PDA

Επιστροφή στο Forum : Lucas to make more Star Wars?



iron_gr
28-08-04, 17:23
Λέτε να βγούν τα 7,8 και 9 :?:

http://breakingnews.iol.ie/entertainment/story.asp?j=115020814&p=yy5xzy5zx

kubiak
28-08-04, 17:31
πάντως παλαιότερα έτσι είχε ακουστεί...

φιλικά...

JediMasterMANIAC
28-08-04, 18:55
Λέτε να βγούν τα 7,8 και 9 :?:

http://breakingnews.iol.ie/entertainment/story.asp?j=115020814&p=yy5xzy5zx
εφοσον δεν ειναι πατατες aka episode 1 & 2 τοτε ναι ^_^.
θα γρουσταρα πολυ το στυλ της 1ης τριλογιας

WAntilles
28-08-04, 19:46
Από διάφορες πηγές, μάλλον αξιόπιστες, έχουν ειπωθεί οι εξής πληροφορίες:

- οι παρακάτω έχουν υπογράψει NDA agreements για 3 projects με τίτλους Episode 7, 8 και 9 αντίστοιχα:

- Carrie Fisher
- Mark Hamill
- μέρος του προσωπικού της ILM

Επίσης ο Peter Mayhew (Chewbacca) που εμφανίζεται στο επερχόμενο Episode III REVENGE OF THE SITH υπέγραψε συμβόλαιο όχι για 1 αλλά για 4 ταινίες.

Ίδωμεν.

Επίσης ακούγεται έντονη φημολογία για σειρά το 2006.

Νικαετός
28-08-04, 21:35
Μακάρι !! May the Force be with them !!!!

kubiak
28-08-04, 22:17
εφοσον δεν ειναι πατατες aka episode 1 & 2 τοτε ναι ^_^.
θα γρουσταρα πολυ το στυλ της 1ης τριλογιας

το δεύτερο κάτι έλεγε, το πρώτο δεν ήταν IMHO ούτε για τα μπάζα...

φιλικά...

pelasgian
29-08-04, 16:28
Επίσης ακούγεται έντονη φημολογία για σειρά το 2006.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ*****ΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ!

JediMasterMANIAC
29-08-04, 17:07
εφοσον δεν ειναι πατατες aka episode 1 & 2 τοτε ναι ^_^.
θα γρουσταρα πολυ το στυλ της 1ης τριλογιας

το δεύτερο κάτι έλεγε, το πρώτο δεν ήταν IMHO ούτε για τα μπάζα...

φιλικά...
απλα δεν το ενιωθα ΤΟΣΟ star wars οσο την πρωτη τριλογια
ειδικα τα ep 5 , 6

WAntilles
29-08-04, 17:15
Κατ' εμέ, το EMPIRE STRIKES BACK θα μείνει για πάντα αξεπέραστο.

JediMasterMANIAC
29-08-04, 17:24
- Mark Hamill
.
Αυτος τι θα κανει ? τον Luke παππου? :p

Νικαετός
29-08-04, 17:30
Εμένα WAn μου άρεσε το τρίτο ,η επιστροφή των Τζεντάι. Αλλά μπορώ να πω πως και τα τρία τα βλέπω ευχαρίστως ξανά και ξανά !!

Τα καινούργια δεν μου άρεσαν και πολύ. Όχι όσο τα πρώτα τουλάχιστον . Ίσως είναι και θέμα ηλικίας . :cry: :cry: :cry:

WAntilles
29-08-04, 18:05
- Mark Hamill
.
Αυτος τι θα κανει ? τον Luke παππου? :p

Πάνω-κάτω θα είναι γεγονότα 30 χρόνια μετά.

Που σημαίνει ότι και οι 3 τους (Hamill, Ford, Fisher) έχουν την ίδια "φυσική" ηλικία.

Αυτό είναι καλό από την άποψη του ρεαλισμού.

Gothic
29-08-04, 21:55
Σιγά και μην χάσει ο Lucas την ευκαιρία και για άλλες αρπαχτές... Και 10 και 11 και 12 θα κάνει αν είναι για εύκολο χρήμα.
Προσωπικά την πρώτη τριλογία (που λατρέυω) την έχω σε DVD άψογης ποιότητας, αντίγραφο απο Laserdisc (απο Honk Kong μέσω Ebay) και τα Eps 1 και 2 τα είδα απο μια φορά στον κινηματογράφο, απο τότε ούτε σε divx, κάτι που είμαι σίγουρος οτι θα κάνω και με το 3. Υπόθεση γραμμένη στο πόδι, απαίσια, πλαστικά και ψεύτικα f/x, ρηχοί χαρακτήρες που δεν αξίζουν ούτε ροχάλα.
Lucas πάρε τον Φώσκολο και αποσυρθείτε παρέα... :evil: :evil: :evil:

JediMasterMANIAC
29-08-04, 23:08
Σιγά και μην χάσει ο Lucas την ευκαιρία και για άλλες αρπαχτές... Και 10 και 11 και 12 θα κάνει αν είναι για εύκολο χρήμα.
Προσωπικά την πρώτη τριλογία (που λατρέυω) την έχω σε DVD άψογης ποιότητας, αντίγραφο απο Laserdisc (απο Honk Kong μέσω Ebay) και τα Eps 1 και 2 τα είδα απο μια φορά στον κινηματογράφο, απο τότε ούτε σε divx, κάτι που είμαι σίγουρος οτι θα κάνω και με το 3. Υπόθεση γραμμένη στο πόδι, απαίσια, πλαστικά και ψεύτικα f/x, ρηχοί χαρακτήρες που δεν αξίζουν ούτε ροχάλα.
Lucas πάρε τον Φώσκολο και αποσυρθείτε παρέα... :evil: :evil: :evil:
εγω πιστευω οτι εχει γινει πολυ καλη δουλεια παντως με τα εφε και αυτα .
Μαλιστα απο τις καλυτερες δουλειες στον κινηματογραφικο χωρο
και οι παλιες και οι καινουργιες .. το θεμα ειναι ... δεν ειναι θεμα ηλικιας...
Ειναι το θεμα οτι δεν ειναι τοσο star wars οσο τα πρωτα εχω την εντυπωση ομως οτι το ep 3 θα ειναι στυλ EP6/EP5 και ναι πιστευω οτι θα ειναι καπως σκοτεινη ταινια σε σχεση με τα 1,2

Παντως θα γουσταρα να δω τον Luke jedi παππου :p

WAntilles
29-08-04, 23:16
Να κάνω και εγώ τα σχόλιά μου, ως πολύ διαβασμένος fan.

Ep. I:
Μάλλον κακό, με πολύ φωτεινή εξαίρεση την παρουσία και τον χαρακτήρα του Liam Neeson (πολύ πριν από αυτό ήταν για μένα - και είναι - ηθοποιός κλάσης), και επίσης εξαιρετική παρουσία του Ewan McGregor (λίγο τό' χετε να περνάς σε τρόπο ως νεότερος Alec Guiness;).

Και 2 πολύ καλές στιγμές δράσης το pod racing και τη 2πλη μονομαχία στο τέλος.

Ep. II:
Πολύ καλύτερο από το 1ο από κάθε άποψη (χαρακτηρολογικά, πλοκή κλπ.).

Ep. III:
Ο τίτλος για μένα είναι πολλά υποσχόμενος. Φαίνεται ότι θα είναι πολύ dark (όχι βέβαια όσο το EMPIRE STRIKES BACK - αλλά κοντά).

Ίδωμεν.

Α και για τα παλιά, τα κατατάσσω από το καλύτερο προς το χειρότερο:

- THE EMPIRE STRIKES BACK (10*)
- RETURN OF THE JEDI (8*)
- A NEW HOPE (6*)

Τα (x*) είναι αστεράκια με άριστα το (10).


Τα καινούργια δεν μου άρεσαν και πολύ. Όχι όσο τα πρώτα τουλάχιστον.

Ούτε και μένα.


Ίσως είναι και θέμα ηλικίας . :cry: :cry: :cry:

Δεν νομίζω. Έχεις καλό αισθητήριο και γούστο.


Εμένα WAn μου άρεσε το τρίτο ,η επιστροφή των Τζεντάι. Αλλά μπορώ να πω πως και τα τρία τα βλέπω ευχαρίστως ξανά και ξανά !!

Τότε χτύπα τα 21-9.

Μόνο και μόνο για να ακούσεις την εκπληκτική μουσική του John Williams σε 5-1 πιστεύω αξίζουν. :mrgreen:

Ducklord
29-08-04, 23:26
Μωρέ, το βλέπω σε 3-4 χρονάκια...

"Use the force, Neo"...

;-)

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Gothic
30-08-04, 04:34
@JediMasterMANIAC: Κι όμως, τα f/x για εμένα είναι απο τα πιο ψεύτικα που έχω δεί σε μεγάλη παραγωγή. Πιστεύεις οτι είναι σύμπτωση που στο LotR διάλεξαν να χρησιμοποιήσουν μοντέλα σε κλίμακα και όσο λιγότερο CGI γίνεται; Όπως και να το κάνουμε, το Millenium Falcon παραμένει καλύτερο σε μοντέλο κλίμακας (ακόμα και σε εξωφρενικά μικρή κλίμακα). Χώρια οτι την WETA δεν την φτάνουν ούτε στα όνειρα τους. Η όλη αίσθηση που μου έδωσαν τα 1 & 2 ήταν οτι έβλεπα ένα μεγάλο videogame και έψαχνα στο μπροστινό κάθισμα το joypad.
Θα είναι σίγουρα πιο σκοτεινή ταινία απο τα 1 και 2 γιατι πολύ απλά το απαιτεί η πρώτη τριλογία, αν ήταν στο χέρι του Lucas θα ήταν μεσα στην καλή χαρά με πολλά Ewoks και Gundars. Και εδώ ως fan θα με επιβεβαιώσει ο Wantilles...

@Wantilles: Συμφωνώ με την πλήρη ανωτερώτητα του Empire Strikes Back. Ο λόγος που αυτό συνέβη, ήταν η Leigh Brackett που έγραψε το μεγαλύτερο μέρος του σεναρίου. Για το Return of the Jedi ήθελε ακόμα πιο πεσιμιστικό τέλος και πιο σκοτεινή ατμόσφαιρα (και σίγουρα όχι Ewoks) αλλα πέθανε και ο Lucas είναι υπεύθυνος για το υπερ-χαρούμενο σενάριο του VI.
O Lucas ΔΕΝ είναι σεναριογράφος και αμφιβάλω πλεόν και για τις σκηνοθετικές του ικανότητες. Τα 1 και 2 είχαν παιδιάστικο σενάριο και πόναγε το κεφάλι μου απο αυτά που έβλεπα. Ήταν λες και είχε σκοτώσει την τριλογία μπροστά στα μάτια μου και ασελγούσε στο άψυχο κορμί της.
Το 2 σαφώς και ήταν καλύτερο απο το 1, γιατί θα ήθελε την διπλάσια προσπάθεια για να καταφέρουν να το κάνουν χειρότερο. Η διπλή μονομαχία ήταν όλα τα λεφτά μέχρι που έφτασε ο πιο ηλίθιος on-screen θάνατος που σκηνοθετήθηκε ποτέ. "Με συγχωρείς όσο πηδάω απο πάνω σου, προσγειώνομαι πίσω σου για να σε κόψω στη μέση και με κοιτάς ωσάν χάνος". Το pod-racing ήταν αρκετά καλό αλλα έκανε κρα οτι ήταν προσθήκη της τελευταίας στιγμής για να πουλήσει παιχνίδια. Τώρα στο 2 και μόνο η τελευταία σκηνή που θυμίζει τα Blackhawk απο το Vietnam με κάθε λογής χαζοόχημα να κάνει ντού... θα το χαρακτηρίσω απλά βαρετό, αλλα όχι ψυχοσοδομισμό όπως το 1.
Για το 3 όπως είπα, σαφώς και είναι αναγκασμένος να είναι πιο dark, αλλά επιφυλάσομαι γιατί ο Lucas δεν έχει κανένα πρόβλημα να ξεφτυλίζει την ιστορία που είχε δημιουργήσει (όχι μόνος του). Το ζήτημα είναι οτι ο Lucas φτιάχνει ταινίες απλά για να βγάλει εύκολο χρήμα, απλά. Δεν έχει μεράκι, δεν έχει φαντασία, δεν έχει γραμμάριο πρωτοτυπίας.

MIDICHLORIANS???? :shock: :shock: Μου θύμισε την ξενέρα του Highlander 2 οτι ήταν όλοι εξωγήινοι. :roll: :roll:

Και επίσης... Hayden Christensen ο Darth Vader; Είναι αυτή μούρη για μελλοντικός DARTH VADER ή για να πουλάει το Αφισσόραμα στα 14χρονά;...

Μπλέεεεχχχχ.... :evil:

Καλά το είπε ο Πάπιος με μια γραμμή... Ρε Lucas, you need an exit :?

Gothic
19-09-04, 20:35
Για να μήν ανοίγω νέο topic ξεθάβω ένα παλιό που είναι σχετικό.

Ψάχτε για "The.Return.of.Darth.Vader.DVDRip.avi" στα γνωστά torrent sites, ένα 10λεπτο αφιέρωμα στο νέο Darth Vader με σκηνές απο το ΙΙΙ και ένα preview της μονομαχίας Obi Wan - Darth.
Επίσης θα παρατηρήσετε οτι ο Vader στα πρώτα του βήματα ήταν 40 πόντους κοντύτερος... *κακία* :twisted: :twisted: :twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.