PDA

Επιστροφή στο Forum : #sdtv - ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ chat room για δορυφορικη ληψη



deepbluesky
01-09-04, 14:00
Γεια σας φιλοι :)

Υπαρχουν καμποσα ξενα αλλα επιτελους αποκτησαμε και ενα ελληνικο chat room για τη δορυφορικη ληψη. Φυσικα ανοιχτο για ολους τους Ελληνες και Ελληνιδες εντος και εκτος Ελλαδος/Ευρωπης. Εχετε βαλει δορυφορικη η σκοπευετε να βαλετε και αντιμετοπιζετε προβλημα με το συστημα σας που δεν μπορειτε να βρειτε τη λυση ? Εδω πιθανον να την βρειτε. Επισης σκεφτεστε να βαλετε δορυφορικη να λαμβανετε ελληνικα η ξενα τηλεοπτικα και ραδιοφωνικα καναλια η ακομη internet μεσου δορυφορου και εχετε αποριες ? Εδω μπορουμε να συζητησουμε για οτι ενδιαφερει το καθεναν γι αυτο το αντικειμενο.

Για να μπειτε, χρειαζεστε ενα προγραμμα με το οποιο μπορειτε να συνδεθειτε στο irc, κατα προτιμηση το mirc (www.mirc.com) αν τρεχετε Windows λειτουργικα. Συνδεεστε στο ελληνικο server GrNet και εισαγεστε στο καναλι #sdtv

Εναλλακτικα μπορειτε να ελθετε στο Forum του www.sdtv.gr και να συζητησουμε εκει.

Καλες ληψεις 8)

DJman
22-02-20, 13:52
γνωριζει καποιος τι εχει γινει το forum. Εχω να μπορω 2 -3 χρονια , αλλα κατι εψανχα σημερα και το googlara και δεν υπαρχει

leasedline
22-02-20, 13:57
έχουν πεθάνει τα δορυφορικά και οι χομπύστες μετρούνται στα δάκτυλα!

vasostan
22-10-20, 11:06
Καλημέρα,
Το έχω παρατήσει κι εγώ κάμποσα χρόνια, αλλά σκέφτομαι τώρα αν αξίζει τον κόπο
να "ξαναζωντανέψω" τα εργαλεία μου.

Υπάρχει καμιά άποψη;

leasedline
22-10-20, 16:25
αν το έχεις για χόμπυ θα το κάνεις...

pstratos
22-10-20, 16:34
το sdtv δυστυχώς μας άφησε χρόνους. Αρχικά μας άφησε ο κ Γιώργος αιφνιδίως. Μετά το πήρε η κάτω βόλτα. To αντίστοιχο satleo μετασχηματίστηκε σε Digitaltvinfo.gr To forum παραμένει. Με την επικράτηση του web tv και της IP tv η δορυφορική λήψη παιρνάει πια στην ιστορία σιγά σιγά

leasedline
22-10-20, 17:06
δουλεύω ακόμα το δέκτη μου, το zappin είναι αναντικατάστατο με το δέκτη, αλλά πάλι εξαρτάται τι ψάχνεις στη δορυφορική! αν είσαι από εκείνους που θέλουν να δουν ματς κλπ τότε χμμμ...

vasostan
23-10-20, 12:48
Το σκεφτόμουν πιο πολύ, για να μην αφήσω αυτό το τεράστιο πιάτο να "σκουριάζει" στην ταράτσα. Μου άρεσε παλιά το παιχνίδι με τους dreambox και όλη η σχετική ελευθερία και πληθώρα επιλογών, αλλά απ ότι βλέπω ίσως δεν αξίζει πια τον κόπο. Ευχαριστώ για τις απόψεις σας.

leasedline
23-10-20, 14:12
Το σκεφτόμουν πιο πολύ, για να μην αφήσω αυτό το τεράστιο πιάτο να "σκουριάζει" στην ταράτσα. Μου άρεσε παλιά το παιχνίδι με τους dreambox και όλη η σχετική ελευθερία και πληθώρα επιλογών, αλλά απ ότι βλέπω ίσως δεν αξίζει πια τον κόπο. Ευχαριστώ για τις απόψεις σας.

υπάρχουν πράγματα να δεις στη δορυφορική αλλά όχι του στυλ ελληνικό πρωτάθλημα κλπ.

εάν είσαι χομπίστας το ενδιαφέρον παραμένει αμείωτο

@ ADSLgr.com All rights reserved.