PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΦΟΡΑ 2PLAY ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ 24,90 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ



ip9772
10-11-14, 01:21
Καλησπέρα.

Την Τετάρτη 5/11/2014 έκανα αίτηση μέσω internet στο site της forthnet για την ενεργοποίηση της προσφοράς 2play με απεριόριστα σταθερά και κινητά με 24,90 ευρώ το μήνα για πάντα. Κλείστηκε λοιπόν το αναμενόμενο ραντεβού με τον κούριερ ο οποίος μου έφερε την αίτηση την Παρασκευή 7/11/2014 την οποία και υπέγραψα και την πήρε πίσω για να την προωθήσει στην εταιρεία προς υλοποίηση. Ωστόσο διαβάζοντας την αίτηση συνειδητοποίησα ότι το συμβόλαιο έγραφε προνομιακή τιμή για 12 μήνες μόνο και όχι για πάντα όπως είναι αναρτημένο στη σελίδα της forthnet και επίσης το συμβόλαιο είναι 12 μηνης δέσμευσης και όχι 18μηνης όπως αναφερόταν στην προσφορά. Κάλεσα λοιπόν την εξυπηρέτηση πελατών για να διευκρινίσω το ζήτημα και μίλησα με 3 διαφορετικούς υπαλλήλους οι οποίοι ανέφεραν αρχικά ότι συνήθως αυτές οι προσφορές είναι 12μηνης διάρκειας και μόλις τους εξηγούσα τι έγραφε στο site το έψαχναν παραπάνω και το επιβεβαίωναν ότι έχω δίκιο. Το θέμα όμως είναι ότι εγώ δεν έχω κάποια διασφάλιση στα χέρια μου ότι η τιμή των 24,90 ευρώ θα ισχύει για πάντα. Πως μπορώ να αποδείξω στο μέλλον ότι η προσφορά που έχω δεχτεί ισχύει για πάντα και ότι δεν θα έρθει μετά από έναν χρόνο η εταιρεία να μου αυξήσει το πάγιο; Υπάρχει κάποιος τρόπος να μου διασφαλιστεί γραπτώς η δέσμευση της εταιρείας για την τιμή; Παρακαλώ ενημερώστε καθώς η αίτηση έχει ήδη προωθηθεί για υλοποίηση καθώς μου ζητήθηκε να την αποστείλω και με fax. Δε θα ήθελα μετά από ένα χρόνο να βρεθώ σε περιπέτειες και να αναγκαστώ να ξαναλλάξω πάροχο. Να σημειωθεί ότι η αίτηση αφορά μεταφορά από άλλον πάροχο.

Με εκτίμηση

Forthnet.Nova.Rep1
10-11-14, 09:15
Καλημέρα ip9772,

Αρχικά θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι η Forthnet 2Play "Web Offer" προσφορά που μας αναφέρεις, όντως αφορά την υπηρεσία
Forthnet 2Play με απεριόριστα σταθερά, στην τιμή των 24,90€/μήνα για πάντα και ΔΩΡΟ 12 ώρες κλήσεις προς όλα τα κινητά, κάθε μήνα, για πάντα.

Ισχύει για 18μηνες συμβάσεις και μόνο για νέους συνδρομητές.

Ενημέρωσέ μας, μέσω προσωπικού μηνύματος, με κάποιο απο τα στοιχεία τα οποία έχεις υποβάλει στην αίτηση σου (πχ. αριθμό τηλ., ΑΦΜ) ώστε να ελέγξουμε την αναφορά σου και να εξυπηρετήσουμε.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.