PDA

Επιστροφή στο Forum : Laptop turbo-x απο πλαισιο. εμφανισιακο ελάττωμα



Godian
16-12-14, 18:09
Καλησπέρα σε ολους παιδιά. ειχα πάρει πριν 6 μήνες απο το πλαισιο για τους γονεις της κοπέλας μου ενα λαπτοπ turbo-x το πιο φθηνό που υπάρχει στην αγορά.
5 μηνες μετα εκει που εχει το touch πανω στο λαπτοπ για να κουνας το κερσορα εχει ξεθωριάσει παρα πολυ φαινετε το μεταλο πλαστικο ξερω και εγω τι ειναι.
θα μου κανουν μα μου για να το αλλαξουν? δεν ειναι φυσιολογικό . φαίνεται πολυ άσχημα

skel
16-12-14, 18:36
δεν νομίζω να στο αλλάξουν φίλε μου

θα σου πουν ότι εσείς το κάνατε έτσι με νύχια κλπ.

αν θες να πας να προσπαθήσεις πήγαινε με την απόδειξη μιας και είναι σε εγγύηση

Godian
16-12-14, 19:23
Θα τους δείξω αυτό.
148491

iakoboss7
16-12-14, 19:27
αυτο που ισχύει ΑΠΟΛΥΤΑ ειναι το παρακατω

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_el.htm

Godian
16-12-14, 21:25
Μα από αυτή τη σελίδα πήρα την απάντηση

iakoboss7
16-12-14, 21:27
οπ σωστος ειδα και το λινκ τωρα :oneup:

bromiaris1gr
16-12-14, 21:44
Μην ξεχνάς όμως ότι θα σου πουν ότι αναλαμβάνουν την ευθύνη για προϊόν που είναι ελαττωματικό… και όχι για κάτι που εσύ ευθύνεσαι.. πχ το έξυσες με κάτι.. το καθάρισες με καθαριστικό που δεν ενδείκνυται.. κλπ κλπ…
Με λίγα λόγια αν στο αλλάξουν να το βάλεις πρώτη είδηση στο αθηναϊκό πρακτορείο ειδήσεων!

iakoboss7
16-12-14, 21:48
αν σου το αρνηθουν και δεν εχεις πως να σκοτωσεις τον χρονο σου στειλε email http://www.efpolis.gr/index.php με εικονες εξηγήσεις κλπ και δες τι θα σου πουν. μπορει να παρεις και απο εκει αρνητικη απαντηση αλλα οπως ειπα ειναι αν εχεις ΠΟΛΥ free time.

Godian
17-12-14, 10:25
ξεθώριασε το touch ομως ρε παιδιά. δεν εχει γρατζουνιες για να πούνε οτι το έξυσα ειναι απο την χρήση.
και το εχω μονο 5 μήνες

andreas19
17-12-14, 15:09
Απο το να κανεις εικασιες γιατι δεν το πας επιτοπου στο καταστημα να τελειωνεις;

Godian
17-12-14, 18:22
Θα το πάω μεθαύριο φίλε μου.... Απλά δεν είχα ποτέ παρόμοια εμπειρία

andreas19
17-12-14, 18:54
Δεν εχω κρατησει φωτο απο το δικο μου ωραιο συμβαν προ 2 ετων.
Σε macbook pro 13' στο σημειο οπου ειναι το power buttor αλλοιωθηκε το αλουμινιο (φαντασου το σαν κατσαβιδια απο το εσωτερικο του μερος) προς τα πανω!
Κατι σαν ρωγμη ενα πραγμα.. απορρησα γιατι τα μηχανηματα μου τα προσεχω ευλαβηκα.
Το πηγα στην systemgraph, μου ειπαν πως πρωτη φορα ειδαν τετοια πραγμα. Λογω ελλατωματικης μητρικης, υπερθερμανσης σε εκεινο το σημειο, οφειλοταν.
Εν τελει αλλαχθηκε μητρικη, σασι, αλλα και οθονη μιας και στο τελευταιο τους τεστ μου ειπαν πως ηταν..στραβη.
Αγαπαμε απλ. :p

mike_871
17-12-14, 18:59
Δεν εχω κρατησει φωτο απο το δικο μου ωραιο συμβαν προ 2 ετων.
Σε macbook pro 13' στο σημειο οπου ειναι το power buttor αλλοιωθηκε το αλουμινιο (φαντασου το σαν κατσαβιδια απο το εσωτερικο του μερος) προς τα πανω!
Κατι σαν ρωγμη ενα πραγμα.. απορρησα γιατι τα μηχανηματα μου τα προσεχω ευλαβηκα.
Το πηγα στην systemgraph, μου ειπαν πως πρωτη φορα ειδαν τετοια πραγμα. Λογω ελλατωματικης μητρικης, υπερθερμανσης σε εκεινο το σημειο, οφειλοταν.
Εν τελει αλλαχθηκε μητρικη, σασι, αλλα και οθονη μιας και στο τελευταιο τους τεστ μου ειπαν πως ηταν..στραβη.
Αγαπαμε απλ. :p

καλη διαφημιση

andreas19
17-12-14, 19:24
καλη διαφημιση

Δυσφημιση θα το χαρακτηριζα εγω.
Καινουριο λαπτοπ, ελλατωματικο σε ολα εκτος απο δισκο και μνημες, δεν ειναι και η καλυτερη διαφημιση.

mike_871
17-12-14, 19:27
Δυσφημιση θα το χαρακτηριζα εγω.
Καινουριο λαπτοπ, ελλατωματικο σε ολα εκτος απο δισκο και μνημες, δεν ειναι και η καλυτερη διαφημιση.
συμβενουν αυτα το θεμα ειναι πως αντιμετοπιζονται απο τις εταιριες.
και εσυ ειχες πολυ καλη εξηπηρετηση και ανταποκριση απ'οτι φαινεται

andreas19
17-12-14, 22:32
συμβενουν αυτα το θεμα ειναι πως αντιμετοπιζονται απο τις εταιριες.
και εσυ ειχες πολυ καλη εξηπηρετηση και ανταποκριση απ'οτι φαινεται

Η αληθεια ειναι πως μεχρι στιγμης εχω να πω τα καλυτερα για τις αντιπροσωπειες που εχω στειλει λαπτοπ μου
(lenovo-thinkpad, dell, apple, turbox- για αλλαγη δισκου που εγινε στο 10λεπτο βεβαια μιας και δεν ειχε κοσμο το καταστημα).
ή ειμαι κωλοφαρδος ή ..απλα τυχερος . :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.