PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή σε Wind.



AMD64
09-11-14, 00:42
Καλησπέρα στο forum.

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί σκέφτομαι να "μετακομίσω" από την
On Telecoms, στην Wind. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάποιο
τέχνικο πρόβλημα ή πρόβλημα στην σύνδεση,αν και αραιά και
που το Pirelli τρώει κάτι κολλήματα, αλλά με ένα On/off επανέρχεται.
Ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω, είναι οι χρεώσεις. Είδα αυτή την
προσφορά με τα 20 ευρώ το μήνα και επειδή έχω και κινητό wind σκέφτηκα
να πάω. Όμως πριν το επιχειρήσω, σκέφτηκα να ακούσω γνώμες και απόψεις.

Ευχαριστώ.

dimitri_ns
09-11-14, 01:05
Καλησπέρα στο forum.

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί σκέφτομαι να "μετακομίσω" από την
On Telecoms, στην Wind. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάποιο
τέχνικο πρόβλημα ή πρόβλημα στην σύνδεση,αν και αραιά και
που το Pirelli τρώει κάτι κολλήματα, αλλά με ένα On/off επανέρχεται.
Ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω, είναι οι χρεώσεις. Είδα αυτή την
προσφορά με τα 20 ευρώ το μήνα και επειδή έχω και κινητό wind σκέφτηκα
να πάω. Όμως πριν το επιχειρήσω, σκέφτηκα να ακούσω γνώμες και απόψεις.

Ευχαριστώ.

ΜΗΝ
Αν δεν έχεις προβλήματα, είσαι ευχαριστημένος και η τιμή που πληρώνεις είναι καλή, κάτσε εκεί που κάθεσαι.

Κάτι που ισχύει για όλες τις εταιρείες. Αν συνδιάσεις σταθερό και κινητό δέθηκες με την εταιρεία. Οποιαδήποτε κατάργηση του ενός από τα δύο, ανεβάζει πολύ το κόστος στο άλλο και αν έχεις δέσμευση δεν συμφέρει οικονομικά η κατάργηση κανενός.

Πρόσεχε η όποια δέσμευση να είναι ίδια και για τα δύο, αν και μετά από κάποιο διάστημα θα σου κάνουν κάποια προσφορά για το ένα από τα δύο.

Μου παρουσιάστηκε με connex και otetv μέσω connex. Ηθελα να σταματήσω το connex στη λήξη του, δεσμευόμουνα από otetv μέσω connex. Πως θα έπαιζε otetv χωρίς connex oeo ?:p (O δορυφόρος δεν με κάλυπτε, χρειαζόταν αποπληρωμή του μέσω connex και νέα σύμβαση δορυφορική)

techgirl
17-11-14, 20:15
Καλησπέρα στο forum.

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί σκέφτομαι να "μετακομίσω" από την
On Telecoms, στην Wind. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάποιο
τέχνικο πρόβλημα ή πρόβλημα στην σύνδεση,αν και αραιά και
που το Pirelli τρώει κάτι κολλήματα, αλλά με ένα On/off επανέρχεται.
Ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω, είναι οι χρεώσεις. Είδα αυτή την
προσφορά με τα 20 ευρώ το μήνα και επειδή έχω και κινητό wind σκέφτηκα
να πάω. Όμως πριν το επιχειρήσω, σκέφτηκα να ακούσω γνώμες και απόψεις.

Ευχαριστώ.

Οικονομικά συμφέρει, ειδικά αν έχεις και κινητό τους. Αν και πολλά ακούω και διαβάζω, δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με τη σύνδεσή μου

lex_luthor
18-11-14, 15:31
Καλησπέρα στο forum.

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί σκέφτομαι να "μετακομίσω" από την
On Telecoms, στην Wind. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάποιο
τέχνικο πρόβλημα ή πρόβλημα στην σύνδεση,αν και αραιά και
που το Pirelli τρώει κάτι κολλήματα, αλλά με ένα On/off επανέρχεται.
Ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω, είναι οι χρεώσεις. Είδα αυτή την
προσφορά με τα 20 ευρώ το μήνα και επειδή έχω και κινητό wind σκέφτηκα
να πάω. Όμως πριν το επιχειρήσω, σκέφτηκα να ακούσω γνώμες και απόψεις.

Ευχαριστώ.

Θα σου έλεγα να προχωρήσεις άφοβα. Μεταξύ άλλων, στο παρελθόν είχα δοκιμάσει και On η οποία ήταν μακράν η χειρότερη (από HOL, Forthnet, OTE και μετά Wind). Μέχρι στιγμής έχω μείνει ικανοποιημένος μόνο από ΟΤΕ και Wind, αλλά κράτησα τη δεύτερη, για τους προφανείς λόγους των πολύ χαμηλότερων χρεώσεων.

Ό,τι άλλο θέλεις εδώ είμαστε.

MitsosDaBest13
20-11-14, 23:18
Είναι παραπλανητική η διαφήμιση της WIND. Αν έχεις κινητό F2G, το Double Play είναι 25€/μήνα το δεύτερο χρόνο. Στα 20€ για 2 χρόνια μένει μόνο αν έχεις συμβόλαιο WIND στο κινητό... Στο F2G θα παίρνεις τα 120' ομιλίας ή ό,τι άλλο έχει.

Οι γονείς μου πάντως στους λίγους μήνες που ήταν WIND, ήταν χάλια και σε ίντερνετ και σε εξυπηρέτηση. Ευτυχώς τους πήγα και αυτούς HOL (ήμουν ήδη πελάτης τους) και έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο... Ο παππούς μου που μένει πολύ κοντά στους γονείς μου, έχει κι αυτός Double Play από WIND και το ίντερνέτ του δουλεύει ελαφρώς καλύτερα από το (πρώην WIND) δικό μας, αλλά και πάλι μέτριο σε ταχύτητες και Ping. (Ούτως ή άλλως δε μας ενδιαφέρει, απλά θέλουμε λίγο ίντερνετ για σερφάρισμα και στου παππού το σπίτι :p)

vasilimertzani
22-11-14, 16:27
Είναι παραπλανητική η διαφήμιση της WIND. Αν έχεις κινητό F2G, το Double Play είναι 25€/μήνα το δεύτερο χρόνο. Στα 20€ για 2 χρόνια μένει μόνο αν έχεις συμβόλαιο WIND στο κινητό... Στο F2G θα παίρνεις τα 120' ομιλίας ή ό,τι άλλο έχει.

Οι γονείς μου πάντως στους λίγους μήνες που ήταν WIND, ήταν χάλια και σε ίντερνετ και σε εξυπηρέτηση. Ευτυχώς τους πήγα και αυτούς HOL (ήμουν ήδη πελάτης τους) και έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο... Ο παππούς μου που μένει πολύ κοντά στους γονείς μου, έχει κι αυτός Double Play από WIND και το ίντερνέτ του δουλεύει ελαφρώς καλύτερα από το (πρώην WIND) δικό μας, αλλά και πάλι μέτριο σε ταχύτητες και Ping. (Ούτως ή άλλως δε μας ενδιαφέρει, απλά θέλουμε λίγο ίντερνετ για σερφάρισμα και στου παππού το σπίτι :p)

Παλια ηταν 1 χρονο στα 20.Τωρα το κανανε διαρκεια 2 χρονια με 20€/μηνα χωρις router .

@ ADSLgr.com All rights reserved.