PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκκαθαριστικός ΔΕΗ



Valder
29-08-04, 12:49
Αν καθυστερήσω να πληρώσω τον εκκαθαριστικό της ΔΕΗ,θα μου το κόψουν ή θα πάει η οφειλή στον επόμενο λογαριασμό;

Το χω καθυστερήσει κανα μηνα... :(

Hik
29-08-04, 12:54
Θα πάει στον επόμενο.

Μη φοβάσαι, μετά από κανά εξάμηνο το κόβουν.


Απλώς όταν έρθει ο επόμενος πλήρωσε τον, γιατί αν κοπεί εκτός από την επανασύνδεση γίνεται και επαναδιαπραγμάτευση του ποσού του εκαθαριστικού. Και αν πέσεις και σε κανένα ξυλάγκουρο υπάλληλο, έχει δικαίωμα να σου ζητήσει πάλι ηλεκτρολογικό σχέδιο!

JohnGR
29-08-04, 12:54
Τις δύο φορές που μου έτυχε δεν είχα πρόβλημα. Αλλά δεν συνέβη το ίδιο και σε δύο γνωστούς... :(

Valder
29-08-04, 15:27
Ευχαριστώ πολύ Hik,με καθησύχασες! :) Φυσικά και θα το πληρώσω το επόμενο. :oops:

sdikr
30-08-04, 03:54
Εξαρτάται που ΄μένεις, εγώ στην θεσσαλονίκη περιοχή ανάληψη επείδη άνοιξε καινούργιο γραφείο της ΔΕΗ εδώ τα παιδιά κάνουν γρήγορα την δουλεία (20 μέρες) παλιότερα κάνανε και δύο μήνες να το κόψουν.

thama
30-08-04, 12:05
Κοιτάξτε παιδία, δεν είναι μόνο το θέμα ότι ο λογαριασμός είναι απλήρωτος.
Μπαίνουν πολλοί παράγοντες στο παιχνίδι.
Πρώτον : Ο πελάτης αυτός την κάνει συχνά αυτή τη δουλειά - αργεί να πληρώσει ή δεν πληρώνει μερικούς λογαριασμούς ?
Δεύτερον : Πόσα μας χρωστά ? (γιατί για μικροποσά, τζάμπα ο κόπος)
Τρίτον και κυριότερον : Ποσο μαλάκας είναι αυτός που κοιτάζει/ελέγχει αυτά τα πράγματα (τα ξύνει , δουλεύει, ή δουλέυει την κοινωνία )>

aguila21
30-08-04, 12:51
Αν το ποσό είναι >60€ να ανησυχείς.Μπορεί να έρθουν να το κόψουν την επόμενη ημέρα ή μετά απο 10 ημέρες.Τυχαία βγάζουν ένα δείγμα ληξηπρόθεσμων οφειλών.Αν δεν είσαι στο σπίτι μην νομίζεις οτι θα το γλυτώσεις.Θα σου το κόψουν απο την κολώνα της ΔΕΗ και θα πληρώσεις πολλά μα πολλά χρήματα για επανασύνδεση.Ακόμα και αν είσαι στο σπίτι και στο κόψουν για επανασύνδεση θα πληρώσεις και θα αναπροσαρμοστεί η εγγύηση...Μονοπώλειο βλέπετε...

kadronarxis
30-08-04, 12:57
Μάγκες,
πάντα κρατάμε στη πάντα κάτι ψιλά για λογαριασμούς οτε, δεη κλπ.
Γιατί αν μας κόψουν τη δεη, ψιλορόμπα μας βλέπω.

Καλύτερα να μην έχω να φάω, παρά να χρωστάω ....

Το τελευταίο βγήκε ρητό!!!

Άντε γερά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.