PDA

Επιστροφή στο Forum : Άλλο Quality of Service zte H108NS



ghk84
24-12-14, 21:38
Καλησπερα και χρονια πολλα! χρειαζομαι μια βοηθεια σχετικα με ρυθμιση πανω στο QoS του εν λογω Modem απο τον ΟΤΕ
148745

Dachtus
27-12-14, 16:29
Έχεις κι εσύ θέμα με το QoS;
Εγώ όταν κάνει download σε κάπιοιο αρχείο δεν μπορείς να ανοίξεις τίποτα σε καμία από όλες τις συσκευές που έχουν συνδεθεί πάνω του...

deniSun
27-12-14, 18:35
Μπορείς να κάνεις αλλαγές αλλά μην φανταστείς θεαματικά αποτελέσματα.
Δεν έχει καλή υλοποίηση QoS το συγκεκριμένο μοντέλο.

ghk84
18-01-15, 22:06
Μπορείς να κάνεις αλλαγές αλλά μην φανταστείς θεαματικά αποτελέσματα.
Δεν έχει καλή υλοποίηση QoS το συγκεκριμένο μοντέλο.

μπορείς να μου πεις πως?

- - - Updated - - -


Έχεις κι εσύ θέμα με το QoS;
Εγώ όταν κάνει download σε κάποιο αρχείο δεν μπορείς να ανοίξεις τίποτα σε καμία από όλες τις συσκευές που έχουν συνδεθεί πάνω του...

το συγκεκριμένο modem είναι για τα πανηγύρια φίλε.. το ωραίο είναι όταν το πήρα δώρο απο τον ΟΤΕ με την σύνδεση μου λένε "όταν θα σταματήσετε την συνδρομή πρέπει να το επιστρέψετε κύριε".:p χαχαααα κελεπούρι.

deniSun
18-01-15, 22:21
μπορείς να μου πεις πως?

- - - Updated - - -



το συγκεκριμένο modem είναι για τα πανηγύρια φίλε.. το ωραίο είναι όταν το πήρα δώρο απο τον ΟΤΕ με την σύνδεση μου λένε "όταν θα σταματήσετε την συνδρομή πρέπει να το επιστρέψετε κύριε".:p χαχαααα κελεπούρι.

Θα πρέπει να κοιτάξω στα αρχεία μου.
Έχω πολύ καιρό να πιάσω στα χέρια μου το συγκεκριμένο ρούτερ και δεν θυμάμαι το μενού του.

ghk84
24-01-15, 12:49
βρήκε κανείς τίποτα?

sweet dreams
24-01-15, 13:14
Το συγκεκριμένο είναι γενικώς γελοίο σαν modem και όχι μόνο στο QoS. Ψάξε να βρείς ένα Thomson 585 V7 ή V8 και χωρίς απολύτως καμία

ρύθμιση θα κατεβάζεις από torrent και θα σερφάρεις χωρίς πρόβλημα.

deniSun
24-01-15, 15:11
Το συγκεκριμένο είναι γενικώς γελοίο σαν modem και όχι μόνο στο QoS. Ψάξε να βρείς ένα Thomson 585 V7 ή V8 και χωρίς απολύτως καμία

ρύθμιση θα κατεβάζεις από torrent και θα σερφάρεις χωρίς πρόβλημα.

Δεν λέω...
Πολύ καλά ρούτερ αλλά για σήμερα θα χρειαζόταν κάποιος κάτι παραπάνω (βλ. πχ ΙΡν6).
Το συγκεκριμένο ρούτερ είναι πολύ σταθερό σχετικά με την γραμμή.
Δίνει την δυνατότητα αλλαγής του snr.
Το QoS είναι παραμετροποιήσιμο αλλά όπως είπα θέλει λίγο ψάξιμο.
Τα ν7-8 που λες ναι μεν έχουν ένα default QoS που βολεύει στους περισσότερους αλλά αν θέλεις να αλλάξεις κάτι μάλλον δεν είναι το ευκολότερο μιας και πρέπει να παίξεις με CLI.

sweet dreams
24-01-15, 20:21
Δεν λέω...
Πολύ καλά ρούτερ αλλά για σήμερα θα χρειαζόταν κάποιος κάτι παραπάνω (βλ. πχ ΙΡν6).
Το συγκεκριμένο ρούτερ είναι πολύ σταθερό σχετικά με την γραμμή.
Δίνει την δυνατότητα αλλαγής του snr.
Το QoS είναι παραμετροποιήσιμο αλλά όπως είπα θέλει λίγο ψάξιμο.
Τα ν7-8 που λες ναι μεν έχουν ένα default QoS που βολεύει στους περισσότερους αλλά αν θέλεις να αλλάξεις κάτι μάλλον δεν είναι το ευκολότερο μιας και πρέπει να παίξεις με CLI.

Mιλάμε για κάτι φτηνό(μεταχειρισμένο) ή τζάμπα από κάποιον που δεν το χρειάζεται, είναι από τα λίγα που είναι Plug and Play στο θέμα του QoS.

Σίγουρα, λόγω παλαιότητας, δεν έχουν πράγματα που έχουν τα καινούργια, αλλά αν δεν τα χρειάζεσαι είναι μια χαρά.

deniSun
24-01-15, 20:47
Mιλάμε για κάτι φτηνό(μεταχειρισμένο) ή τζάμπα από κάποιον που δεν το χρειάζεται, είναι από τα λίγα που είναι Plug and Play στο θέμα του QoS.

Σίγουρα, λόγω παλαιότητας, δεν έχουν πράγματα που έχουν τα καινούργια, αλλά αν δεν τα χρειάζεσαι είναι μια χαρά.

Συμφωνούμε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.