PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξαπατηση? Τροπος να κανεις καινουργιους πελατες?



panos1985
17-11-14, 22:07
πριν απο περιπου 2 εβδομαδες εκανα ετηση για 50αρι vdsl μιας και στην επισημη ιστοσελιδα της Forthnet μου εδειχνε οτι μπορουν να μου το παρεχουν, επισης τηλεφωνικα το ελενξαν και μου ειπαν το ιδιο, ενεργοποιηθηκε η συνδεση μου 14/11 βαζω τον καινουργιο εξοπλισμο και η γραμμη δουλευει χειροτερα απο πριν 13mbps

με καλουν 15/11 και επιδη δεν ημουν στο χωρο μου ειπαν οτι θα με καλεσουν την επομενη μερα το πρωι (κυριακη?? τους λεω ... εννοητε μου απανταει ο εκπροσοπος) εννοητε οτι δεν με καλεσε κανεις.... ερχομαστε στο σημερα 17/11 με καλουν το πρωι κ επιδη ημουν στη δουλεια μου μου λενε θα σας καλεσουμε το απογευμα 6μιση με 7 ειναι καλα γιατι πρεπει να ειστε στον χωρο της συνδεσης? οκ τους λεω.. τρεχω να στηθω στο τηλ παει 7κ15 καλω να δω τι εγινε μου λενε τα παιδια απ το τεχνικο 7 με 7κ30 ειναι προγραμματισμενο περιμενω μεχρι τις 8 και μετα ξανακαλω εκει ερχετε η απαντηση οτι ειμαι 1800 μετρα και δε μπορω να εχω vdsl ( εγω τι περιμενα στο χωρο μου να μου το ανακοινωσουν απλα δεν το καταλαβαινω) με δινουν στο εμπορικο τμημα οπου μετα απο αιτημα μου να μην πληρωσω το τελος ενεργοποιησης διοτι δεν θα εκανα καμια αλλαγη στη συνδεση μου αν δεν μου λεγατε οτι μπορω να εχω vdsl η συνεργατιδα σας με βαζει 10 λεπτα στην αναμονη σηκωνει το τηλ και μετα κλεινει η γραμμη ξανα παλι στην αναμονη 15 λεπτα, ευτυχως μιλαω με μια αιξερετικη συνεργατιδα απο την εξυπηρετηση πελατων Κ.Ι. οπου και εκεινη απο την μερια της εκανε τον ελενχο μεσο της σελιδας και εδειξε οτι μπορει η εταιρια σας να μου παρεχει vdsl.

συνοψιζοντας σας γνωστοποιω και μεσω του παροντος οτι εχω εξαπατηθει και περιμενω καποια επισημη απαντηση απο εσας.

Forthnet.Nova.Rep1
17-11-14, 23:29
Καλησπέρα panos1985,

Λυπούμαστε για το αν έτυχες εσφαλμένης εξυπηρέτησης που σίγουρα αποτελεί μεμονωμένο γεγονός, και θα ενημερωθούν οι αρμόδιοι για το παραπάνω.


Για όλα τα παραπάνω θα γίνει ο ανάλογος έλεγχος σε συνεργασία με τα αρμόδια τμήματα, και θα υπάρξει σχετική ενημέρωση.

Κώστας, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.