PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενοχλητικα τηλεφωνα...



nikoslykos
12-11-14, 18:42
Παιδια εχω ενα θεματακι αν μπορει καποιος να με συμβουλεψει λιγο τι να κανω. Παιρνουν συνεχεια απο ενα << δικηγορικο γραφειο >> :down:
Απλα εχω αρχισει και ενοχλουμαι παρα πολυ.Δεν αφορα εμενα απλα ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΑΑΑΘΕ ΦΟΡΑ παιρνουν νωρις το πρωι με ξυπνανε και λογω δουλειων δυστηχως οι ωρες που κοιμαμαι δεν ειναι νορμαλ. Λοιπον ποιο ειναι το θεμα μου. Οταν το σηκωνω κλασικα καλουν απο ενα κινητο και ακολουθει ο ιδιος διαλογος κααθε φορα :

Εγω : Παρακαλω
Τηλ : Ναι γεια σας ειναι εκει ο κυριος ******, προκειται για μια προσωπικη του ενημερωση.
Εγω : Οχι δεν ειναι εδω και για ακομη μια φορα με ξυπνησατε, απο που καλειτε ;
Τηλ : Δεν μπορω να σας πω κυριε με δεσμευει το απορρητο.
Εγω : Συγνωμη πως γινετε να καλειτε σε ενα σπιτι και να μη λετε ποιος ειστε ; εισαι σοβαρη ;
Τηλ : Δεν μπορω να σας πω κυριε. Θελετε να μεταφερετε το μηνυμα γιατι με καθυστερειτε. ( με εντονο υφος )
Εγω : Οχι θα επιμεινω πες μου απο που καλεις, ποια εταιρια ειναι αυτη που εργαζεσαι και ποιον εκπροσωπεις δεν σε ρωτησα να με ενημερωσεις για ποιο λογο εχεις καλεσει.
Τηλ : Κυριε σας εξηγησα δεν μπορω και σας παρακαλω αμα θελετε να μεταφερετε το μηνυμα στον κυριο γιατι ειναι επειγον
Εγω : ( Αρχιζω και τα παιρνω ) ΣΤΟ ΖΗΤΑΩ ΚΑΑΘΕ ΦΟΡΑ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΞΥΠΝΑΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.
Τηλ : Οχι κυριε δεν μπορω να σας πω γεια σας.
ρε παιδια σοβαρα τωρα πως μπορω να βρω απο ποια εταιρια ειναι αυτοι ; χτυπαω στο google τα νουμερα αυτα που με καλουν και δεν βγαζει τιποτα εκτος απο το σταθερο που βγαινει σε ενα δικηγορικο γραφειο, αλλα σιγουρα μονο δικηγορικο δεν ειναι διοτι το ξερω γιατι δουλευα σε τετοιες εταιριες και τα νουμερα που εχουν συνηθως μεν μπορει να εχουν εναν Α κατοχο αλλα καταληγουν παντα σε ενα τηλεφωνικο κεντρο.Το ξερω οτι θα μου πειτε " Απλα να το κλεινεις " αλλα υπαρχει καποιος τροπος να μαθω ;

elina_77
12-11-14, 19:09
Γιατί δε σε διαφωτίζει αυτός ο κύριος τον οποίον αναζητούν?

8anos
12-11-14, 20:52
εισπρακτική πρεπει να ειναι

chillath
12-11-14, 21:20
Ναι όταν δεν λένε ονόμα είναι από τράπεζες.

goku
12-11-14, 21:26
Αυτός ο κύριος που ζητάνε, ζει στο σπίτι σου ή είναι κάποιος άσχετος; Την επόμενη φορά που θα ζητήσουν τον κύριο "Τάδε" πες τους, εγώ ο ίδιος τι θα θέλατε; Και ψάρεψε τους.

panoc
12-11-14, 21:32
Αυτός ο κύριος που ζητάνε, ζει στο σπίτι σου ή είναι κάποιος άσχετος; Την επόμενη φορά που θα ζητήσουν τον κύριο "Τάδε" πες τους, εγώ ο ίδιος τι θα θέλατε; Και ψάρεψε τους.

δε πιανει, το ειχα κανει και εγω παλαιοτερα, μετακομιζοντας αλλαξα νουμερα, ο προηγουμενος που ειχε το νουμερο χρωσταγε στην Εθνικη και απο τα πολλα πρηξε πρηκε τελικα ειπα οτι ειμαι εγω. Ε, μεχρι να ξεμπλεξω περασε πανω απο μηνας αφου χρειαστηκε να παω ουκ λιγες φορες στα κεντρικα με χαρτια και κλπ για να αποδειξω οτι δεν ειμαι αυτος που ψαχνουν...

cranky
12-11-14, 21:33
1. Την επόμενη φορά, πές της οτι αν δεν σου πεί απο πού καλεί, ΔΕΝ θα μεταφέρεις το μήνυμα.
2. Ρώτα τον πάροχό σου, αν γίνεται να μπλοκάρει αυτό το νούμερο.

prometheas
13-11-14, 11:47
Oταν σε ξαναπάρουν πες οτι ο κύριος/κυρία που ζητάνε έχει μετακομίσει και δεν εχει αφήσει στοιχεία. Ειχα ανάλογο προβλημα και μετά απο 2-3 ενοχλήσεις σταμάτησαν να με καλουν.

tzelen
13-11-14, 11:52
Πάρε το τηλέφωνο πίσω από απόκρυψη/άλλο τηλέφωνο και ζήτα της/τους τα ίδια πράγματα :twisted:

konc
13-11-14, 13:37
Προσωπικά, μετά τις πρώτες φορές όπου θα ήμουν επίσης ευγενικός και αφού αρνείται να πει έστω από που καλλεί θα της κατέβαζα τα πιό άσχημα Γαλλικά που ξέρω. Του χειρότερου είδους.

nikoslykos
13-11-14, 16:23
απλα ρε παιδια οταν σε παιρνει ο αλλος δεν ειναι υποχρεωμενος να σου λεει απο που καλει η εστω ενα στοιχειο ; πρακτικα δηλαδη εγω δεν ξερω ποιος ειναι αυτος που μου μιλαει και δε ξερω ας πουμε για ποιο λογο με ρωταει αν ειναι ο ταδε εκει η αν μενει εκει. Κανω λαθος ;

cranky
13-11-14, 16:25
Πάρε το τηλέφωνο πίσω από απόκρυψη/άλλο τηλέφωνο και ζήτα της/τους τα ίδια πράγματα :twisted:
:lol: καλό.


απλα ρε παιδια οταν σε παιρνει ο αλλος δεν ειναι υποχρεωμενος να σου λεει απο που καλει η εστω ενα στοιχειο ;
Εννοείται.

goku
13-11-14, 16:30
Πάρε το τηλέφωνο πίσω από απόκρυψη/άλλο τηλέφωνο και ζήτα της/τους τα ίδια πράγματα :twisted:

Αν είναι τηλεφωνικό κέντρο όμως; ποιόν θα ζητήσεις;

nyannaco
13-11-14, 16:31
Πάρε το τηλέφωνο πίσω από απόκρυψη/άλλο τηλέφωνο και ζήτα της/τους τα ίδια πράγματα :twisted:'Η ρίχνε της τα ανέκδοτα του tzelen. Πόσο θα αντέξει; :p

cranky
13-11-14, 16:33
Αυτό είναι χτύπημα κάτω απο τη ζώνη. :lol:

tzelen
13-11-14, 18:46
'Η ρίχνε της τα ανέκδοτα του tzelen. Πόσο θα αντέξει; :p

Άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης, βλέπω :oneup:

:sneer::p

kontinos
16-11-14, 14:23
Κανε χαβαλε (http://www.youtube.com/watch?v=riTy208XKPQ).

@ ADSLgr.com All rights reserved.