζω και τα καλύτερα εδώ στο forum για τη wind, καλύτερα να μείνεις μακριά της.

Φίλε εσύ τι εταιρεία θα πρότεινες;

esquellot
04-11-14, 18:18
Hol γιατί κι εγώ σκέφτομαι ν'αλλάξω. Στην περιοχή σου υπάρχει κι άλλη που δραστηριοποιείται;

antonis34
06-11-14, 15:51
Για HOL είσαι σίγουρος; Έχεις ρωτήσει η θα βγει σκάρτη σαν την Wind;

esquellot
06-11-14, 16:54
Σίγουρα καλύτερη από wind. Δυστυχώς στη Φωκίδα δεν υπάρχουν άλλες επιλογές αν δεν θελεις wind. ΟΤΕ & HOL μένουν.

antonis34
08-11-14, 13:00
Σίγουρα καλύτερη από wind. Δυστυχώς στη Φωκίδα δεν υπάρχουν άλλες επιλογές αν δεν θελεις wind. ΟΤΕ & HOL μένουν.

Αχαία είμαι. Εφόσον και η HOL και η wind χρησιμοποιούν το δίκτυο του ΟΤΕ, το ίδιο δεν είναι;

esquellot
08-11-14, 18:15
Αχαία είμαι. Εφόσον και η HOL και η wind χρησιμοποιούν το δίκτυο του ΟΤΕ, το ίδιο δεν είναι;

Αναφέρω τη Φωκίδα σαν παράδειγμα επειδή ξέρω τι συμβαίνει εκεί και γειτνιάζει με την Αχαΐα.

Δε ξέρω αν είναι το ίδιο. Βάλτα κάτω, κάνε τα μαθηματικά και δες από οικονομικής άποψης τι σε συμφέρει. Δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο.

antonis34
09-11-14, 00:00
Kοίτα, από οικονομικής η wind, αλλά δεν ξέρω αν διαφέρουν οι εταιρείες μεταξύ τους ως προς διάφορα φαινόμενα πχ αποσυνδέσεων κλπ που ακούω κατά καιρούς.

esquellot
09-11-14, 00:16
Kοίτα, από οικονομικής η wind, αλλά δεν ξέρω αν διαφέρουν οι εταιρείες μεταξύ τους ως προς διάφορα φαινόμενα πχ αποσυνδέσεων κλπ που ακούω κατά καιρούς.

Εγώ πάντως βγάζω αυτό το αποτέλεσμα για 24άρι double play:

HOL hol double play GR + 300: 22€ x 24μήνες + 36€ Τέλος ενεργοποίησης = 564€

WIND 20x12μήνες + 25x12μήνες + 35€ Τέλος ενεργοποίησης = 575€

yiannis010
09-11-14, 00:28
Kοίτα, από οικονομικής η wind, αλλά δεν ξέρω αν διαφέρουν οι εταιρείες μεταξύ τους ως προς διάφορα φαινόμενα πχ αποσυνδέσεων κλπ που ακούω κατά καιρούς.
φίλε πόσο σου βγαίνει την διετια στην wind και πόσο στην hol.ολα μαζι (εξοπλισμος τελη μεταφορες κτλ.)

- - - Updated - - -

επίσης ζήτα απο έναν mod να αλλάξει το θέμα και να βάλει τίτλο wind ερώτηση για Αχαία.....έτσι όπως το έβαλες το προσπερνάνε όλοι.ήδη έπρεπε να έχεις ενημερωθεί γαι την ποιοτητα της wind σε Αίγιο.δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν υπάρχουν στο φόρουμ άτομα απο το νομό εκεί για να σου πούνε αν υπάρχουν προβλήμτα με την wind η την hol

techgirl
17-11-14, 20:32
Kοίτα, από οικονομικής η wind

Απο πλευράς οικονομίας την εμπιστευομαι απόλυτα. Και επίσης σε Αθήνα όμως, προβλήματα ιδιαιτερα δεν έχω

@ ADSLgr.com All rights reserved.