PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά από ΟΤΕ σε άλλη εταιρεία



JethroTull
19-11-14, 21:08
Εχω κάνει μεταφορά από ΟΤΕ σε Forthnet και ολοκληρώθηκε πριν από 1.5 μήνα η ενεργοποίηση.

Από τον ΟΤΕ δεν έχω λάβει κάποιον εκκαθαριστικό λογαριασμό. Τόσο πολύ αργεί η διαδικασία αυτή ή μήπως πρέπει να τους πάρω κάποιο τηλέφωνο;
Υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσουν επιστροφή του router;

tolis1989
22-11-14, 14:56
Εχω κάνει μεταφορά από ΟΤΕ σε Forthnet και ολοκληρώθηκε πριν από 1.5 μήνα η ενεργοποίηση.

Από τον ΟΤΕ δεν έχω λάβει κάποιον εκκαθαριστικό λογαριασμό. Τόσο πολύ αργεί η διαδικασία αυτή ή μήπως πρέπει να τους πάρω κάποιο τηλέφωνο;
Υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσουν επιστροφή του router;
Αν θυμάμαι καλά στην Forthnet η έκδοση λογαριασμών ήταν ανα 2μηνία οπότε επόμενο είναι να μην εχεις λάβει ακόμη.

yiannis010
22-11-14, 15:02
καθυστερεί λίγο η εκκαθαριση.αν θυμαμαι καλά τελειώσα με τον εκκαθαριστικό λογαριασμό του οτε μετα από 45-50 μέρες.
το ρουτερ αν και το έιχα αντικαταστήσει 15 μέρες πριν πάω σε άλλο πάροχο δεν μου το ζήτησαν πίσω

deniSun
22-11-14, 23:46
Εχω κάνει μεταφορά από ΟΤΕ σε Forthnet και ολοκληρώθηκε πριν από 1.5 μήνα η ενεργοποίηση.

Από τον ΟΤΕ δεν έχω λάβει κάποιον εκκαθαριστικό λογαριασμό. Τόσο πολύ αργεί η διαδικασία αυτή ή μήπως πρέπει να τους πάρω κάποιο τηλέφωνο;
Υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσουν επιστροφή του router;

Ο λογαριασμός από τον ΟΤΕ θα σου έρθει την ημερομηνία που θα σου ερχόταν αν παρέμενες στον ΟΤΕ.
Δηλαδή αν σου έρχεται ο λογαριασμός κάθε 2μηνο και ο τελευταίος ήρθε πχ 20/10, ο εκκαθαριστικός θα σου έρθει 20/12.
Δεν έχει σημασία πότε έκανες την διακοπή.
Αν είχες κάποιο συμβόλαιο για έκπτωση παγίου και το διέκοψες πριν τον χρόνο, ανεξάρτητα αν το διέκοψες 1 μέρα μετά την ενεργοποίηση ή μία μέρα πριν την λήξη του 12μηνου, θα πληρώσεις ολόκληρο το πρόστιμο.
Νομίζω είναι ~80ε.
Αν έχεις isdn πρέπει να επιστρέψεις το netmod γιατί θα σου το χρεώσουν.
Αν έχεις πάρει από τον ΟΤΕ εξοπλισμό πριν από 2 χρόνια θα πρέπει να τον επιστρέψεις γιατί είναι με χρησιδάνειο και θα σου το χρεώσουν.
Σε κάθε περίπτωση μπορείς να τους ρωτήσεις τι σου έχουν χρεωμένα και τι πρέπει να επιστρέψεις.


ΥΓ
Πρόσεξε τις ημερομηνίες στον εκκαθαριστικό γιατί το πιο πιθανό είναι να σε χρεώσουν περισσότερο διάστημα.

JethroTull
23-11-14, 09:37
Διαφωτιστικές οι απαντήσεις!

Είχα αορίστου χρόνου εδώ και πολλά χρόνια οπότε δεν περιμένω κάποια χρέωση.

Το ISDN το είχα παραδόσει πριν από πολλά χρόνια όταν είχα κάνει την μετατροπή ISDN-PSTN.

@ ADSLgr.com All rights reserved.