PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Twtich.tv;



LucidSteve
07-12-14, 20:04
Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ πολύ συχνό buffering σε streams μέχρι και το Low. Το έχει κανείς άλλο το θέμα αυτό;

paulos12
07-12-14, 21:48
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω! Πρέπει να βάλω το stream στο low quality για να τρέχει καλά που και πάλι θα κολλήσει μερικές φορές... Youtube επίσης το ίδιο όταν βλέπω videos σε 720p - 1080p ..

LucidSteve
08-12-14, 21:31
Μόλις τώρα δοκίμασα 3 διαφορετικά βίντεο στο youtube σε ανάλυση 720ρ και δεν είχα πρόβλημα με τον streaming. Παρόλαυτά την ίδια στιγμή στο twitch.tv κανένα στριμ δεν βλέπεται πάνω απο ανάλυση medium χωρίς ασταμάτητο buffering. Επίσης, στο network activity σε καμία περίπτωση σε αγγίζει το μέγιστο της σύνδεσης σε download (στην υπόθεση οτι οφείλεται σε χαμηλή ταχύτητα download). Το download αυτή τη στιγμή αγγίζει 1.5mb/s.
Το περίεργο είναι οτι δοκίμασα χθες κατα τις 12 το βράδυ ένα stream και δεν είχε πρόβλημα ακόμα και στο source ανάλυση. Για δοκίμασε το και εσύ.
Οπότε αν το πρόβλημα είναι μόνο στις ώρες αιχμής ίσως να έχει να κάνει με αύξηση των χρηστών πρόσφατα (λόγω της προσφοράς;);

thoodosis
08-12-14, 21:59
εγω παλι εχω προβλημα εδω και 3/4 μερες με οτι εχει να κανει video/stream και ενοειτε τεραστιο προβλημα με το twitch

ElectricScum
09-12-14, 00:03
Χρησιμοποιώ το ballstreams για να παρακολουθώ on demand/live ΝΒΑ και εδώ και 3-4 μέρες δεν έχω καταφέρει να δώ κανένα game χωρίς stuttering/buffing όλη την ώρα. Το ίδιο και με το twitch ( έβλεπα streams άνετα σε source και τώρα ακομά και σε low quality έχω μόνιμα buffering). Direct downloads/torrents δουλεύουν μια χαρά.. Άντε βγάλε άκρη τώρα με την wind...

thoodosis
09-12-14, 01:01
μιας και απ οτι φενετε το θεμα ειναι γενικο δεν μπορουμε να κανουμε κατι ολοι εμεις που χρησιμοποιουμε την wind ετσι ωστε να διορθοθει το γρηγοροτερο δυνατον?

manila
10-12-14, 16:12
Παιδιά δεν νομίζω να είναι γενικό πρόβλημα της Wind, εγώ δεν έχω παρατηρήσει τίποτα τέτοιο και streamρω αρκετά. Δοκιμάστε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών, reset rooter, dns κλπ

ElectricScum
13-12-14, 04:03
Manila είναι πρόβλημα της Wind. Τελευταίες 2 μέρες είχα άδεια και μπορούσα να αράξω αργά το βράδυ ( μετά τις 2+) και όλα παίζουν κομπλε. Απογευματινές ώρες/μεσημέρι δε μπορώ να δώ stream με τπτ (twitch/youtube/ballstreams etc). Σύμφωνα με το ιστορικό σου ή είσαι ο πιο τυχερός πελάτης της wind ή ο υπάλληλος του μήνα.

taskos13
15-12-14, 18:37
ευτυχώς δεν είμαι ο μονος όντως υπάρχει θέμα το κάνει ώρες ώρες άλλες φορες δουλεύει κανονικά δεν γίνετε να κολλάει με vdsl 50 max και με άλλες εταιρίες και ταχύτητες να μην είχα ποτε τέτοιο θέμα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.