PDA

Επιστροφή στο Forum : ΦΑΣΜΑ DSLAM?



icedfun
28-08-04, 02:54
Τώρα τελευτέα έχω μπλέξει σε ένα παιχνίδι γνώσεων οτε και vivodi σχετικά με τα DSLAM.Ο οτέ υποστιρίζει οτι είμαι στο ΝΥΜΑ/ΑΡΗΣ ενώ η Vivodi υποστιρίζει οτι είμαι στο ΔΑΓΚΛΗΣ (το οποίο φυσικά δεν υποστιρίζει),οπότε μου ακύρωσαν και την αίτηση (adsl line vivodi + dslnet vivodi ) χωρίς κανένα απολύτος λόγο.Οι τεχνικοί τους είναι πολυάσχολα άτομα αφου κανείς δεν τους εντοπίζει,οπότε ανακάλυψα μέσω το ευλογημένου forum το εξής link : http://www.ote.gr/oteweb/greek/news/DSLAMfasma26-02-04.pdf .Η απορεία μου είναι αν υπάρχει κάποιο νεότερο αυτού (Γιατί αν περιμένω απο το κέντρο σχεδίασης του ΟΤΕ σώθηκα) και άν κάποιος έχει παλιότερες εκδόσεις ώστε να μου τις δώσει..

Ευχαριστώ προκαταβολικά :P

psyxakias
28-08-04, 04:22
Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι αντίστοιχο, ούτε νεότερο..

[κρυάδα] Παρόλα αυτά, μήπως θα έπρεπε να προτείνουμε να ονομαστεί το αρχείο DSLAMfarma26-02-04.pdf; :lol: [/κρυάδα]

alpha
28-08-04, 05:23
Αγαπητή/έ icedfun,

Αν εννοείς παλαιότερες εκδόσεις του fasma, βρίσκονται χαμηλά στη σελίδα με τα "Νέα" του ΟΤΕ και με τίτλο "ADSL - ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΛΥΨΗΣ (απευθύνεται σε παρόχους)":

http://www.ote.gr/oteweb/greek/news/lastnews.asp

Ψάξε επίσης και στους συνδέσμους (links) των προηγουμένων ετών της ίδιας σελίδας.

Γιάννης

icedfun
28-08-04, 14:35
Ευχαριστώ alpha ;) τελικά όντως δεν έχει βγεί καινουργιο fasma οπότε το 26-02-04 είναι όντως το τελευταίο.Αλήθεια γιατι στο site του πΟΤΕ έχει τόσα dead links στην υποδομή? :lol: :lol: :lol: ήμαρτον δηλαδή ούτε καν για τα μάτια του κόσμου?
*Έχουν να ακούσουν την Δευτέρα στην vivodi...

alpha
28-08-04, 15:16
τελικά όντως δεν έχει βγεί καινουργιο fasma οπότε το 26-02-04 είναι όντως το τελευταίο.

Πάντως, το γεγονός πως δεν ανακοινώθηκαν ανακατατάξεις δεν αποκλείει το γεγονός να έγιναν ανακατατάξεις!

Γιάννης

lewton
28-08-04, 15:53
icedfun μήπως μπορείς να πεις τα 4 πρώτα ψηφία του αριθμού σου;

icedfun
28-08-04, 16:44
icedfun μήπως μπορείς να πεις τα 4 πρώτα ψηφία του αριθμού σου;

8316 είναι.Από οτι είδα στο pdf το 83(1~2) είναι στο ΝΥΜΑ/ΑΡΗΣ.Οπότε 831ΧΧΧΧ είναι στο ΝΥΜΑ/ΑΡΗΣ.Μήπως κάνω κατι λάθος?

lewton
28-08-04, 18:12
ΟΚ. Και στο site της vivodi όταν βάζεις το νούμερό σου τι βγάζει; Δαγκλή;

Α και κάτι άλλο: γιατί δεν πας ο ίδιος στα γραφεία της vivo στην Βικτώρια; Εδώ δίπλα είναι. Εγώ εκεί πήγα και έκανα την αίτηση για να είμαι σίγουρος.

icedfun
29-08-04, 15:31
ΟΚ. Και στο site της vivodi όταν βάζεις το νούμερό σου τι βγάζει; Δαγκλή;

Α και κάτι άλλο: γιατί δεν πας ο ίδιος στα γραφεία της vivo στην Βικτώρια; Εδώ δίπλα είναι. Εγώ εκεί πήγα και έκανα την αίτηση για να είμαι σίγουρος.

ΑΡΗΣ μου βγάζει.Και εγώ εκεί είχα πάει να κάνω την αίτηση και θα ξαναπάω την δευτέρα να δώ τι ακριβός έχει συμβεί.Αν τελικά όντος ήταν λάθος θα ξανακάνω την αίτηση (384/δώρο μόντεμ :o ).Πάντως σίγουρα θα έχουν αρκετά παράπονα να ακούσουν αν όντος έχουν κάνει τέτιο λάθος.Φήμες λένε οτι αυτό έχει ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ.Τι να πεί κανείς...Btw,Τα γραφεία της vivo είναι ακριβός απέναντι απο το NYMA/ΑΡΗΣ :shock:

lewton
29-08-04, 15:34
Btw,Τα γραφεία της vivo είναι ακριβός απέναντι απο το NYMA/ΑΡΗΣ :shock:

Είναι πίσω από το κτίριο του ΟΤΕ.
Λογικό είναι, από όσο ξέρω πρέπει να στήσει το DSLAM της κοντά στο κέντρο του ΟΤΕ.
Ακριβή διέυθυνση δε θυμάμαι.

icedfun
30-08-04, 19:27
Τελικά έγινε ακριβός αυτό που περίμενα...Υπαίτιος?ο πΟΤΕ!!!!Κάποιος μέσα απο τον πΟΤΕ που ασχολείτε με τους αλλους παρόχους,είπε ότι είμαι σε άλλο κέντρο απο αυτό που είμαι.Τώρα μαζί με το αίτημα για την γραμμή η Vivodi τους έστειλε το DSL Φάσμα (ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΟΤΕ) μπάς και μάθουν τους αριθμούς που έχει το κάθε κέντρο!!ΗΜΑΡΤΟΝ! :evil:
Φυσικά πήγα σήμερα στο κέντρο που υποτίθετε οτι είμαι και όλοι εκει μέσα απορούσαν.Στο κεντρο μου λένε τα ίδια,στο 134 μου λένε τα ίδια,στην Vivodi μου λένε τα ίδια,δηλαδή εξαιτίας ενός που δεν ξέρει κάν την δουλειά του εγώ μένω χωρίς DSL? :evil: :evil:
Και το κακό είναι οτι εποιδή εγώ είμαι ένας απλός πελάτης λιανικής,δεν μπορώ να πάρω τήλ τον υπεύθυνο για τους παρόχους και να του τα χώσω :twisted: :twisted:
Αυτά προς το παρόν...Η ιστορία πάντος θα έχει συνέχεια.ΣΙΓΟΥΡΑ.

lewton
30-08-04, 19:37
Δηλαδή την αίτηση σου τη δέχτηκε κανονικά η vivodi και την απέρριψε ένας μέσα στον ΟΤΕ;

icedfun
30-08-04, 21:53
Δηλαδή την αίτηση σου τη δέχτηκε κανονικά η vivodi και την απέρριψε ένας μέσα στον ΟΤΕ;

Ώ Ναι.Σκοπεύω πάντος να βρώ ποιος πήρε αυτή την γελία απόφαση,και φυσικά θέλω και τοις ανάλογες εξηγήσεις...Λές και χάνει τίποτα ο πΟΤΕ που δεν θα με έχει απευθείας πελάτη...
Κακομοίρηδες...

@ ADSLgr.com All rights reserved.