PDA

Επιστροφή στο Forum : Netgear NETGEAR DGN3500 vs TP-LINK TD-W8970



bezoss
11-12-14, 09:33
Καλησπέρα,

Έχω ένα thomson tg585 v8, και έψαχνα να το αντικαταστήσω. Πήρα ένα TP-LINK TD-W8968 και είχα πρόβλημα στην επιλογή dhcp client list, έχανε τις συσκευές που ήταν συνδεδεμένες με LAN. Δηλάδη εμφάνιζε μόνο αυτές που ήταν συνδεδεμένες με wifi. Συγχρόνιζε πολύ ψηλά 19500 και γενικά είχε καλό σήμα και γρήγορο. Αλλά το επέστρεψα.

Μετά από μαραθώνιο με το eshop που δεν έβρισκαν το πρόβλημα τα σαίνια...μου δώσανε πιστωτικό 5 ευρώ λιγότερο από οτι το πήρα. Επειδή βαριέμαι να κάνω καταγγελίες το δέχτηκα.

Σκεφτόμουν μετά το 8970 αλλά διαβάζω εδώ ότι freezarei και άλλα τέτοια ωραία...επίσης έχω βάσιμες υποψίες οτι στο menu του δεν εμφανίζει πόση ώρα είναι up η γραμμή αλλά γενικά το ρούτερ όπως και παλιότερα tp link.

Μετά για το netgear διαβάζω πάλι ότι θέλει restart προβλήματα για το wireless και κριτικές 50/50.

Για το 2200 που είναι φτηνότερο μοντέλο πάλι διαβάζω άσχημες κριτικές.

Τελικά παίζει τίποτα αξιοπιστο? ή απλά ελπίζεις πως θα σου κάτσει?

το tg585 είναι σταθερό. κάνει κανά restart που και που (το κλασσικό kernel warm restart) αλλά γενικά δεν ασχολούμαι. το χειρότερο είναι οταν θέλω να μπώ στο menu του που κάνει 2-3 λεπτά να πάει απο την μια επιλογή στην άλλη και μου συγχρονίζει στα 17000.

έχω forthnet. και μετά την ταλαιπωρία με το 8968 για να καταφέρω να πάρω πιστωτικό το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην το αλλάξω.

Απογοήτευτηκα...για όλα τα μοντέλα που ανέφερα οι κριτικές με έχουν τρομάξει.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας:p

babis3g
11-12-14, 15:55
Απογοήτευτηκα...για όλα τα μοντέλα που ανέφερα οι κριτικές με έχουν τρομάξει.σε ολα τα μοντελα θα βρεις ψιλοπροβληματα αυτες τις μερες

@ ADSLgr.com All rights reserved.