PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet + Tp Link (td-w8961nb)



isovitis33
05-11-14, 20:43
Καλησπέρα..
Έγινα πρόσφατα συνδρομητής Forthnet και το πρόβλημα μου είναι οι συνεχείς αποσυνδέσεις και η πολύ αργή φόρτωση των σελίδων (τις περισσότερες φορές μου εμφανίζει "Δεν βρέθηκε ο εξυπηρετητης" οπότε κάνω μερικά refresh μεχρι να φορτώσει η σελίδα).
Θεωρώντας ότι ίσως φταίει το ρούτερ ZTE ZXHN H108L αγόρασα το Tp Link (td-w8961nb).
Μου συμβαίνει το εξής κουλό λοιπόν. Με το ΖΤΕ ναι μεν συνδέομαι αλλά με τα προβλήματα που ανέφερα, με το TP Link δεν βρίσκει καν γραμμη!!!:down:
Με την τεχνική υποστήριξη της forthnet που μίλησα υποτίθεται ότι έλυσαν το πρόβλημα και μου είπαν να συνδεσω όποιο ρουτερ θέλω. Όμως το TP Link δεν συνδέεται!!

Καμία ιδέα;;;

Forthnet.Nova.Rep1
05-11-14, 21:04
Καλησπέρα isovitis33,

Οι βασικές ρυθμίσεις που χρειάζεται να πραγματοποιηθούν στον εξοπλισμό εμπορίου που έχεις προμηθευτεί, ώστε να πραγματοποιηθεί σύνδεση στο internet, εφόσον έχει επιτευχθεί adsl συγχρονισμός, είναι:

Encapsulation : PPPoE/LLC
VPI=8 / VCI=35

username της μορφής : user.ath.forthnet.gr@forthnet.gr
και το απαραίτητο password της σύνδεσής σου με τη μορφή που σου έχει δοθεί (key sensitive).

Σε περίπτωση που παραμένει οποιοδήποτε πρόβλημα, ενημέρωσέ μας σε προσωπικό μήνυμα με τα στοιχεία της σύνδεσής σου, ώστε να το ελέγξουμε και να εξυπηρετήσουμε.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.