PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταχρηστική χρέωση Wind



ArisBethan
25-11-14, 22:49
Συνοπτικά: Mε χρέωσε η εταιρεία (Wind) τέλος διακοπής 160 ευρώ, χωρίς ποτέ να έπρεπε να συνδεθώ μαζί της από την αρχή (και να πληρώσω μία)!

Για όποιον αντέχει να διαβάσει, όλη η ιστορία έχει ως εξής:

Στις 26/9 κατόπιν αίτησης (μέσω αντιπροσώπου) ήρθαν στο σπίτι με τον courier οι "αιτήσεις ενεργοποίησης" της Wind. Αφορούσαν και σταθερή και κινητή τηλεφωνία.
Στις 6/10, κατόπιν αντιπροσφοράς από τον προηγούμενο πάροχο (ΟΤΕ και COSMOTE), έστειλα στην Wind fax ακύρωσης (και για την κινητή και για την σταθερή). Ήμουν εντός του πλαισίου των 14 ημερών (10η μέρα για την ακρίβεια) που είχα δικαίωμα για ανάκληση, όπως γράφει και στην πρώτη σελίδα της αίτησης (για την σταθερή) καθώς και στην παράγραφο 5.7 αυτής.
Στις 7 ή 8/10 μιλήσαμε τηλεφωνικά με την Wind και μου είπαν ότι είμαι εντάξει κι ότι τα έκανα όλα σωστά και εντός των χρονικών περιθωρίων που δικαιούμαι, αλλά ενώ στην κινητή θα γίνει κανονικά η ακύρωση του αιτήματος, στη σταθερή δεν μπορούν να το κάνουν, γιατί "θα καταστραφεί ο βρόχος". Θα έπρεπε λοιπόν μου είπαν να συνδεθώ στη σταθερή προσωρινά με το δίκτυό τους και να στείλω στον πάροχο που είχα και που θα παρέμενα (ΟΤΕ) αίτηση αναστροφής της φορητότητας. Μετά θα επανασυνδεόμουν στον ΟΤΕ. Μου διευκρίνισαν ότι δεν θα πλήρωνα τέλος αποσύνδεσης, παρά μόνο θα με χρέωναν για τις ημέρες που θα χρησιμοποιούσα τις υπηρεσίες τους (αν και ούτε αυτό έπρεπε αλλά τέλος πάντων). Έτσι και έκανα. Εννοείται ότι έχω όλα τα χαρτιά (αιτήσεις-fax) και αντίγραφα αυτών.

Από τότε ξεκίνησαν να γίνονται περίεργα πράγματα.

Οι μέρες περνούσαν χωρίς να γίνεται κάτι. Στις 24/10 με παίρνει τηλέφωνο ο ΟΤΕ και μου λέει ότι η WIND έχει γράψει λάθος το επώνυμό μου και γι'αυτό δε δίνει τη γραμμή! Μετά από λίγη ώρα με παίρνει τηλέφωνο η ίδια η Wind και μου λέει ότι όντως είναι λάθος και θα το διορθώσει. Κοιτάζω εν τω μεταξύ όλα τα χαρτιά της επικοινωνίας μου και με τις δύο εταιρείες (αιτήσεις και fax) και σε όλα το ονοματεπώνυμό μου είναι γραμμένο σωστά! Περιμένω λοιπόν, αφού έγινε η διόρθωση, να προχωρήσει επιτέλους η διαδικασία.
Μετά από καμιά εβδομάδα με παίρνει πάλι ο ΟΤΕ και μου λέει ότι η Wind απέρριψε και τη 2η αίτηση, και ότι πάλι το όνομά μου το έχουν γραμμένο λάθος! Παίρνω τηλέφωνο την Wind και μου λένε ότι το όνομά μου δεν το άλλαξαν (παρότι άλλα μου είχαν πει την πρώτη φορά) και ότι για να αλλάξει πρέπει να πάω σε κατάστημα Wind με την ταυτότητά μου!! (γιατί δεν μου το είπαν την πρώτη φορά?)
Πάω λοιπόν στο κατάστημα και κάνω την αλλαγή.
Κατόπιν αυτού με έπαιρναν σχεδόν καθημερινά τηλέφωνο από τη Wind και με ρωτούσαν "γιατί φεύγω". Εγώ τους έλεγα ότι δεν φεύγω γιατί ποτέ δεν ήμουν κ.λπ. Την τελευταία φορά που με πήραν στις 8/11 μου είπαν (και με απειλητικό τρόπο μάλιστα) ότι θα πληρώσω 160 ευρώ τέλος αποσύνδεσης! Τους είπα "κάνετε λάθος, γιατί ποτέ δεν ήμουν συνδρομητής".
Τελικά μου στέλνουν έναν λογαριασμό στις 18/11 με ποσό χρέωσης 184,70 ευρώ.

Υπάρχει κάποιος με αντίστοιχη εμπειρία? Τι πρέπει να κάνω τώρα? Ξέρω ότι πρέπει να κάνω γραπτή καταγγελία στην εταιρεία. Υπάρχει και η ΕΕΕΤ, η οποία όμως δέχεται μόνο γραπτές καταγγελίες αφού προηγουμένως έχεις στείλει γραπτή καταγγελία στην εταιρεία και δεν σου έχει λύσει το θέμα εντός 20 ημερών. Με τον συνήγορο του καταναλωτή δεν ξέρω τι γίνεται.

Υ.Γ.: Γιατί τα κάνουν όλα αυτά? Δεν καταλαβαίνουν ότι εκτίθενται και μακροπρόθεσμα χάνουν υποψήφιους πελάτες? Εμένα δε με ενδιαφέρει ποια εταιρεία έχω, παρά μόνο οι υπηρεσίες της. Για τόσο αφελείς μας έχουν?

MitsosDaBest13
26-11-14, 00:47
Καλώς... Έμαθες κι εσύ τι εστί WIND... :oneup: Εδώ σ' εμάς που έσπασα το συμβόλαιο των γονιών μου το Καλοκαίρι λόγω των αυξήσεων (πιο πολύ για το τραγικό της ίντερνετ), έπρεπε να φύγουμε δωρεάν, την είχα ειδοποιήσει κιόλας και μου το επιβεβαίωσαν (με απόκρυψη). Αλλά η WIND μόλις είδε την αίτηση στη HOL, μας πήρε αμέσως τηλέφωνο και μας έκανε ανανέωση με προσφορά, που αρνηθήκαμε.

Αφού τελικά πήγαμε HOL, μας έρχεται λογαριασμός WIND 140€!! Τους ρώτησα γιατί και μου λένε γιατί σπάσατε το ανανεωμένο συμβόλαιο! Μόνοι τους έκαναν την ανανέωση, εμείς θα πληρώσουμε! Το αγνόησα λοιπόν... Σαν να μη φτάνει αυτό, πριν λίγες εβδομάδες λάβαμε και γραπτή ειδοποίηση - απειλή για εξώδικο σε περίπτωση που δεν πληρώσουμε τα 140€!! Τα @@ μου θα πάρουν! Θα πληρώσω για ένα συμβόλαιο που με φασιστικό τρόπο ανανέωσαν, τηλεφωνικά κιόλας. Θα περιμένω και θα δω αν η WIND σκοπεύει να το προχωρήσει κι άλλο. Τότε πάω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ...

Υ.Γ. Προς το παρόν εσύ επικοινώνησε με WIND, μήπως είναι λάθος του συστήματος (χλωμό το βλέπω).

ArisBethan
26-11-14, 02:48
Σ'ευχαριστώ MitsosDaBest13 για την συμπαράστασή σου...Θα σε ενημερώνω για ό,τι συμβεί από δω και πέρα, γιατί δεν πρόκειται να το αφήσω κάτω το θέμα...Πάντως αν θες την αρχική μου γνώμη, κακώς δεν αντέδρασες αμέσως. Πρέπει αμέσως να στείλεις γραπτή καταγγελία στη Wind και να την ρωτήσεις γιατί σου στέλνει καταχρηστική χρέωση, και μετά στην ΕΕΤΤ.

nyannaco
26-11-14, 10:02
Πάντως αν θες την αρχική μου γνώμη, κακώς δεν αντέδρασες αμέσως. Πρέπει αμέσως να στείλεις γραπτή καταγγελία στη Wind και να την ρωτήσεις γιατί σου στέλνει καταχρηστική χρέωση, και μετά στην ΕΕΤΤ.+1 :oneup:

Papados
26-11-14, 10:13
@ArisBethan

Εάν δεν βαριέσαι ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/805364-%CE%9C%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%AE%CF%81%CE%B5-%CE%B7-Wind-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF)

ArisBethan
26-11-14, 14:23
Το είδα. Πρόκειται για απίστευτη ιστορία. Αν μου την έλεγαν πριν πάθω κι εγώ τα δικά μου δεν θα το πίστευα. Θα τρελαθούμε τελείως μου φαίνεται...Τι έγινε τελικά?

Papados
26-11-14, 15:03
Ολά καλά, βέβαια μετά από αρκετους μήνες και τρέξιμο.
Ηθελα να τους κυνηγήσω κι αλλο αλλά δεν είχα άλλο κουράγιο.

hannibal_
26-11-14, 15:34
Το πρόβλημα είναι ότι μπήκες στο δίκτυο τους. Σε παραμυθιάσανε: "θα καταστραφεί ο βρόχος" και σαν αποτέλεσμα σου ζητάνε τώρα τα κερατιάτηκα. Μια καταγγελεία δεν θα έβλαπτε.

Αυτά προς γνώση και συμόρφωση όλων μας.

PS. Είμαι στη HOL 3 μήνες περίπου. Επηδή πέρασα κάτι απίστευτες ταλαιπωρίες, κάθε φορά που καλώ την εξυπηρέτηση πελατών ή μιλάω με κάποιο τεχνικό, ηχογραφώ όλες τις συνομιλίες (φυσικά τους ενημερώνω).

Papados
26-11-14, 16:38
κάθε φορά που καλώ την εξυπηρέτηση πελατών ή μιλάω με κάποιο τεχνικό, ηχογραφώ όλες τις συνομιλίες (φυσικά τους ενημερώνω).

Δεν δέχεσαι αντιδράσεις από την μεριά των τηλεφωνητών όταν τους ενημερώνεις για την ηχογράφηση?

hannibal_
26-11-14, 18:13
Δεν δέχεσαι αντιδράσεις από την μεριά των τηλεφωνητών όταν τους ενημερώνεις για την ηχογράφηση?

Όταν καλώ το 13844 με ενημερώνουν ότι η κληση μου μπορεί να καταγραφή για λόγους ασφάλειας και ποιότητας.
Μια φορά λοιπόν έτυχα σε ένα τεχνικό ο οποίος αντέδρασε όταν του ανέφερα ότι τον καταγράφω. Όταν τον ρώτησα γιατί όταν εσείς με καταγράφετε είναι καλά αλλά όταν το κάνω εγώ αντιδράτε, δεν μπορούσε να απαντήσει. Τον ενημέρωσα ότι εάν θέλει μπορεί να κλείσει την γραμμή ή να απευθηνθεί σε κάποιον προιστάμενο του και συνέχισα την συνομιλία.

jkoukos
26-11-14, 19:05
@ArisBethan, αν έχεις τα αποδεικτικά στα χέρια σου θα δικαιωθείς.
Η απορία μου είναι για ποιον λόγο 2 φορές που ο ΟΤΕ ακύρωσε το αίτημα φορητότητας εξαιτίας λανθασμένων στοιχείων, εσύ συνέχιζες να επικοινωνείς με την Wind αν και όπως αναφέρεις ήδη είχες αλλάξει γνώμη;
Θα έπρεπε να πας σε κατάστημα με την ταυτότητα για διόρθωση των προσωπικών στοιχείων. Οπότε αν δεν πήγαινες δεν θα μπορούσε να προχωρήσει η διόρθωση και εν συνέχεια η φορητότητα, παραμένοντας στον προηγούμενο πάροχο.

ArisBethan
27-11-14, 20:30
Δεν καταλάβατε τίποτα μου φαίνεται :p
Δεν μπήκα ποτέ στο δίκτυό της WIND. Αν έχετε υπομονή, διαβάστε τι λέω στο αρχικό μήνυμα :)

jkoukos
27-11-14, 21:10
Έγραψες ότι 2 φορές σε πήρε τηλέφωνο ο ΟΤΕ και σ' ενημέρωσε ότι η Wind ακυρώνει την φορητότητα, λόγω λάθους στο επώνυμο.
Αυτό δε σημαίνει ότι είσαι στο δίκτυο της Wind;

iliteo
27-11-14, 22:06
Μάλλον ο ArisBethan δεν έχει καταλάβει τίποτα! :p


.....αλλά ενώ στην κινητή θα γίνει κανονικά η ακύρωση του αιτήματος, στη σταθερή δεν μπορούν να το κάνουν, γιατί "θα καταστραφεί ο βρόχος". Θα έπρεπε λοιπόν μου είπαν να συνδεθώ στη σταθερή προσωρινά με το δίκτυό τους και να στείλω στον πάροχο που είχα και που θα παρέμενα (ΟΤΕ) αίτηση αναστροφής της φορητότητας. Μετά θα επανασυνδεόμουν στον ΟΤΕ. Μου διευκρίνισαν ότι δεν θα πλήρωνα τέλος αποσύνδεσης, παρά μόνο θα με χρέωναν για τις ημέρες που θα χρησιμοποιούσα τις υπηρεσίες τους (αν και ούτε αυτό έπρεπε αλλά τέλος πάντων). Έτσι και έκανα.

Προφανώς όταν του έκανε την αντιπρόταση ο ΟΤΕ, δεν την αποδέχτηκε.
Αυτό καταλαβαίνω εγώ.

Άντε.. και καλά ξεμπερδέματα!

ArisBethan
28-11-14, 00:25
ΠΡΟΣΟΧΗ!

ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ. ΠΟΛΥ. ΑΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ.

Θα γράψω κάτι τελείως άσχετο.

Θα γράψω μια ιστορία. Μια μεγάλη ιστορία. Θα πονέσεις. Όχι όσο εγώ, στο εγγυώμαι (πόνεσα επειδή κουράστηκα να την γράψω δηλαδή...).

Θα το φχαριστηθείς πάντως. Θα γελάσεις. Στο υπόσχομαι.

Ίσως γίνεις και κατά τι σοφότερος (το ελπίζω).

Υποθετική, ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ιστορία. (Οιαδήποτε ομοιότης με την πραγματικότητα είναι εντελώς συμπτωματική).

Λέγεσαι Ερνέστος-Ορφέας ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ. :p
Ζεις στην μοναδική Antigua του δορυφορικού Internet και των 27G δικτύων.
Είσαι (για χρόνια) συνδρομητής στον OΚE και στην FOSMOKE. :rofl:

Λες: Δεν δοκιμάζω και κάτι άλλο? :hmm:
Πολύ πιστός είμαι μωρέ αδερφάκι μου.
Δεν δοκιμάζω κάτι νεό? Κάτι διαφορετικό? Το νέο είναι ωραίο...
Αυτούς στη QIND ασ'ούμε μανούλες δεν τους γέννησαν? (ναι, τα μωρά της Ρόζμαρι :evil:)
Να μην ενισχύσω τον υγιή ανταγωνισμό? Την ευγενή άμιλλα μεταξύ των εταιρειών? Την ανάπτυξη?

Αφού σε πήραν οι καημένοι της QIND τηλέφωνο (όχι αυτοί ακριβώς, μια άλλη εταιρία-αντιπρόσωπος τηλεπικοινωνιακών συνοικεσίων, αλλά δεν πειράζει) λες:
Aς κάνω μια αίτηση να πάω σ'αυτούς.
Καλές τιμές έχουν. Αν συνδυάσω κιόλας σταθερή με κινητή είμαι υπερτζαμάου φθηνότερα.

Κανεις λοιπόν την αίτηση. :clap:

Προσοχή τώρα, δώσε βάση::hello

Το κύριο θέμα που πρέπει να ξέρεις είναι το εξής:

Oταν κάνεις σε μια εταιρεία αίτημα σύνδεσης με φορητότητα (δηλ. να μπεις στο δίκτυό τους κρατώντας το ίδιο νούμερο που είχες), εξ αποστάσεως μάλιστα (εκτός καταστήματός τους δηλαδή)...
Έχεις ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΙΣ (14) ΜΕΡΕΣ.
Δεν υπάρχουν παραθυράκια σ'αυτό, ούτε τίποτα κρυφά ψιλά γράμματα. Τα λέει όλα η αίτηση που σου στέλνουν.
Τα διάβασα πολλές φορές όλα (ναι, ναι, και τις 2x5 σελίδες. Με μεγεθυντικό φακό! :respekt:).

Μπορείς ρε παιδί μου δηλαδή εντός 14 ημερών να τους πεις (εγγράφως, με υπογραφές και πλήρη στοιχεία) ότι μετάνιωσα, δε γουστάρω να μπω στο δίκτυό σας.
Γιατί?
Γιατί έτσι θέλω.
Ξύπνησα στραβά, είμαι αλλοπρόσαλλος, έχασε η ομάδα μου, χώρισα, τρελάθηκα, μου έκανε καλύτερη αντιπροσφορά η εταιρεία που είμαι κ.λπ. :whistle:
ΔΕ ΣΕ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ.

Τότε, όπως λέει στην αίτηση που τους έκανες:

Παράγραφος Ι:

« […] και ενημερώθηκα πως σε περίπτωση που η παρούσα συνάπτεται εξ αποστάσεως έχω το δικαίωμα να υπαναχωρήσω αζημίως
εντός 14 ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία υπογραφής της παρούσας, […]»

και παράγραφος 5.7:

«Σε περίπτωση που η Σύμβαση συνάπτεται εξ αποστάσεως ή εκτός εμπορικού καταστήματος, ο Πελάτης έχει το δικαίωμα
να υπαναχωρήσει από την παρούσα εντός δεκατεσσάρων (14) ημερών από της λήψεως της παρούσας.
Η υπαναχώρηση λαμβάνει χώρα αζημίως. Ο Πελάτης χρεώνεται μόνον για τη χρήση των Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών
για το διάστημα μέχρι την υπαναχώρησή του.»

(Ναι, ακόμα και στην Antigua υπάρχουν συμβόλαια).

Υπαναχωρείς λοιπόν ας πούμε την 10η μέρα (από τις 14 που έχεις το δικαίωμα).

Θυμίσου: ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΑΚΟΜΑ. μαζί τους. Είσαι στον ΟΚΕ και στην FOSMOKE.

Τους στέλνεις λοιπόν FAX κανονικότατα, με όλα τα στοιχεία: ΑΦΜ, Ταυτότητες, Σπερμοδιάγραμμα, DNA...
"Επιθυμώ την ακύρωση της αίτησης μπλα μπλα..." (Ξεχωριστά για σταθερή και για κινητή. Δύο αιτήσεις). :rtfm:

Εδώ αρχίζουν τα ωραία...

Αυτοί μετά απ'αυτό σε παίρνουν τηλέφωνο από την QIND και μια γλυκιά φωνούλα σου λέει:

-Καλησπέρα σας κύριε ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΕ, λάβαμε τα fax σας, γιατί όμως ακυρώσατε την αίτησή σας? Μας στεναχωρείτε. Δεν θέλετε να προχωρήσουμε μαζί?
Για δυο χρονάκια είναι μόνο. Γιατί θέλετε να μείνετε στην ανταγωνίστρια (εταιρεία)? Δε θα μας νυμφευθείτε κιόλας...
-Έτσι μού'ρθε. Έτσι γουστάρω. Η παλιά (εταιρεία) είναι αλλιά. Είμαι άστατος. Παλιοχαρακτήρας. Μαζόχας. Επιπόλαιος. Όταν σας έστειλα την αίτηση είχα πιει. Δεν ήξερα τι έκανα.

-Καλά, δεν πειράζει. Τα κάνατε όλα σωστά και νόμιμα. Καλά κάνατε, μπράβο σας. Είστε πολύ ωραίος, μα πάρα πολύ ωραίος.
Δεν μας πειράζει, θα γίνετε πελάτης μας κάποια άλλη φορά, του χρόνου, ο Θεός να μας έχει καλά κ.λπ. κ.λπ. :biggrin:

Γι'αυτό λοιπόν κι εμείς δεν θα σας συνδέουμε στην κινητή μας
(έκανες αίτηση και για σταθερή και για κινητή την ίδια μέρα και τις ακύρωσες αμφότερες τη 10η μέρα, θυμάσαι?).

Ας μείνετε στην FOSMOKE. Μερικοί είναι πιστοί στη σχέση τους. Τι να κάνουμε. Αφού έτσι το θέλετε...
-Ωραία. Και στη σταθερή το ίδιο να υποθέσω? (θά 'θελες). Για τον ΟKΕ δεν είπατε τίποτα... Πακέτο δεν πάνε αυτές οι δύο? (εταιρείες)

-...Και στη σταθερή το ίδιο θα κάναμε, δηλαδή, αλλά να, υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι.
-Ποιο κορίτσι μου? Υπέστημεν το ανεπανόρθωτο?

-Όοοχι μωρέ, μην ανησυχείτε... Μια χαρά είμαστε, κι εσείς μια χαρά τα κάνατε όλα, είστε Gentleman, Κύριος που λέμε. Απόλυτα σύννομος, κ.λπ. κ.λπ. (τα είπαμε αυτά)
-Τότε? Δεν μπορείτε να με ξεπεράσετε?
-Ε, να, ξέρετε, επειδή έχουμε ήδη δρομολογήσει τη μετάβαση στο δίκτυό μας, αν την ακυρώσουμε...θα καταστραφεί ο βρόχος. :oops:

-(???)ΔΗΛΑΔΗ ρε παιδιά? Τί 'ν τούτο? Η υπόληψή μας ένα πράμα?

-Χα χα! Όχι καλέ...Απλά θα χάσετε το νουμεράκι σας, κι ο ΟKΕ θα πρέπει μετά να σας δώσει άλλο νούμερο. (Νούμερα γίναμε...)
Αφήστε που θα μείνετε και 3-4 μέρες χωρίς τηλέφωνο και internet!!!

-:vava:
-...Αλλά μην ανησυχείτε. Έχουμε έτοιμη τη λύση. :innocent: Είμαστε ωραίοι κι εμείς. Θα σας συνδέσουμε προσωρινά στο δίκτυό μας, παρότι δεν υπάρχει αίτηση προς εμάς πλέον.
Εσείς θα κάνετε στον ΟKΕ την επόμενη μέρα αίτηση αναστροφής της φορητότητας (What?) και σε 3-4 μέρες θα πάτε πίσω στον ΟKΕ.

Simple. Elementary, Watson. Το αυγό του Κολόμβου.

Εσύ όμως (επειδή είσαι και λίγο πονηρός :hmm: -αλλά προφανώς σε περνάν για λαλάκα) τους ρωτάς:

-Δεν πιστεύω να με χρεώσετε τίποτα περίεργο για όλο αυτό ρε κουμπάρα? Δεν πιστεύω να μου έρθει ασ'ούμε κανά περίεργο τέλος αποσύνδεσης? Εε? Εεε?
-ΟΟΟΧΙ βέβαια! Μα τι λέτε τώρα! Αλίμονο! Μπακάλικο έχουμε? (συγγνώμη στους μπακάληδες).
Θα σας χρεώσουμε μόνο για τις ημέρες που θα μείνετε στο δίκτυό μας (ανάλογα με τη χρέωση που θα σας δίναμε αν συνδεόσαστε κανονικά στο δίκτυό μας).

Καλώς λες, ΟΚ, παρότι δεν θα έπρεπε να σας πληρώσω μία (Γιατί άραγε? Να γιατί: "Ο Πελάτης χρεώνεται μόνον για τη χρήση των Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών
για το διάστημα μέχρι την υπαναχώρησή του." Κι εσύ υπαναχώρησες πριν καν μπεις! Γκεγκε?),
-...Δίκαιο μου ακούγεται ρε κοπέλα μου... Εντάξει!

Στέλνεις λοιπόν το fax "αναστροφής της φορητότητας" στον ΟΚΕ και περιμένεις να "επιστρέψεις" σε λίγες μέρες σ'αυτόν, από τον οποίον ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕΣ ΠΟΤΕ, είπαμε...

Αντί γι'αυτό οι μέρες περνούν αγόγγυστα, ώσπου...:

Σε παίρνει τηλέφωνο μια άλλη κυρία από τον ΟKΕ και σου λέει:
-Καλημέρα σας κύριε ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΕ, τι κάνετε? Όλα καλά? Σκυλιά-παιδιά-εξώγαμα?
-Μια χαρά. Δόξα τω Θεώ. Όλα καλά. Πότε θα βρεθούμε τελικά?
-Ξέρετε, δεν σας επιστρέφει η QIND σε μας γιατί δεν υπάρχετε. Δεν έχουν ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ. Έχουν ΠΑΠΑΡΟΠΟΥΛΟ. Γι'αυτό δε μπορούμε να συνδεθούμε...

-Μπαρδόν?
-Δεν έχουν στο σύστημά τους κανέναν ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ Ερνέστο-Ορφέα του Βλαδίμηρου και της Ρόζας. Έχουν ΠΑΠΑΡΟΠΟΥΛΟ Ερνέστο Ορφέα του Βλαδίμηρου και της Ρόζας.
-Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά?
-Να τους πάρετε τηλέφωνο να το διορθώσουν.

...Τι έγινε ρε παιδιά? (Λες όπως ο άλλος ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ στους Απαράδεκτους).
Μην έκανα κανά λάθος? Μήπως η αίτηση έγραφε ΠΑΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ αντί ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ? Μήπως στα FAX που τους έστειλα έκανα λάθος?
Μήπως στα FAX που έστειλα στον ΟKΕ για να με πάρουν πίσω? Μήπως σε κανά παλιό λογαριασμό? Μήπως στην ταυτότητα? Στο διαβατήριο? Στο δίπλωμα οδήγησης? Στα κοινόχρηστα?
Μήπως έπαθα μαλάκυνση? Εγκεφαλικό? Alzheimer? Arteriosclerosis cerebral?

Όχι τελικά. Τίποτα απ'αυτά. Χιλιοκαρατσεκαρισμένο.
Σε όλα τα χαρτιά σε γράφει σωστά.
Είσαι ο ίδιος ο Ερνέστος-Ορφέας ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ που πάντα ήσουν. Μια χαρά (λέμε τώρα...)

Πριν προλάβεις να εντρυφήσεις πολύ στο νόμο του Murphy, σε παίρνει η QIND στο καπάκι και σου λέει:
-Καλημέρα σας.Είστε ο κ. ΠΑΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ?
-Όχι ρε παιδιά, ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ είμαι. ΠΑ-ΠΑ-Δ Δ Δ Δ ΔΟ-ΠΟΥ-ΛΟΣ!!!
-Αχού!!! Συγγνώμη. Χίλια συγγνώμη... ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ. Μάλιστα. Οκ, το διορθώσαμε.

-Το διορθώσατε? Σίγουρα?
-Ναι, όλα ΟΚ.
-Θα γυρίσω στον ΟΚΕ δηλαδή? Σύντομα?
-Ναι, μείνετε ήσυχος.

Περιμένεις λοιπόν μελαγχολικά (ξανά) σαν σε ταινία του μακαρίτη του Αγγελόπουλου και (surprise!) αφού περάσουν κι άλλο οι μέρες ασάλιωτα...

...Σε καμιά βδομάδα σε ξαναπαίρνει ο ΟKΕ:

-Γεια σας, τι κάνετε, μας λείψατε κ.λπ.
Ξέρετε, μας απέρριψαν και τη 2η αίτηση που τους κάναμε γιατί ακόμα ΠΑΠΑΡΟΠΟΥΛΟ σας έχουν...
-Γ@μ#$&*^&^**(!!?/{}{}! :angryr:

Τους ξαναπαίρνεις λοιπόν (την QIND)
{Εν τω μεταξύ όλα αυτά τα πλερώνεις γιατί παίρνεις από FOSMOKE σε QIND, έτσι? Δεν είναι στο πακέτο...Άσε που περιμένεις κανά μισάωρο για βρεις άκρη κάθε φορά- :lol:)¨}

-Τι γίνεται ρε αδέλφια? Ακόμα ΠΑΠΑΡΟΠΟΥΛΟ με έχετε? Πότε θα τελειώσει επιτέλους αυτή η ιστορία? Τόσο πολύ με θέλετε?
-Ξέρετε, εκτός του ότι είστε αξέχαστος, η αλλαγή του ονόματός σας δε μπορεί να γίνει από το τηλέφωνο.
Πρέπει να πάτε σε κατάστημα της QIND με την ταυτότητά σας.

-Και γιατί μου είπατε ότι η αλλαγή έγινε ωρέ σύντροφοι?
-.....Να πάτε σε κατάστημα της QIND με την ταυτότητα σας. Ή να πείτε στον ΟKΕ να κάνει αίτηση με το όνομα ΠΑΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ(!!!!)
-What??!!? (Γκντούπ). :wall:

Πας λοιπόν στο κατάστημα της QIND, χάνεις κι άλλες ώρες από την πρώην ανέμελη (ξαναλέμε τώρα...) ζωή σου και κάνεις την αλλαγή.

Περιμένεις...περιμένεις...περιμένεις...:hmm:

Εν τω μεταξύ η QIND σε παίρνει ΚΑΘΕ f@&$%@*(){[}] ΜΕΡΑ και σου τα πρήζει:

-Γιατί μας φεύγετε? Δεν σας αρέσουμε? Δεν σας κάνουμε? Δεν είμαστε όμορφες? Τι έχουν οι άλλες δηλαδή? Εμφάνιση? Χαρακτήρα? Κάτι άλλο???
-ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΕΥΓΩ! ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΩ!!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ!!!!!!! :twisted:

Κάποτε λοιπόν αφού δεήσει :bless: ο Θεός και μετά επανειλημμένα τρισάγια "επιστρέψεις" :worthy: στον ΟKΕ (απ'όπου δεν έπρεπε να φύγεις ποτέ, ξαναματαείπαμε...)...

...Αφού έχει περάσει ενάμιση μήνας από τότε που ξεκίνησε η (αμαρτωλή) πρώτη επαφή με την ανταγωνίστρια (εταιρεία)...


Σου στέλνει μια ωραία πρωία αυτή (η QIND) έναν λογαρισμό:

Πλέρωσέ μας 24 ευρώ για τη χρήση και 160 ευρώ γιατί μας χώρισες!!! (ΧΡΕΩΣΗ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗΣ!!!!!!!!!) :closed:

:facepalm:

Υπάρχει καμιά απορία? :hmm:

iliteo
28-11-14, 02:03
Φίλε Άρη, δίκιο έχεις (πολύ ωραίο το κείμενο, παραστατικότατο και ορθογραφημένο! ειλικρινά το διάβασα όλο!)
Δεν λέει κανείς ότι έχεις άδικο, σχεδόν σε όλα αυτά που αναφέρεις.
Είναι καθαρή περίπτωση εξαπάτησης, για να μην πω τίποτα σοβαρότερο.
Σε ένα πράγμα όμως διαφωνούμε:

Δεν μπήκα ποτέ στο δίκτυό της WIND.
Από την στιγμή που υπάρχει ενεργό αίτημα φορητότητας και σε απελευθερώσει ο ΟΤΕ, τότε σε ποιόν υπάγεται η γραμμή σου;

Τέλος πάντων.. to the point:
Δεν νομίζω ότι αυτός ο νόμος της υπαναχώρησης έχει εφαρμοστεί ποτέ πρακτικά στην Ελλάδα!
Απ' όσο παρακολουθώ το forum, ( αραιά παλιότερα, τώρα τελευταία πιο συχνά λόγω ανεργίας.. :evil: )
δεν έχω δει περίπτωση εδώ, που να έχει κάνει χρήση και να έχει επιστρέψει χωρίς συνέπειες.
Μπορεί να μην έτυχε να δω.. ας με διορθώσουν όσοι μπορεί να ξέρουν.

Μακάρι να μην ισχύει αυτό που λέω βέβαια!
Εύχομαι να βρεις το δίκιο σου.. εννοείται!
Και μακάρι να είσαι γνώστης νομικής ή με χοντρό πορτοφόλι και να τους πας μέχρι τέλους!
Ελπίζω, όταν το βρεις, να έρθεις και να μας το πεις!

Slackulator
28-11-14, 02:05
Πω ρε Παπαδόπουλε τι έγραψες, είναι να μην σου τύχει απ'ότι φαίνεται και εσένα σου έτυχε.
Αν άλλαζες το επίθετό σου πιο γρήγορα θα τελείωνες. Καλό κουράγιο...

jkoukos
28-11-14, 02:10
Εγώ δεν έχω καμία απορία. Και στο δεύτερο ευθυμογράφημα φαίνεται ξεκάθαρα ότι αυτό:

Περιμένεις λοιπόν να επιστρέψεις σε λίγες μέρες στον ΟKΕ, από τον οποίον ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕΣ ΠΟΤΕ, είπαμε,
δεν ισχύει, καθώς το ξέρει και ο προηγούμενος πάροχος:

Ξέρετε, δεν σας επιστρέφει η QIND σε μας

Ξέρετε, μας απέρριψαν και τη 2η αίτηση που τους κάναμε
Και αυτό διότι ο ήρωας της ιστορίας, αν και είχε πράξει τα δέοντα, ενέδωσε στην φανταστική δικαιολογία ότι θα καταστραφεί ο βρόχος και θα χάσει το νούμερο και έγινε η μεταφορά από ΟΚΕ σε QIND, συμφωνώντας να προχωρήσει η σύνδεση.
Για αυτό και ο ΟΚΕ έκανε απεγνωσμένες άκαρπες προσπάθειες να το πάρει πίσω στην ζεστή αγκαλιά του. Αν δεν είχε ήδη πάει στη QUIND, οι αιτήσεις δεν θα χρειαζόταν.

Στο γράφω πάλι για να συνεννοούμαστε, ότι αν ισχύουν ακριβώς αυτά που με γλαφυρό τρόπο έγραψες και έχεις τις αποδείξεις, θα βρεις το δίκιο σου και θα πληρώσεις μόνο αναλογικά μέρος του πάγιου για τις ημέρες που ήσουν στη Wind.

ArisBethan
28-11-14, 21:48
Σας ευχαριστώ παίδες που είχατε την υπομονή και το διαβάσατε.

Θα το κυνηγήσω το θέμα φυσικά. :superman:

Όταν έχω νεότερα θα σας ενημερώσω. :blabla:

vassilisiap
02-12-14, 20:36
Καλησπέρα και καλά μας ξεμπερδέματα.... Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με κάποιον από τους παραπάνω και θέλω να με συμβουλέψετε για το πως πρέπει να κινηθώ απο εδώ και πέρα....
Άλλαξα πάροχο και έφυγα από την WIND 01/09/14 και αφου βγαίνει ένας αρνητικός λογαριασμός (που πίστευα ότι είναι και ο τελικός) μετά από λίγες μέρες φτάνει άλλος ένας ότι χρωστάω
60 ευρώ με αιτιολογία διακοπής προσφοράς ανανέωσης. Το θέμα είναι ότι δεν με ενημερώσανε ποτέ για την ανανέωση του συμβολαίου. Επικοινώνησα μαζί τους και τους είπα ότι θέλω να ακούσω
την ηχογραφημένη συνομιλία που αποδέχομαι την προσφορά ανανέωσης και μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται!!!! Αν θέλω να κάνω αίτηση με fax να την λάβω γραπτά κάτι που αμέλησα.

Κλείνοντας η κοπέλα μου είπε οτι θα κάνει αίτημα στην αρμόδια υπηρεσία για να βρουν την ηχογραφημένη κλήση και ζήτησα να με ενημερώσουν κάτι που δεν έγινε ποτέ αν και η απάντηση της ήταν: βεβαίως
γι'αυτο θέλω και τον αριθμό του κινητού σας.

Σήμερα μου ήρθε ειδοποίση από μια εταιρία που εκπροσωπεί την WIND για να πληρώσω εντός 5 εργάσιμων ημερών αλλιώς θα κινηθεί νομικά, θα πληρώσω τόκους και δικαστικά έξοδα κλπ κλπ.

Τι πρέπει να κάνω για να διασφαλιστώ και να γλιτώσω το νταβατζιλίκι?

jkoukos
02-12-14, 21:21
Θα καταθέσεις αίτημα είτε σε κατάστημα Wind είτε με φαξ ή email (στις περιπτώσεις αυτές θα στείλεις και φωτοτυπία της ταυτότητας), ζητώντας αντίγραφο της ηχογραφημένης συνομιλίας.
Επίσης θα τους ζητάς να ενημερώσουν την συνεργαζόμενη εταιρεία να μην σε ενοχλήσουν ξανά, τουλάχιστον μέχρι να έχεις απάντηση στο αίτημά σου. Κρατάς αποδεικτικό κατάθεσης του αιτήματος.

Αν σε ξαναπάρουν τηλέφωνο από την συνεργαζόμενη εταιρεία, θα τους ενημερώσεις ότι έχεις κάνει σχετικό αίτημα με κοινοποίηση στον Συνήγορο του Καταναλωτή.

Αν περάσουν 10 μέρες και δεν έχεις απάντηση, απευθύνεσαι στον Συνήγορο του Καταναλωτή (http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_ReportGuidelines.html), ακολουθώντας τις σχετικές οδηγίες (δες και το FAQ (http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_faq.html)).

jim_nut18
03-12-14, 12:25
εκανα και γω διακοπη αρχες οκτωβρη καθως ξενοικιασα το σπιτι..το συμβολαιο εληγε τελη νοεμβριου..δλδ εκανα τη διακοπη τουλαχιστον 1 μηνα πριν τη ληξη συμβολαιου..
ερχεται ενας λογαριασμος για παροχη μεχρι τελη οκτωβρη 27 ευρω, οπως και οι προηγουμενοι δλδ..και ηρθε τωρα ενας για παροχη μεχρι τελη νοεμβριου, δλδ μεχρι τη ληξη του συμβολαιου στα 40 ευρω..
η διαφορα ειναι οι εκπτωσεις παγιου,και vdsl που ειχε στους προηγουμενους λογαριασμους περιπου 10 ευρω χωρις φπα..
πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι επειδη εκανα ακυρωση δεν ισχυουν πια οι εκπτωσεις!! το λεει καπου αυτο?
επισης σε ενα φυλλαδιο που ειχα ελεγε οτι αν κανεις διακοπη απο 1 μερα ως 1 μηνα, 1 μηνα ως 2 μηνες κλπ πληρωνεις καποια ποσα..13 ευρω, 20 ευρω κλπ
εγω που εκανα τουλαχιστον ενα μηνα..δλδ στη 2η κατηγορια επρεπε να πληρωσω πες 20 ευρω..αντι αυτο ο λογαριασμος λεει 40, δλδ με χρεωνει κανονικη υπηρεσια vdsl χωρις τις εκπτωσεις..και στην ουσια οχι για τη διακοπη..
στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι για τη διακοπη θελει τουλαχιστον 29 μερες για να γινει..
δλδ επρεπε να κανω τη διακοπη τουλαχιστον 2 μηνες πριν τη ληξη του συμβολαιου?
δε καταλαβα..

jkoukos
03-12-14, 12:57
@jim_nut18, η σύμβαση που έχεις είναι ξεκάθαρη. Διάβασε καλά όλο το άρθρο 5 (ειδικά το 5.2) από την αρχή και όχι μόνο τον πίνακα που μνημονεύεις.
Ο πίνακας αναφέρεται στην αρχική σύμβαση που κάνεις με την εταιρεία. Όμως σε περίπτωση ανανέωσης, δεν ισχύει ο πίνακας αλλά το άρθρο 5.2, στο οποίο αναφέρεται ότι επιστρέφεις την ωφέλεια που είχες λόγω έκπτωσης.
Επίσης ισχύει και το χρονικό διάστημα των 30 ημερών για το αίτημα διακοπής της σύμβασης.
147945

vassilisiap
03-12-14, 13:59
@jkoukos ευχαριστώ για την πρώτη απάντηση και επειδή φαίνεται να γνωρίζεις αρκετά πάνω στο θέμα θέλω να σε ρώτησω και κάτι άλλο.

Πριν από πολύ καιρό είχα ζητήσει μείωση του παγίου μου μέσω μιας φόρμας επικοινωνίας της WIND, ενώ είχα προσπαθήσει 2 φορές τηλεφωνικά
αλλά λόγο μεγάλης αναμονής το έκλεινα. Κάποια στιγμή λοιπόν γίνεται όντως μείωση στο πάγιο μου (προφανώς είναι και η στιγμή που θεωρούν
ότι έγινε η ανανέωση χωρίς να έχουν καμία επικοινωνία μαζί μου). Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι αφού δεν έχω δεχτεί την προσφορά δεν θα είχα
την μείωση του παγιού οπότε θα πλήρωνα x ποσό παραπάνω που είναι παραπλήσιο με αυτό που καλούμαι να πληρώσω λόγω της διακοπής προσφοράς.
Το θεωρώ παράλογο γιατί:

1ον θα μπορούσα να έχω αλλάξει εταιρία από τότε και
2ον η υποτιθέμενη ανανεώση τελείωνε σε 1-1,5 μήνα και θα μπορούσα να περιμένω αρκεί να το γνώριζα

Μπορούν να σταθούν σε κάτι τέτοιο και να δικαιωθούν;

Επίσης όταν με πήραν για την προσφορά παραμονής πάλι δεν μου είπαν τίποτα για διακοπή προσφοράς και χρηματικό πρόστιμο

jkoukos
03-12-14, 14:47
Έγινε μείωση του πάγιου και άρα ανανέωση της σύμβασης, διότι το ζήτησες εγγράφως από την εταιρεία, μέσω της on-line κατάλληλης φόρμας.
Οι όροι της σύμβασης, ορίζουν τα δικαιώματα του πελάτη αλλά και τις υποχρεώσεις αυτού. Πρέπει να τους διαβάζουμε καλά, αλλά και να κάνουμε τις κατάλληλες ερωτήσεις κατά την επικοινωνία με την εταιρεία.
Αν και κανονικά, θα έπρεπε να σε είχαν πλήρως ενημερώσει για τα νέα δεδομένα λόγω της ανανέωσης, εν τούτοις τυπικά είναι καλυμμένη έναντι του κανονισμού, αφού αναφέρονται στο συμβόλαιο.

vassilisiap
03-12-14, 15:09
Δηλαδή μέσω αυτής της φόρμας https://www.wind.gr/gr/wind/epikoinonia/ πως θα μπορούσα εγώ να ξέρω ότι κάνοντας την μείωση που ζήτησα θα γίνει και ανανέωση και τι διάρκειας θα είναι;
Αν κατάλαβα καλά θα το αναφέρει στο συμβόλαιο που είχα υπογραψεί πριν 6-7-8 ούτε που θυμάμαι χρόνια?

jkoukos
03-12-14, 15:30
Στο πεδίο "Σχόλια" που προφανώς έγραψες το αίτημα για μείωση του πάγιου, θα μπορούσες να έκανες και τα σχετικά ερωτήματα, για το τι αλλάζει στη σύμβαση ή οτιδήποτε άλλο.

Ο κανονισμός (http://www.wind.gr/files/1/Kodikas%20Deontologias/00001729_20080201505.pdf) προβλέπει (άρθρο 5) κάποιες υποχρεώσεις της εταιρείας, που τουλάχιστον στην δικιά σου περίπτωση η Wind τις έχει τηρήσει (http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/statheri-internet/enimerotiko-uliko/).


4. Τα συστήματα ενημέρωσης τα οποία αναφέρονται στην παράγραφο 1 του παρόντος άρθρου περιλαμβάνουν τουλάχιστον το διαδικτυακό τόπο του παρόχου. Οι πληροφορίες που αναφέρονται στις παραγράφους 1, 2, και 3 του παρόντος άρθρου, πρέπει να είναι διαθέσιμες στο διαδικτυακό τόπο του παρόχου, σε σημείο το οποίο εύκολα μπορεί να εντοπίσει και να έχει πρόσβαση ο καταναλωτής. Οι πληροφορίες αυτές είναι συνέχεια επικαιροποιημένες. Η ηλεκτρονική διεύθυνση του διαδικτυακού τόπου θα αναφέρεται σε κάθε ενημερωτικό/προωθητικό υλικό του παρόχου, καθώς επίσης και στο συμβατικό κείμενο.

5. Το προσωπικό του παρόχου το οποίο έρχεται σε επικοινωνία με τους καταναλωτές για προώθηση και πώληση υπηρεσιών, πρέπει να είναι πλήρως ενημερωμένο για τα ανωτέρω αναφερθέντα στις παραγράφους 1, 2 και 3 και να απαντά στις ερωτήσεις των καταναλωτών με σαφήνεια και ακρίβεια.

6. Ο πάροχος ενημερώνει τον καταναλωτή, κατόπιν αιτήματός του, για τους τρόπους με τους οποίους μπορεί να λάβει ενημέρωση για τα προαναφερθέντα στις παραγράφους 1, 2 και 3.

vassilisiap
03-12-14, 15:50
Δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω! Εξακολουθώ να το θεώρω παράλογο να γίνεται κάτι τέτοιο χωρίς να με ενημερώσουν. Αφού είναι τυπικά νόμιμοι
θα τους πληρώσω αλλά θα χάσουν πολλαπλάσια από αυτούς που θα φύγουν.

Σε ευχαριστώ και πάλι

jkoukos
03-12-14, 16:23
Φίλε μου δυστυχώς φέρουμε κι εμείς ως πελάτες μέρος της ευθύνης. Την έχω πατήσει κι εγώ παλαιότερα.
Αν είναι να αγοράσουμε ένα προϊόν σεβαστού ποσού, το ψάχνουμε διεξοδικά βρίσκοντας πληροφορίες από άλλους χρήστες για την αξιοπιστία του καταστήματος, την οικονομικότερη προσφορά αλλά και για την ίδια τη συσκευή.
Όμως ξεχνάμε μερικές φορές να κάνουμε το αυτονόητο, ζητώντας πληροφορίες από την εκάστοτε εταιρεία παροχής υπηρεσιών, ώστε να έχουμε πλήρη εικόνα πριν προχωρήσουμε σε συμφωνία.

Τα πράγματα είναι απλά. Οι εταιρείες πωλούν υπηρεσίες για το κέρδος και πάνω-κάτω ακολουθείται η ίδια πρακτική στις συμβάσεις όλων των παρόχων, αρκετά χρόνια τώρα.
Δίνουν εκπτώσεις έτσι ώστε να μας έχουν πελάτες τουλάχιστον για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, αλλά θέτουν και όρους για τυχόν διαφυγόντα κέρδη.

ArisBethan
04-01-15, 03:44
Λοιπόν παιδιά, έχουμε νέα:
Πήγα κι έκανα γραπτή καταγγελία στη WIND, περιγράφοντας αναλυτικά το θέμα και ζητώντας να μου απαντήσουν γραπτώς.
Μετά από κανά 10ήμερο, με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι είχα δίκιο και ότι θα μου έστελναν διορθωμένο πιστωτικό λογαριασμό,αλλά θα φτάσει με το νέο έτος.
Τους είπα να μου το στείλουν αυτό γραπτώς και μου είπαν ναι.
Μέχρι τώρα δε μου έχει έρθει τίποτα. Ούτε απάντηση, ούτε νέος λογαριασμός.
Για να δούμε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.