PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση Αλλαγης και Επιστροφη



Replayx
04-11-14, 16:20
[B]Καλημερα σας ,

Πριν εναν μηνα ημουν συνδρομητης forthnet και εχω παει στον ΟΤΕ .

Καθως εχω πολλα θεματα με τον ΟΤΕ ως εταιρεια. Ενδιαφερομαι να επιστρεψω πισω. Και εχω τις εξης ερωτησεις . Επισης δεν μου εχει ερθει ακομα ο εκκαθαριστικος λογαριαμος απο σας

1) Αν παω σημερα και κανω αιτηση σε ενα καταστημα φορθνετ , θα πληρωσω και τον εκκαθαριστικο λογαριασμο το οποιο περιεχει και το πεναλτυ επειδη ειχα φυγει απο το συμβολαιο της φορθνετ ? Ή επειδη επιστρεφω και θα κανω νεο συμβολαιο δεν θα χρειαστει να πληρωσω το πεναλτυ ?

Να τονισω οτι ο εκκαθαριστικος δεν ΕΧΕΙ ΚΑΝ εκδοθει απο σας.

Επισης αν γυρισω σε σας γινεται να γινει ως υποαναχωρησει απο τον ΟΤΕ ? Και μην μου πειτε να ρωτησω τον ΟΤΕ...Να σας ενημερωσω οτι οι υποαναχωρησεις / χρονοι μεταφορας γραμης εχουν ανανεωθει απο τον ΕΕΕΤ προσφατα τον Οκτωβριο [\B]

Και επισης δεν εχει σημασια τι παροχος ειναι ΟΤΕ , φορτθνετ κτλ ..Ο ΕΕΕΤ οριζει τους πιο βασικους ορους . Οπως και αν δειτε ,γιατι μπορει να μην εχετε ενημερωθει και εσεις , γιατι ειδα προσφατα μια απαντηση σας στο φορουμ ..

Οι χρονοι μεεταφορας απο παροχο σε παροχο ειναι ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΠΛΕΟΝ 7 εργασιμες συμφωνα με το νεο ορο/ θεσμο που δημοσιευσαι ο ΕΕΕΤ τωρα τον Οκτωβρη-Νοεμβριο 2014.

Ευχαριστω ,
τα στοιχεια μου λογικα τα εχετε σε προηγουμενα προσωπικα μηνυματα που σας εχω αποστειελει.

- - - Updated - - -

Αν ειναι ευκολο και δεν σας κουραζω , να εχω αν γινεται μια απαντηση μεχρι της 16,00 , ωστε 17,00 που σχολαω να εχω οτι εγραφα χρειαζονται να παω να κανω και την αιτηση σε καταστημα φορθνετ.

Αλλα αν ειναι να πληρωσω το πεναλτυ της forthnet και τον εκκαθαριστικο + το πεναλτυ του ΟΤΕ που θα φυγω αν δεν ισυχει η υποαναχωρησει + λογαριασμο του ΟΤΕ +λογαρισμο φορτθνετ που θα εχουν εκδωθει ως τοτε...Μιλαμε για ενα ποσο 350+ ευρω και μπορει να λεω λιγα..

- - - Updated - - -

Αν ειναι ευκολο και δεν σας κουραζω , να εχω αν γινεται μια απαντηση μεχρι της 16,00 , ωστε 17,00 που σχολαω να εχω οτι εγραφα χρειαζονται να παω να κανω και την αιτηση σε καταστημα φορθνετ.

Αλλα αν ειναι να πληρωσω το πεναλτυ της forthnet και τον εκκαθαριστικο + το πεναλτυ του ΟΤΕ που θα φυγω αν δεν ισυχει η υποαναχωρησει + λογαριασμο του ΟΤΕ +λογαρισμο φορτθνετ που θα εχουν εκδωθει ως τοτε...Μιλαμε για ενα ποσο 350+ ευρω και μπορει να λεω λιγα..

- - - Updated - - -

Καλησπερα και παλι εχουμε καποια ενημερωση , επειδη χουν περασει 4-5 ωρες ?

- - - Updated - - -

Καλησπερα και παλι εχουμε καποια ενημερωση , επειδη χουν περασει 4-5 ωρες ?

Forthnet.Nova.Rep1
04-11-14, 17:26
Καλησπέρα Replayx,

Σε ευχαριστούμε κατ' αρχήν για την προτίμηση που δείχνεις στις υπηρεσίες μας.

Όσον αφορά τη τιμολόγηση της υπηρεσίας την οποία σου παρείχαμε μέχρι και 30/9, όπως σε έχουμε ενημερώσει και μέσω προσωπικών μηνυμάτων, έχει εκδοθεί πιστωτικό παραστατικό λόγω της προπληρωμής της συνδρομής του διμήνου που είχες κάνει πριν την διακοπή της υπηρεσίας και είναι υπό έκδοση χρεώσιμο παραστατικό από κλήσεις σε σύντομους κωδικούς όπως επίσης εκκρεμεί έκδοση παραστατικού με χρέωση του penalty της διακοπής (εφόσον υπήρξε διακοπή του συμβολαίου πριν απο τη λήξη δέσμευσης).

Εφόσον επιλέξεις να κάνεις αίτηση φορητότητας προς εμάς, θα εκδοθούν παραστατικά που αφορούν όλες τις παραπάνω χρεωπιστώσεις για την παροχή υπηρεσιών εώς και 30/9 και νέο παραστατικό που θα αφορά το κόστος ενεργοποίησης και τα πάγια της νέας περιόδου παροχής υπηρεσιών.

Ο χρόνος μεταφοράς, βάσει ρυθμιστικού πλαισίου απο την ΕΕΤΤ, ορίζεται ως μέγιστο σε 8 εργάσιμες ημέρες απο τη επόμενη που θα σταλεί αντίστοιχο αίτημα στον ΟΤΕ και είναι κάτι το οποίο φυσικά και γνωρίζουμε.

Για το θέμα της υπαναχώρησης, όπως επίσης σε έχουμε ενημερώσει, θα χρειαστεί να ενημερωθείς σχετικά με τα δικαιώματα του συμβολαίου σου, από τον υφιστάμενο πάροχό σου.

Παραμένουμε στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.