PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγάλο ping σε γραμμή με Fastpath



Chester
01-01-15, 20:40
Καλησπέρα

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Ασχολούμαι αρκετά με online gaming γι'αυτό και είχα ζητήσει πριν 8-10 μήνες να λειτουργεί η γραμμή σε fastpath. Το αποτέλεσμα ήταν να έχω περίπου 40 έως το πολύ 60 ms σε games όπως dota κλπ. Ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος.

Εδώ και κάποιο διάστημα, λιγότερο από μήνα, έχω παρατηρήσει την ταχύτητά μου, σε ping μέσα στο game ναι είναι μεταξύ 60 - 100 ms. Παρακάτω σας παραθέτω και 3 printscreen. Το ένα από τα στατιστικά του TG585 v8, το δεύτερο από "ping google.gr" και το τρίτο από "tracert google.gr".

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε σε τι κατεύθυνση να κινηθώ. Είναι θέμα αλλαγής router; Να τους πάρω να τους ζητήσω κάποια ρύθμιση στη γραμμή; Οποιαδήποτε πρόταση θα βοηθούσε! Επίσης θα ήθελα να προσθέσω ότι δεν έχω κανένα θέμα με αποσυνδέσεις και όλους αυτούς τους μήνες η σύνδεση ήταν τέλεια.

148907

148906

148908

mike_871
02-01-15, 21:11
εχεις μεγαλο πινκ γιατι η φορθνετ ειναι στα τελευτεα τις

Roussos
05-01-15, 11:02
καλύτερα να απευθυνθείς από το forthnet support στέλνοντας ένα μήνυμα για να σε βοηθήσουν

antonis556
05-01-15, 12:29
Καλησπέρα

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Ασχολούμαι αρκετά με online gaming γι'αυτό και είχα ζητήσει πριν 8-10 μήνες να λειτουργεί η γραμμή σε fastpath. Το αποτέλεσμα ήταν να έχω περίπου 40 έως το πολύ 60 ms σε games όπως dota κλπ. Ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος.

Εδώ και κάποιο διάστημα, λιγότερο από μήνα, έχω παρατηρήσει την ταχύτητά μου, σε ping μέσα στο game ναι είναι μεταξύ 60 - 100 ms. Παρακάτω σας παραθέτω και 3 printscreen. Το ένα από τα στατιστικά του TG585 v8, το δεύτερο από "ping google.gr" και το τρίτο από "tracert google.gr".

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε σε τι κατεύθυνση να κινηθώ. Είναι θέμα αλλαγής router; Να τους πάρω να τους ζητήσω κάποια ρύθμιση στη γραμμή; Οποιαδήποτε πρόταση θα βοηθούσε! Επίσης θα ήθελα να προσθέσω ότι δεν έχω κανένα θέμα με αποσυνδέσεις και όλους αυτούς τους μήνες η σύνδεση ήταν τέλεια.

148907

148906

148908

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Καταρχάς, η απόκριση με το server της Google, είναι πάρα πολύ καλή (50ms, είναι απλά φοβερά) ! Μην ξεχνάμε, ότι οι αποκρίσεις δεν μπορούν να είναι πάντα σταθερές, λόγω των rerouting που γίνονται στο δίκτυο. Ενδεικτικά, δώσε ping από www.k-play.de (Γερμανία) ή από servers του dota ή όποιο άλλο online game παίζεις !

@ ADSLgr.com All rights reserved.