PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 Dsl Lines me to Cisco 1721



Daywalker
29-08-04, 16:16
Εχω στην κατοχη μου ενα Cisco 1720 με δυο DSL WICS.
Το ειχα αγορασει με την προοπτικη να παιξω με δυο χιλιαρες DSL . Δεν ειχε IOS ουτε SDM εγκατεστημενο . Μετα απο πολους κοπους ενας φιλος μου βρηκε ΙΟS και SDM και τα περασε .Καταφεραμε και παιξαμε με την μια DSL αλλα οχι και με της δυο . Μηπως ξερει κανεις αν τελικα δεν υποστιριζει 2 DSL ταυτοχρονα και απλα την μια την εχει απλα για backup???Διαφορετικα μηπως ξερει κανεις να μου πει τι πρεπει να κανω για να παιξουν και οι δυο ??? Ευχαριστω

Υ.Γ το IOS και το SDM ειναι οι τελευταιες εκδοσεις της CISCO

aesir
29-08-04, 20:19
Yποστηρίζει αλλά είναι μπλέξιμο. Αν κάνεις ένα search θα βρεις κάποιο ανάλογο thread γιατί αυτό το θέμα ακριβώς έχει ξανασηζητηθεί, οπότε θα ήταν καλύτερα να διαβάζεις το thread και να συνεχίσεις εκεί την κουβέντα.

Daywalker
02-09-04, 14:38
Το βρηκα το συγκεκριμενο θεμα αλλα δεν δινει μια ξεκαθαρη απαντηση , παιζει δεν παιζει???
Και απο οτι καταλαβα αυτοι θελουν να παιξουν με Static Ιp εγω δεν εχω προβλημα να παιξω και με ΝΑΤ


Anyone please??

Papashark
02-09-04, 15:05
Παίζει, αλλά μην με ρωτήσεις πως.

Εάν θες μπορώ να σου συστήσω κάποιον να στο φτιάξει επί πληρωμή.... :|

wintech2003
02-09-04, 15:25
Papashark θα μπορουσες να μου συστήσεις κάποιον (φυσικά και θα πληρωθει ο ανθρωπος) για να μου φτιάξει εναν 2620XM να παιζει με μια μισθωμενη και με μια ADSL (ΝΑΤ) και να κανει Load balancing σε επίπεδο εφαρμογών, δηλαδή να του δώσω τις πορτες των προγραμμάτων που θέλω να routarονται στην ADSL (βασικά P2P θα ειναι) και ολα υπόλοιπα να πέφτουν στην μισθωμενη.

Αν μπορεις στείλε μου ενα pm με κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας.

chatasos
02-09-04, 18:41
Papashark θα μπορουσες να μου συστήσεις κάποιον (φυσικά και θα πληρωθει ο ανθρωπος) για να μου φτιάξει εναν 2620XM να παιζει με μια μισθωμενη και με μια ADSL (ΝΑΤ) και να κανει Load balancing σε επίπεδο εφαρμογών, δηλαδή να του δώσω τις πορτες των προγραμμάτων που θέλω να routarονται στην ADSL (βασικά P2P θα ειναι) και ολα υπόλοιπα να πέφτουν στην μισθωμενη.


Πες μου ότι ο isp σου δεν το κάνει....
:evil: :evil: :evil:

Daywalker
02-09-04, 19:11
Papashark ποσο θα μου στοιχισει και πως μπορω να τον βρω ?????

wintech2003
02-09-04, 20:38
Η ACN δεν το κάνει. Η OTEnet θέλει 500 EUR (χωρις επίσκεψη στον χώρο του πελάτη) και πρέπει να στείλω τον εξοπλισμό εκει.

Δεν λεω να μην πληρωθει ο τεχνικος που θα το κανει, αλλά 500 EUR θεωρω οτι ειναι παρατραβηγμένο ποσο...

Papashark
03-09-04, 13:30
Θα ρωτήσω τον γνωστό και θα σας στήλω ΡΜ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.