PDA

Επιστροφή στο Forum : Technicolor TD5136 V2



argymeg
14-11-14, 16:46
Ενεργοποιήθηκε σήμερα η γραμμή μου στη HOL και μου φέρανε το Technicolor TD5136 V2, απ' ότι βλέπω είναι πολύ πρόσφατη αλλαγή. Είναι σαφές ότι η HOL θέλει να μη χρησιμοποιήσεις καθόλου το interface του, δίνει οδηγίες για αλλαγή των στοιχείων του Wi-Fi μέσα από το MyHol. Πάντως το ρουτεράκι είναι ξεκλείδωτο και unbranded. :worthy: Φαίνεται να έχει ένα σωρό δυνατότητες, μέχρι στιγμής το μόνο που μου έχει λείψει είναι ένας εύκολος τρόπος για DHCP binding... Επίσης σύμφωνα με το site της Technicolor δίνεται μόνο για OEM με αποτέλεσμα να μην έχω βρει γενικό manual (λέει να απευθυνθείς στον ISP σου και η HOL δεν δίνει κάτι...)

Θεωρητικά είναι το ίδιο που δίνει πλέον η Forthnet (το αντίστοιχο thread εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/834717-Technicolor-TD5136-V2/)) αλλά μάλλον υπάρχουν διαφορές γιατί π.χ. της Forthnet απ' ότι λένε δεν έχει USB.

athdir
18-11-14, 18:31
έχω και εγώ το συγκεκριμένο.
ξέρεις αν έχει WPS;

nicolasdr
05-02-15, 04:46
Ουτε προσβαση σε telnet ουτε μπορουμε να δουμε αν services οπως το ipsec alg ειναι ενεργα. Το config.xml ειναι κωδικοποιημενο και δεν γινονται αμεσες αλλαγες. Επισης χρησιμοποιεί κανενας το cosmote τελειο σημα ή αλλο femtocell με το εν λογω μοντεμ ρουτερ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.