PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με μεταφορά γραμμής



poli361
28-11-14, 14:10
Καλησπέρα παιδιά, έχω ζητήσει τη μεταφορά της γραμμής μου από τις 11-11 και ακόμα δεν μου έχει έρθει το τηλέφωνο . Από τον οτέ μου είχαν πει ότι θα έρθει τεχνικός 21-11 να μου συνδέσει την γραμμή , αλλά δεν ήρθε ποτέ παρ' όλο που έχασα μια ολόκληρη μερα περιμένοντας τους και αναγκάστηκα να μην παω στην σχολή μου . Έπειτα πάιρνω το τμήμα των τεχνικών του οτέ και μου λένε ότι δεν τους είχε έρθει καν αίτημα μεταφοράς άρα δεν είχαν προγραμματίσει να στείλουν τεχνικό στο σπίτι μου . Γενικά κάθε φορά που τους παίρνω τηλέφωνο , δεν μου δίνουν σαφή απάντηση.Μέτα από όλα αυτά δεν θέλω να παραμείνω στον οτέ αλλά με αναγκάσανε να δεσμευτώ 18 μηνες για να γλητώσω τα έξοδα της μεταφοράς. Σ' αυτήν την περίπτωση τι μπορώ να κάνω?

deniSun
28-11-14, 19:27
Αν εννοείς κάποιο συμβόλαιο που υπέγραψες, από την στιγμή που δεν σου έχει έρθει ακόμα η γραμμή μπορείς να το ακυρώσεις και να πας σε οποιοδήποτε άλλο πάροχο.
Εδώ και κάμποσο καιρό ο ΟΤΕ είναι για τα μπάζα.

nmavro73
01-12-14, 13:54
2106331371 και γκρινιάζεις εκεί για ραντεβού. Γίνεται άμεσα η δουλειά σου. Παρασκευή δηλώσαμε μεταφορά και Τετάρτη ήρθε τεχνικός

poli361
09-12-14, 00:27
Γεια σας και πάλι, συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα και από τον οτε δεν έχω πάρει ακόμα ξεκάθαρη απάντηση για το τι φταίει . Έναν κύριος προχθές μου είπε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη πύλη για το ιντερνετ για αυτό δεν έχει γίνει ακόμα η μεταφορά . Την Παρασκευή που μας πέρασε πήγα στο κατάστημα του οτε της περιοχής και με διαβεβαίωσαν ότι θα με πάρουν σήμερα Δευτέρα να μου δώσουν μια ξεκάθαρη απάντηση , αλλά δυστυχώς δεν με πήραν . Για να είμαι ειλικρινής με έχει κουράσει αυτή η υπόθεση . Έχετε καμιά ιδέα που μπορεί να βοηθήσει . Μέχρι στιγμής έχω βάλει και τους πιο σκληρούς διαπραγματευτές να επικοινωνήσουν με τον οτε αλλά τζίφος.

nmavro73
09-12-14, 18:53
Πήρες στο νουμερο που σου έδωσα; Χειρίζονται τα ραντεβού.

@ ADSLgr.com All rights reserved.