PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Email στο εξωτερικο



Desperado
01-09-04, 03:50
Επειδη την επομενη βδομαδα προκειται να μεταβω στο λονδινο, θα ηθελα να ρωτησω μημπως ξερει κανεις εαν μπορω να λαμβανω τα mail μου κανονικα μεσω outlook απο εκει ή χρειαζεται να βολευτω με σαβουρες τυπου yahoo mail etc....

thanks guys

rdaniel
01-09-04, 09:05
Μπορείς να πάρεις κανονικά το email σου, αρκεί να αποκτήσεις με κάποιο τρόπο πρόσβαση στο Internet από το Λονδίνο. Η Tellas επιτρέπει και πρόσβαση μέσω WebMail στο λογαριασμό σου, άρα δε θα έχεις πρόβλημα. Μια επίσκεψη στην κεντρική σελίδα της Tellas θα σε διαφωτίσει.

Desperado
19-09-04, 00:06
λοιπον ηρθα αγγλια μπορω να παρω κανονικα τα μαιλ μου αλλα οταν παω να στειλω μου λεει το εξης και ερχονται πισω
The following recipient(s) could not be reached:

'bbabis81@yahoo.gr' on 18/9/2004 11:35 μμ
550 RCPT TO:<χχχχχχ> Relaying not allowed - please use SMTP AUTH
εχει κανεις καμια γρηγορη λυση?

σας ευχαριστω πολυ

Bayern7
19-09-04, 03:09
Τσέκαρε sta properties του account σου το Log on using secure password auth.

Desperado
19-09-04, 03:14
μπααα το ιδιο προβλημα δεν μπορω να στειλω γυρνανε πισω...

Nik0s
19-09-04, 03:30
Χρησιμοποίησε στα propperties του account σου τον SMTP server του provider σου αντί αυτού της Τελλάς

sdikr
19-09-04, 05:34
λοιπον ηρθα αγγλια μπορω να παρω κανονικα τα μαιλ μου αλλα οταν παω να στειλω μου λεει το εξης και ερχονται πισω
The following recipient(s) could not be reached:

'bbabis81@yahoo.gr' on 18/9/2004 11:35 μμ
550 RCPT TO:<χχχχχχ> Relaying not allowed - please use SMTP AUTH
εχει κανεις καμια γρηγορη λυση?

σας ευχαριστω πολυ

Δοκίμασε μέσω webmail, δύσκολα θα βρείς isp που να σε αφήνει να στέλνεις email απο ip άλλου isp

daniels_saving_grace
19-09-04, 09:48
Συμβουλή: Μην αποκτάτε εξάρτηση από το email του provider. Είναι μπέρδεμα όταν θες να αλλάξεις ISP.

Crosstalk
19-09-04, 12:03
Συμβουλή: Μην αποκτάτε εξάρτηση από το email του provider. Είναι μπέρδεμα όταν θες να αλλάξεις ISP.

Ναι ρε παιδια,καντε και ενα webmail για καβαντζα!!!

Desperado
19-09-04, 16:00
τελικα αλλαξα τον smtp server της τελλας με αυτον του provider εδω στην αγγλια και ολα καλα. Ευχαριστω πολυ παιδες (και εσενα ειδικα νικος) για τη βοηθεια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.