PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με upload.



vaggelis7172
16-12-14, 18:23
Καλησπερα παιδια!!Εχω ΟΤΕ adsl 20 Mbps που συγχρονιζει στα 18 και κατι.Σημερα παρατηρω οτι η ταχυτητα ειναι περιεργα αργη,εχει κολληματα.Κυριως σελιδες οπως το facebook δεν τις εμφανιζει ολοκληρες,δινω για αναζητηση μια λεξη στο google και κολλαει.Μπηκα στο speedtest.net και download μου δειχνει 18,30 Mbps αλλα upload test δεν μπορει να κανει καθολου.Εσβησα και ξαναανοιξα το ρουτερ,τα ιδια.Καμια βοηθεια?

dimangelid
16-12-14, 19:09
Καλησπερα παιδια!!Εχω ΟΤΕ adsl 20 Mbps που συγχρονιζει στα 18 και κατι.Σημερα παρατηρω οτι η ταχυτητα ειναι περιεργα αργη,εχει κολληματα.Κυριως σελιδες οπως το facebook δεν τις εμφανιζει ολοκληρες,δινω για αναζητηση μια λεξη στο google και κολλαει.Μπηκα στο speedtest.net και download μου δειχνει 18,30 Mbps αλλα upload test δεν μπορει να κανει καθολου.Εσβησα και ξαναανοιξα το ρουτερ,τα ιδια.Καμια βοηθεια?

Συνδέεσαι ασύρματα ή με καλώδιο στο router; Αν είσαι ασύρματα δοκίμασε με καλώδιο. Δώσε μας και τα στατιστικά από το router σου.

babis3g
16-12-14, 20:17
επισης αλλο να εχεις υποψην οτι αν υπαρχει κακοκαιρια μπορει να υπαρχει χασιμο πακετων στην περιοχη σου (προβλημα)
Επισης οι dns servers να εχουν προβλημα σημερα

vaggelis7172
16-12-14, 23:18
Με καλωδιο συνδεομαι.Ξερεις τι αλλο γινεται?Αλλαζει και η ωρα κατω δεξια.Παει 2 ωρες πισω.

- - - Updated - - -

Αυτο με τους dns servers πως μπορω να το διαπιστωσω?

deniSun
16-12-14, 23:36
Με καλωδιο συνδεομαι.Ξερεις τι αλλο γινεται?Αλλαζει και η ωρα κατω δεξια.Παει 2 ωρες πισω.

- - - Updated - - -

Αυτο με τους dns servers πως μπορω να το διαπιστωσω?

Κάνε ένα traceroute στο fb ή κάπου αλλού και δώσε μας τα στοιχεία.

babis3g
16-12-14, 23:38
Που αλλαζει η ωρα? στο pc/laptop?
Για τους dns εγω εχω το dns banchmark και δειχνει αν εχουν προβλημα, αλλα αλλαζεις προσωρινα στους google 8.8.8.8 / 4.4.4.4
Aκομα εχεις το προβλημα? Αν ναι υστερα απο τοση ωρα δηλωσε βλαβη (εκτος αν βρεχει ασταματητα) γιατι μπορει να εχει κατι η περιοχη σου

vaggelis7172
17-12-14, 01:17
Που αλλαζει η ωρα? στο pc/laptop?
Για τους dns εγω εχω το dns banchmark και δειχνει αν εχουν προβλημα, αλλα αλλαζεις προσωρινα στους google 8.8.8.8 / 4.4.4.4
Aκομα εχεις το προβλημα? Αν ναι υστερα απο τοση ωρα δηλωσε βλαβη (εκτος αν βρεχει ασταματητα) γιατι μπορει να εχει κατι η περιοχη σου

Ναι στο pc.(Σταθερο εχω)Θα το κατεβαζα το dns benchmark,αλλα οι περισσοτερες σελιδες κολλανε.Εχω ηδη δηλωσει βλαβη στον ΟΤΕ.

- - - Updated - - -


Κάνε ένα traceroute στο fb ή κάπου αλλού και δώσε μας τα στοιχεία.

Προσπαθω να κανω copy paste το screenshot του traceroute σ'ενα σαιτ που κανεις screenshots επικολληση(snag.gy)για να το στειλω,αλλα κολλαει και μου εβγαλε μηνυμα η σελιδα οτι δεν μπορουσε να γινει το upload.

babis3g
17-12-14, 02:35
περιεργο που δεν φαινεται η ωρα, δεν εχει σχεση με το μοντεμ ... μπορει να επιασες και κανα virus, εψαξες το pc? γιατι και αυτο μπορει να κανει το κομπιουτερ να τρεχει σιγα

Κανεις copy & paste αντιγραφη με το mouse δεν χρειαζεται να το ανεβασεις
αριστερο κλικ mark και μετα enter και μετα επικοληση εδω

vaggelis7172
17-12-14, 18:16
περιεργο που δεν φαινεται η ωρα, δεν εχει σχεση με το μοντεμ ... μπορει να επιασες και κανα virus, εψαξες το pc? γιατι και αυτο μπορει να κανει το κομπιουτερ να τρεχει σιγα

Κανεις copy & paste αντιγραφη με το mouse δεν χρειαζεται να το ανεβασεις
αριστερο κλικ mark και μετα enter και μετα επικοληση εδω

Τελικα λυθηκε το προβλημα.Μου ηρθε μηνυμα απο τον ΟΤΕ στο κινητο οτι ολα ειναι ενταξει.Τωρα στο speedtest.net upload μπορω να κανω και διορθωθηκε και η ωρα.Σας ευχαριστω για την βοηθεια!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.