PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με ασυρματο πληκτρολογιο



Joe_s
27-12-14, 17:47
Καλησπερα και χρονια πολλα

Εχω το ασυρματο πληκτρολογιο της Logitech Κ330 και το προβλημα ειναι οτι μερικες φορες σα να "κοβεται" το σημα και δε λειτουργει για καποια δευτερολεπτα ωσπου επανερχεται.Αλλαξα μπαταριες αλλα τπτ συνεχιζει το ιδιο.Δυστυχως δεν εχω και την αποδειξη για να το επιστρεψω,και η αληθεια ειναι οτι απ την αρχη με παιδευει 2 μηνες που το χω περιπου.Μπορει να φτιαχτει η απλα ειναι ελαττωματικο?

Ευχαριστω πολυ

iakoboss7
27-12-14, 18:00
αν εχεις κανεναν γνωστο που εχει καποιο ασυρματο προιον logitech δανισου το usb dongle του και δοκιμασε να δεις αν με αυτο παιζει σωστα! αν ναι τοτε πρεπει να αγορασεις usb dongle, αλλιος πας για αλλο πληκτρολογιο.

georgis4
27-12-14, 19:47
Να μην εχεις κοντα του κινητα/ηχεια κτλ και να μην ειναι πολυ μακρια η εχει πολλα εμποδια μεταξυ πληκτρολογιου και δεκτη. Αν τιποτα απο ολα αυτα δεν υπαρχει τοτε μαλλον εχει θεματακι. Το usb ειναι τιποτα σε πισω θυρα του pc? το logitech ποντικι που εχω απο το 2008 ειχε προεκταση καλωδιο με μια βασουλα usb και το εχω εκει κουμπωμενο σχετικα σε μικρη αποσταση (πισω απο την οθονη) χωρις θεματα.

Joe_s
28-12-14, 12:37
βασικα το εχω στη μπροστινη θυρα αλλα με κινητα, ηχεια κτλ απο πανω.δυστυχως δε το σκεφτηκα καθολου και ανοιξα thread.Ευχαριστω παιδες,καλες γιορτες

metalhead30
28-12-14, 16:14
μην φοβηθεις να απευθηνθεις στην logitech εχουν αριστο support εγω ειχα το logitech dinovo media desktop και εριξα καφε στο πληκτρολογιο. τους πηρα τηλεφωνο του ειπα ολη την αληθεια οτι ηταν δικη μου υπαιτιοτητα τους εξηγησα οτι ειμαι καλος πελατης και ο υπαλληλος μου εδωσε πιστωτικο και αγορασα το logitech dinovo edge απο 145 που εχει στα 75

Joe_s
28-12-14, 17:31
Πανω που νομιζα οτι εφταιγε το κινητο το ξανακανε..ωραια θα κανω ενα τηλεφωνο αυριο να δω τι θα μου πουνε..

thourios
28-12-14, 20:35
Εγώ είχα το προηγούμενο μοντέλο το 320 νομίζω το οποίο κάποιους χαρακτήρες άρχισε να τους «μασάει». Δηλαδή πάταγες ε και σου έβγαζε ότι νάναι. Ήταν ένα συνηθισμένο πρόβλημα με το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο-ποντίκι αφού έψαξα και βρήκα πληροφορίες στο ιντερνετ. Μου το αντικατέστησαν με το Κ330 και μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα. Για ξάνα εγκατέστησε το self point.
Δες εδώ (http://forums.logitech.com/t5/Mice-and-Pointing-Devices/Logitech-Setpoint-causing-quot-Force-Windows-Shutdown-quot/m-p/912140/highlight/true#M43211)

Άσχετο αλλά σημαντικό. Το ασύρματο ποντίκι- πληκτρολόγιο του lidl είναι απείρως καλύτερο. Διαθέτει και software και δεν μπερδεύεσαι με τα πεζά κεφαλαία κτλ.

:hmm:

Joe_s
02-01-15, 02:07
Δεν ειχα εγκατεστημενο το self point και εδω και 3-4 μερες δε μου ξανακανε τα τρελα του,οποτε λογικα πρεπει να λυθηκε το θεμα.Καλη χρονια σε ολους

@ ADSLgr.com All rights reserved.