PDA

Επιστροφή στο Forum : μετά τη διακοπή τι;



tellalis
20-03-07, 17:30
καλησπέρα.

Λέω να πάω στην τελλάς αύριο με ένα δωράκι: το ρουτεράκι τους και το σπλιτεράκι τους.

Ααα και το τσαντάκι τους (πολύ χρήσιμο!!!)

Ομως τώρα που το τηλεφωνο ανήκει στην τελλάς εαν κάνω διακοπή θα πρέπει να επανασυνδεθω με τον οτε;
Ποια ειναι η αμεσως καλυτερη επιλογή vivodi , forthnet ή οn telecoms για broadband;

Dimitris
21-03-07, 00:35
Εγώ θα έλεγα πρώτα HOL και μετά Forthnet. Στην On ακόμα δεν ξέρουν τι τους γίνεται ενώ και στη Vivodi δεν έχει δοκιμαστεί το CableTV

Jazzer
21-03-07, 00:39
Καλή έρευνα αγοράς και πολύ διάβασμα των εμπειριών μελών του forum από παρόχους. :hmm:

lx911
21-03-07, 05:57
Λοιπον μαγκα μολις διαβασα το αρθρο ΚΟΝΤΡΕΣ ADSL απο το PC Magazine του Μαρτιου. Μετα απο μετρησεις ασταθειας που κανανε στα 1 Mbps για μια εβδομαδα τα αποτελεσματα εχουν εως εξης:

1. HOL
2. OTEnet
3. Altec
4. Forthnet

Προτεινω να κινηθεις προς ΗΟL ;)

flevio
21-03-07, 08:06
? κατι δε παει καλα.. προτεινεις δλδ την πιο ασταθη ?

lx911
21-03-07, 16:46
Βασικα ειναι η ποιο σταθερη... the best!!!
Απο τους 8 ISPs η Tellas ερχεται 7η :P

tellalis
21-03-07, 17:11
Mάλλον πρέπει να ξανακάνω τις ερωτήσεις

1 . Ποιος ειναι ο καλύτερος πάροχος με τις λιγότερες καθυστερήσεις στην παράδοση της γραμμής και αυτο το λέω διοτι εφαγα 3 μήνες με την τελλας.
Τελικά τα 1 ή 2 ή 4 Μbps δεν παίζουν και πολύ ρόλο εαν μείνεις ενα χρόνο χωρίς ιντερνετ.

2. Για να διακόψω απο την τελλάς πρέπει να επανασυνδεθώ με τον οτε και μετα με άλλον πάροχο και ποιος πληρώνει γι αυτο η τελλας ή εγώ;

ευχαριστώ.

JediMasterMANIAC
21-03-07, 17:36
οι μετρησεις αυτεσ εγιναν στην ιδια περιοχη?

lx911
22-03-07, 02:52
tellalis απο προσωπικη εμπειρια ποιο γρηγορος ειναι ο ΟΤΕ (OTEnet) ενας φιλος μεσα σε 7 εργασιμες ηταν "κομπλε". Εγω στην θεση σου θα εβαζα HOL επειδη εχω ακουσει και καλα λογια αλλα και επειδη δινει καλες ταχυτητες. 8Mbps με 32 euro δεν ειναι ασχημα. OTEnet κολλημενο στο 1 Mbps :down:
Οσο για της μετρησεις φιλε JediMasterMANIAC ( ωραιο nick :p ) χρησιμοποιησανε ειδικο λογισμικο οπου σε συνεργασια για λογαριασμο του PC Magazine και των PC Labs η Incredible Networks. Ολες οι μετρησεις εγιναν απο τιν ιδιο υπολογιστη και το ιδιο modem / router με αρχειο μεγεθους 110 mb σε 4 διαφορετικους servers, Ελλαδα, Αγγλια, ΥΠΑ, Χονγκ Κονγκ, σε τρεις διαφορετικες χρονικες στιγμες 24 ωρες την μερα, 7 μερες την εδβομαδα για 40 μερες.
Οποιος φυσικα θελει μαθει περισσοτερα ας αγορασει το περιοδικο :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.