PDA

Επιστροφή στο Forum : kαποιο καλο vdsl modem-router



xar1s
04-12-14, 07:13
σε κανα 2μηνο θα μπω hol θελω να μου πειτε καποιο καλο modem-router για vdsl εκτος απο draytek γιατι εχω ακουσει εχουν πολλα προβληματα με αποσυνδεσεις. Με ενδιαφερει κυριως να ειναι σταθερο και να μην εχει αποσυνδεσεις.


εχω μπανισει και αυτα τα 2 αν εχει καποιος κανενα απο αυτα ας μου πει την γνωμη του...

ASUS DSL-N66U

AVM FRITZ!BOX 7390

ευχαριστώ πολύ!!:)

georgeadams
05-12-14, 12:06
Έχω εδώ και 11 μήνες στη δουλειά ένα Draytek 2860 με 2 γραμμές για load balancing (VDSL Wind απ' ευθείας πάνω του και ADSL OTE μέσω Bridged Modem στη WAN port). Δεν έχει πέσει ΠΟΤΕ.

Δεν είναι φθηνό αλλά το αναφέρω γιατί βλέπω πως δεν κοιτάς για φθηνό router.

Πάντως, θα έλεγα να περιμένεις πρώτα να δεις πως θα τα πάει το router της HOL.

xar1s
06-12-14, 00:44
Έχω εδώ και 11 μήνες στη δουλειά ένα Draytek 2860 με 2 γραμμές για load balancing (VDSL Wind απ' ευθείας πάνω του και ADSL OTE μέσω Bridged Modem στη WAN port). Δεν έχει πέσει ΠΟΤΕ.

Δεν είναι φθηνό αλλά το αναφέρω γιατί βλέπω πως δεν κοιτάς για φθηνό router.

Πάντως, θα έλεγα να περιμένεις πρώτα να δεις πως θα τα πάει το router της HOL.

προτιμω να κραταω του παροχου για καβατζα, σαν κυριο θελω ενα καλο, αυτο το 2860 που εγραψες τσουχτερη τιμη αλλα τα σκαω αν ειναι να μην κανει αποσυνδεσεις...αν το εχει και καποιος αλλος ας μας πει και αυτος διοτι η τιμη του ειναι high και αν ειναι να το παρω να μην κλαιω τα λεφτα μου μετα γι'αυτο και μια δευτερη γνωμη για το 2860 θα ειναι χρησιμη...να σε καλα φιλε georgeadams :)

ευχαριστώ πολύ!

georgeadams
08-12-14, 14:05
Το 2860 είναι ακριβό γιατί έχει Dual Wan: παίρνει 2 γραμμές ADSL/VDSL και μοιράζει το traffic μεταξύ τους. Αν δε σου χρειάζεται αυτό το feature, μπορείς να πάρεις κάποιο φθηνότερο μοντέλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.