PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκμετάλλευση ελεύθερου χρόνου...



mclaren85
30-11-14, 02:15
Καλησπέρα

Οπως πολλοί/ες έτσι και εγώ βιώνω την ανεργία, και την μη ύπαρξη προοπτικής εδω στην Ελλαδίτσα. Τελείωσα ΤΕΙ Πληροφορικής, άνοιξα δική μου επιχείρηση εμπορίας και επισκευής Η/Υ, την οποία πριν λίγο καιρό έκλεισα γιατί δεν πήγαινε άλλο το πράγμα.

Επίσης εδώ και δύο χρόνια εχω ξεκινήσει Γερμανικά, και τελευταία κάνω εντατικά μαθήματα για να δώσω το Β2 και σκοπεύω μολις τελειώσω με αυτό, να φύγω έξω. Αυτό που με προβληματίζει είναι η προϋπηρεσία μου η οποία είναι μόνο αυτή σαν Ελ. Επαγγελματίας. Που δεν έχει και καμία αξία. Απλά στην παρούσα φάση θέλω να μάθω σίγουρα καλά την γλώσσα

Χρόνος μέχρι να φύγω υπάρχει, αλλά δεν υπάρχουν και χρήματα για σεμινάρια. Πέρα από τις γνωστές πιστοποιήσεις cisco και Microsoft, πρόσφατα έμαθα για μια πιστοποίηση ITIL και θα ήθελα όποιος έχει κάποια σχετική εμπειρία να μου δωσει καποιες πληροφορίες. Από το λίγο που έψαξα έχει να κάνει με θέματα όπως it management, it admin, support desk κτλπ.

Με τον προγραμματισμό δεν πολυείχα επαφή, αλλα αρχίζω να βρίσκω ελκυστική την ιδέα να μάθω κάτι σε .ΝΕΤ. Ηδη ξεκίνησα με VB.NET... Ενδεχομένως να πάω και σε web σε ASP.NET. Αλλά δεν ξέρω εάν ειναι και αυτό αρκετό ώστε αργότερα να έχω κάποια ανταπόκριση για δουλειά ότα βγω έξω καθως η προυπηρεσία μου θα είναι και εκει μηδαμινή

Αυτό που θέλω είναι να μου πείτε τις προτάσεις και τις απόψεις σας. Τι θα κάνατε σε μία παρόμοια περίπτωση, όπου μπορεί ήδη
να είστε και εσείς οι ίδιοι.

Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.