PDA

Επιστροφή στο Forum : 30 ευρώ κόστος αρχειοθέτησης αίτησης;



giannis21
04-01-15, 13:42
Καλησπέρα. Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος αν και μάλλον είναι δύσκολο. Η ιστορία μου εμπλέκει 2 παρόχους, την CYTA και τη Wind, αλλά το κύριο πρόβλημα είναι μια απαίτηση της Wind να καταβάλω 30 ευρώ για να ακυρώσω φορητότητα, κάτι που θα ήθελα να μάθω αν αντιμετώπισε κάποιος άλλος και αν είναι σύννομο.
Με λίγα λόγια τα όσα έχουν γίνει μέχρι τώρα: Ο πατέρας μου είναι συνδρομητής CYTA τα τελευταία χρόνια. Του έγινε μια κλήση πριν από περίπου ένα μήνα από τηλεφωνικό κέντρο για λογαριασμό της CYTA, το οποίο πιθανότατα απευθυνόταν σε νέους και όχι υπάρχοντες πελάτες της εταιρίας. Ο πατέρας μου του είπε ότι είναι ήδη αρκετά χρόνια πελάτης της εταιρίας και δεν του έχει γίνει κάποια καλή προσφορά ενώ γνωρίζει συναδέλφους του που πληρώνουν αρκετά λιγότερα από αυτόν με αρκετά καλύτερες παροχές. Ο πατέρας μου πλήρωνε 20-21 ευρώ το μήνα και είχε κάποιο χρόνο προς σταθερά (όχι απεριόριστο), κάποιο χρόνο προς κινητά (το πολύ 2 ώρες, δεν ξέρω τις λεπτομέρειες αλλά δίνω μια εικόνα) και 4mbps Internet, ενώ το συμβόλαιο του έληγε στις 31 Δεκεμβρίου 2014. O "πωλητής" της CYTA του πρότεινε "off the record" να καλέσει σε ένα πενταψήφιο νούμερο της CYTA και να ζητήσει το πρόγραμμα το οποίο με 18 ευρώ έδινε απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά, 24άρα ταχύτητα και κάποιο χρόνο προς κινητά. Έγινε η κλήση, αλλά η CYTA δε δέχθηκε κάτι τέτοιο και η πρόταση που έγινε παρείχε στα ίδια λεφτά που πλήρωνε ήδη ο μπαμπάς μου απλώς απεριόριστο χρόνο προς σταθερά ως βελτίωση. Μάλιστα από τη CYTA αρνούνταν πεισματικά ότι υπάρχει συνδρομητής στην πόλη μας που πληρώνει 15 ευρώ πάγιο, κάτι που αποδείχθηκε ψευδές.
Τελικά έγινε αίτηση φορητότητας στη Wind στις 23 Δεκεμβρίου 2014, με ένα πάγιο 20 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 25 ευρώ το δεύτερο χρόνο. ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ κάποια αναφορά στο ότι αν αλλάξουμε γνώμη θα υπάρξει ποινή αλλά ο πατέρας μου ήταν αποφασισμένος να μη γυρίσει στη CYTA, καθώς αφενός δεν περίμενε κάποια καλύτερη πρόταση και αφετέρου δεν είχε κάποια πρόθεση να κάνει αίτηση φορητότητας εκβιαστικά ώστε να περιμένει καλή αντιπρόταση. Στις 31 Δεκεμβρίου έλαβε 2 sms από τη Wind που το ένα ανέφερε ότι η αίτηση του καταχωρήθηκε και το άλλο ότι έγινε δεκτή. Αργότερα έλαβε και ένα sms ότι η εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας είναι 13 Ιανουαρίου.
Στις 2 Ιανουαρίου όμως έγινε κλήση από τη Cyta η οποία αντιμετώπισε αρχικά πολύ αρνητική αντίδραση αλλά παρόλαυτα πρότεινε με 15 ευρώ το μήνα (κοντά στα 7,5 ευρώ κάτω από το μέσο όρο που θα πληρώναμε τα επόμενα 2 χρόνια στη Wind) απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά, 24 mbps Internet και κάποιο (λιγότερο από της Wind) χρόνο προς κινητά. Όταν απαντήσαμε ότι έχουμε ήδη κάνει αίτηση στη Wind και λάβαμε sms ότι η αίτηση εγκρίθηκε, μας είπε ότι είναι υποχρεωμένοι βάσει νόμου να δεχθούν ακύρωση της αίτησης και να καλέσουμε έναν αριθμό της Wind (νομίζω 13800) και να ζητήσουμε ακύρωση φορητότητας. Έγινε κλήση στο συγκεκριμένο αριθμό αλλά μας απάντησαν ότι έπρεπε να πάμε στο κατάστημα, κάτι που εκ των υστέρων σκέφτηκα ότι γίνεται εκ του πονηρού, καθώς δε νομίζω να υπάρχει κάποια τεχνική δυσκολία να ακυρωθεί ένα αίτημα τηλεφωνικά.
Πήγαμε στο κατάστημα της Wind στις 3 Ιανουαρίου, αναφέραμε ότι θέλουμε να ακυρωθεί η φορητότητα και χωρίς να προβάλει κάποια αντίρρηση (προς αρχική μας έκπληξη) πήγε να φέρει κάποια χαρτιά. Όταν ήρθε μας είπε ότι η ακύρωση έχει κόστος 30 ευρώ. Ο πατέρας μου είπε ότι δεν αναγνωρίζει κάποια τέτοια υποχρέωση και ότι μας είπανε από τη Cyta πως βάσει νόμου είναι υποχρεωμένοι να δεχθούν ακύρωση αίτησης. Η υπάλληλος με επιθετικό ύφος μας απάντησε ότι είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν ακύρωση αίτησης αλλά για να γίνει η ακύρωση πρέπει να καταβάλουμε 30 ευρώ που είναι το κόστος αρχειοθέτησης της αίτησης και για το οποίο υπογράψαμε και ενημερωθήκαμε προφορικά. Σε απειλή του πατέρα μου ότι θα καταγγείλει με επιστολή στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνίων η υπάλληλος απάντησε κάντε ότι θέλετε. Στη συνέχεια ζήτησε κάποια βεβαίωση που να βεβαιώνει ότι προσήλθε στο κατάστημα εντός 14 ημερών από την αίτηση και η μη ακύρωση της φορητότητας δεν οφείλεται σε αυτόν και η υπάλληλος είπε ότι δεν υπάρχει κάποια τέτοια βεβαίωση.
Να σημειωθεί ότι ζητήσαμε την αίτηση που έχουμε υπογράψει την οποία και μας εκτύπωσαν, αλλά δε φαίνεται κάπου να αναφέρει κάποιο κόστος αρχειοθέτησης της αίτησης ή κάποια ποινή 30 ευρώ για ακύρωση της αίτησης.
Θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας ή τυχόν παρόμοιες εμπειρίες σας, δεδομένου ότι αν όντως υπάρχει νόμος που μου δίνει το δικαίωμα ακύρωσης εντός 14 ημερών, το συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο μηδενίζεται αύριο ή μεθαύριο (εκτός αν οι 14 μέρες είναι εργάσιμες).

sakis.kom
04-01-15, 14:37
http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/downloads/Informative_Documentation/Odigos_145x230.pdf

Σελίδα 25

• Ειδικά για τις συμβάσεις από απόσταση ή εκτός εμπορικού καταστήματος, σε κάθε κείμενο σύμβασης, περιλαμβάνονται και τα έντυπα Δήλωσης Υπαναχώρησης.
Στην περίπτωση αυτή, έχετε εκ του νόμου δικαίωμα να υπαναχωρήσετε από τη σύμβαση, αζημίως, εντός 14 ημερών από τη σύναψή της, εκτός εάν σε ειδική διάταξη ή στη σύμβαση προβλέπεται μεγαλύτερη προθεσμία.

Ο πατέρας σου είναι πολύ σωστός και μπράβο του στον τρόπο που λειτούργησε!
Δεν υπάρχει στο συμβόλαιο αναφορά στα χρήματα... η ΕΕΤΤ λέει χωρίς χρέωση μέσα σε 14 ημερες, δηλαδή 23/12 + 14 = μέχρι και τις 06/01 μπορείς να κάνεις ακύρωση!
Η κοπέλα που το παίζει τσαμπουκάς θέλει να της τραβήξεις μία............ μήνυση!

mike_871
04-01-15, 15:50
σωστα το εχω διαβασει και εγω το συμβολαιο της wind και δεν υπαρχει καπια χρεωση αν ακυροσεις το συμβολαιο μεσα σε 14 μερες

giannis21
04-01-15, 18:13
Να διευκρινίσω ότι η αίτηση φορητότητας έγινε σε κατάστημα της Wind και όχι εξ αποστάσεως. Αυτό που έγινε εξ αποστάσεως ήταν η αντιπρόταση της Cyta, που έγινε ΑΦΟΥ έγινε η αίτηση φορητότητας στη Wind και αφού ήρθε ενημερωση με sms ότι η αίτηση εγκρίθηκε και η ενεργοποίηση της υπηρεσίας θα γίνει 13 Ιανουαρίου. Κάθε συγκεκριμένη αναφορά σε νόμο που καλύπτει την περίπτωση μου ευπρόσδεκτη.

andreasp
05-01-15, 10:46
Εγω παλι εχω διαφορετικη αποψη , και ας γινω και κακός.
Ειναι παντελώς λάθος όλο αυτό το καρναβάλι που έχει στηθεί με τους παρόχους.
Απο την μία το γεγονός ότι για να σου κάνουν έκπτωση πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας, και απο την αλλή όλο αυτό το διαχειριστικό κόστος που επιβαρύνονται οι παρόχοι και τελικά ο καταναλωτής με τα σούρτα φέρτα απο πάροχο σε πάροχο και την ακύρωση της ακύρωσης.
Με κάποιον τρόπο, πρέπει να τελειώσει αυτό το καρναβάλι, και ίσως ο τρόπος της Wind είναι μια καλή αρχή!
Ιδιαίτερα όταν μιλάμε για αίτηση σε κατάστημα. Εβαλες την υπογραφή σου και την παίρνεις πίσω?
Την υπογραφή σου και το "........" σου να προσέχεις που το βάζεις!
Εχει καταντήσει πλειστηριασμός να γίνεται για να διαλέξεις έναν πάροχο τηλεφωνίας.
Στους παρόχους και στις ασφάλειες αυτοκινήτου γίνεται αυτός ο χαμός. Ανατολικό ζήτημα για 1-2-3 ευρώ τον μήνα διαφορά, όταν ένας καφές στο χάρτινο έχει 2 ευρώ.
Μοναδικό κριτήριο, η χαμηλή τιμή και οι ονομαστικές υπηρεσίες.
Κάτσε στη Wind. Καλύτερη είναι. Σε βλάβη καλωδιακή με πρήξανε στα τηλέφωνα να με ενημερώνουν για το πότε θα αποκατασταθεί , και όταν αποκαταστάθηκε, για το αν έμεινα ευχαριστημένος.

dimitri_ns
05-01-15, 11:27
Εγω παλι εχω διαφορετικη αποψη , και ας γινω και κακός.
. Σε βλάβη καλωδιακή με πρήξανε στα τηλέφωνα να με ενημερώνουν για το πότε θα αποκατασταθεί , και όταν αποκαταστάθηκε, για το αν έμεινα ευχαριστημένος.

Δεν γίνεσαι κακός
Γίνεσαι γραφικός :p

giannis21
05-01-15, 14:00
Το θέμα είχε και συνέχεια σήμερα. Κάλεσα εκ νέου τη wind στο 13800 και ζήτησα να γίνει ακύρωση φορητότητας. Η υπάλληλος αρχικά μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι την αίτηση της φορητότητας την είχα κάνει τηλεφωνικά οπότε μου έδωσε έναν αριθμό φαξ να στείλω εκεί ταυτότητα και χειρόγραφο κείμενο που αναφέρει ότι επιθυμώ ακύρωση της φορητότητας για τον τάδε αριθμό. Στη συνέχεια είδε ότι η αίτηση έγινε σε κατάστημα και μου είπε να πάω στο κατάστημα για την ακύρωση της φορητότητας. Όταν την ενημέρωσα ότι στο κατάστημα μου ζητάνε 30 ευρώ κόστος αρχειοθέτησης της αίτησης μου απάντησε ότι επουδενί λόγο δε θα πρέπει να πληρώσω αυτό το ποσό και ότι η ακύρωση πρέπει να γίνει ανέξοδα και αν χρειαστεί να την καλέσω μέσα από το κατάστημα για να μιλήσει με τον υπάλληλο. Παρόλαυτα ο υπάλληλος στο κατάστημα ισχυρίστηκε ότι εφόσον ενημερώθηκα προφορικά όταν έκανα την αίτηση ότι θα υπάρξει αυτό το κόστος είναι απόλυτα νόμιμο. Επίσης ισχυρίστηκε ότι "υπάρχει και πρόβλημα με το σύστημα γιατί η αίτηση είναι σε προχωρημένο στάδιο και υπάρχει κίνδυνος αν κάνω ακύρωση φορητότητας να μείνω χωρίς καθόλου γραμμή"!! Μετά από γκρίνια και εκατέρωθεν απειλές (με απείλησε ότι αμα το πάω έτσι τότε ούτε εγώ έχω υπογράψει κάτι και μπορεί να με ακυρώσει -χωρίς να καταλάβω ακριβώς τί θα ακυρώσει και τί ζημιά θα μου προκαλέσει) ο υπάλληλος απομακρύνθηκε, έψαξε κάτι χαρτιά και όταν γύρισε μου είπε ότι αυτός έκανε την υπαναχώρηση και να περάσω την Παρασκευή (όταν θα έχει περάσει και η προθεσμία των 14 ημερών!) για να δούμε αν εγκρίθηκε και τί θα γίνει με τα 30 ευρώ. Ο τύπος με λίγα λόγια ισχυρίζεται ότι έκανε αίτημα υπαναχώρησης χωρίς να υπογράψει οτιδήποτε ο πατέρας μου. Και κάτι μου λέει ότι την Παρασκευή θα πει ότι δεν έγινε ποτέ κάποιο αίτημα.
Ο πατέρας μου τελικά έστειλε φαξ στο 2111200021 όπου έστειλε τις 2 όψεις της ταυτότητας και χειρόγραφο κείμενο όπου γράφει "παρακαλώ όπως άμεσα ακυρώσετε την αίτησης φορητότητας του αριθμού χχχχ από τη Cyta στη Wind".

Με λίγα λόγια μιλάμε για χυδαιότητα από όλες τις εταιρίες, γιατί και η Cyta έπρεπε να φτάσουμε στο αμήν για να μας κάνει κάποια καλή πρόταση ενώ ζητούσαμε κάτι πολύ χειρότερο και δεν μας το έδιναν, ενώ και το κατάστημα της Wind φέρεται να αυθαιρετεί, να επικαλείται προφορική ενημέρωση και να απειλεί ενώ τα κεντρικά τους δηλώνουν ότι δεν πρέπει να πληρώσουμε κάτι.

psylos
05-01-15, 18:39
Από το κατάστημα πήρατε τηλέφωνο στο 13800 όπως σου είχαν πει εσένα; Αν όχι την Παρασκευή αν δεν ξεμπερδέψεις, μίλησε μαζί τους από το κατάστημα και να μιλήσουν αυτοί με τον "υπάλληλο".

sakis.kom
05-01-15, 19:46
ο υπάλληλος απομακρύνθηκε, έψαξε κάτι χαρτιά και όταν γύρισε μου είπε ότι αυτός έκανε την υπαναχώρηση και να περάσω την Παρασκευή (όταν θα έχει περάσει και η προθεσμία των 14 ημερών!) για να δούμε αν εγκρίθηκε και τί θα γίνει με τα 30 ευρώ.
Πάρε τηλέφωνο την Wind... ενημέρωσε τους πως ηχογραφείς την κλήση... σημείωσε το όνομα του/της υπαλλήλου που σου μιλάει... και ενημέρωσε τον/την για το όλο σκηνικό.
Στο συγκεκριμένο δεν βλέπω άμεσα να φταίει η Wind, αλλά το κατάστημα, που φαίνεται πως κάνουν εκεί μέσα ότι γουστάρουν!
Φοβάμαι πως από το κατάστημα μπορεί να στην έχουν στημένη και να σε κάνουν επίτηδες να τρέχεις κι' άλλο!

Με το που βρεις άκρη και δεις τελικά τι παίζει και με τα 30 ευρώ, στείλε ένα "καλό" email προς διάφορες κατευθύνσεις στην Wind. Ανέφερε τα πάντα που έγιναν στο κατάστημα και φυσικά βάλε και τα στοιχεία σου μαζί.

jkoukos
05-01-15, 20:15
Το θέμα είχε και συνέχεια σήμερα. Κάλεσα εκ νέου τη wind στο 13800 και ζήτησα να γίνει ακύρωση φορητότητας. ...
Ο πατέρας μου τελικά έστειλε φαξ στο 2111200021 όπου έστειλε τις 2 όψεις της ταυτότητας και χειρόγραφο κείμενο όπου γράφει "παρακαλώ όπως άμεσα ακυρώσετε την αίτησης φορητότητας του αριθμού χχχχ από τη Cyta στη Wind".
Αυτό έπρεπε να κάνετε από την πρώτη στιγμή. Να ζητήσετε δηλαδή εγγράφως αίτημα ακύρωσης φορητότητας, όπως προβλέπει ο κανονισμός της ΕΕΤΤ. Και κακώς σας είπαν στο κατάστημα ότι δεν μπορείτε να το κάνετε.
Τηλεφωνικά δεν μπορεί να γίνει ακύρωση φορητότητας, για λόγους ταυτοπροσωπίας. Το δικαίωμα ισχύει μέχρι τουλάχιστον 3 μέρες πριν ενεργοποιηθεί ο βρόχος στον νέο πάροχο.

Το δικαίωμα υπαναχώρησης είναι άλλο πράγμα και ισχύει για 14 μέρες από την στιγμή που θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στον νέο πάροχο.

Η χρέωση που αναφέρθηκε προφανώς είναι παράνομη καθώς δεν υπάρχει σε κανένα επίσημο έγγραφο της Wind ούτε και στην ιστοσελίδα της. Αν επιμένουν, ζητήστε να σας δείξουν τον τιμοκατάλογο της εταιρείας.
Χρησιμοποιήθηκε ως πρόφαση, όπως και η δικαιολογία για πιθανή απώλεια της γραμμής, ώστε να σας πείσουν να προχωρήσετε την σύμβαση. Τίποτα όμως δεν ισχύει.

mike_871
05-01-15, 20:20
Πάρε τηλέφωνο την Wind... ενημέρωσε τους πως ηχογραφείς την κλήση... σημείωσε το όνομα του/της υπαλλήλου που σου μιλάει... και ενημέρωσε τον/την για το όλο σκηνικό.
Στο συγκεκριμένο δεν βλέπω άμεσα να φταίει η Wind, αλλά το κατάστημα, που φαίνεται πως κάνουν εκεί μέσα ότι γουστάρουν!
Φοβάμαι πως από το κατάστημα μπορεί να στην έχουν στημένη και να σε κάνουν επίτηδες να τρέχεις κι' άλλο!

Με το που βρεις άκρη και δεις τελικά τι παίζει και με τα 30 ευρώ, στείλε ένα "καλό" email προς διάφορες κατευθύνσεις στην Wind. Ανέφερε τα πάντα που έγιναν στο κατάστημα και φυσικά βάλε και τα στοιχεία σου μαζί.

δεν μπορεις να ηχογραφισεις κληση

griniaris
05-01-15, 20:29
δεν μπορεις να ηχογραφισεις κληση

Εφοσον ενημερωσεις τον αλλο συνομιλητη και το αποδεχτει τοτε ειναι απολυτως νόμιμο.
όπως άλλωστε μας κανουν και εμας όλες οι εταιρειες.

sakis.kom
06-01-15, 17:23
Το δικαίωμα υπαναχώρησης είναι άλλο πράγμα και ισχύει για 14 μέρες από την στιγμή που θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στον νέο πάροχο.
Μια διόρθωση... είναι από την στιγμή που μπει η υπογραφή από τον πελάτη. Παλιότερα και εγώ αυτό ήξερα αλλά τώρα ισχύει το ανάποδο.

dimitri_ns
06-01-15, 20:56
Μια διόρθωση... είναι από την στιγμή που μπει η υπογραφή από τον πελάτη. Παλιότερα και εγώ αυτό ήξερα αλλά τώρα ισχύει το ανάποδο.

Και τι γίνεται αν ο νέος πάροχος σου βγεί προβληματικός?
Ουσιαστικά σου δίνει την δυνατότητα να δεχθείς καλύτερη προσφορά από τον παλιό πάροχο και σου στερεί την δυνατότητα δοκιμής των υπηρεσιών του νέου παρόχου.

Κάνω λάθος?

sakis.kom
07-01-15, 12:07
Και τι γίνεται αν ο νέος πάροχος σου βγεί προβληματικός?
Αν πέσεις σε κάποιον που έχει γνώσεις και θέλει πραγματικά να σε βοηθήσει, τότε θα υπάρξει κάποια λύση. Αν όπως πέσεις σε κανέναν του τύπου "δεν φταίμε εμείς", άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας.

Εγώ πριν 2 περίπου εβδομάδες μιλούσα με την τηλεφωνική υποστήριξη της WIND (ψάχνοντας νέο πάροχο) και ρωτώντας τι γίνεται στην περίπτωση
που "έρθω σε εσάς " και υπάρξει οποιοδήποτε πρόβλημα στην υπηρεσία ή για τον Χ-Ψ λόγο δεν μου κάνει η υπηρεσία σας και θέλω να φύγω από την 1η, 2η ημέρα?
Η υπάλληλος με ενημέρωσε πως από την στιγμή που υπογράψω έχω δικαίωμα να ακυρώσω το συμβόλαιο μέσα σε 14 ημέρες.
Εγώ όμως της τόνιζα πως μέσα στις 14 ημέρες λογικά η υπηρεσία δεν θα έχει ενεργοποιηθεί οπότε και αυτό το δικαίωμα που έχω, είναι σαν να μην υπάρχει, αφού ο χρόνος αυτός θα έχει περάσει.

Το είπα μία, το είπα δύο, το είπα τρεις... γιατί προσπαθούσε να με πείσει για αυτό το πράγμα, αλλά δεν είχε απάντηση στο ερώτημα μου, στο τι γίνεται
από την στιγμή που περάσει αυτός ο χρόνος και εγώ θεωρώ σίγουρο πως δεν θα έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία... και πως θα πληρώνω για δύο χρόνια κάτι το οποίο δεν με καλύπτει!
Ε, στο τέλος αφού κατάλαβε πως θέλω οπωσδήποτε απάντηση, μου είπε πως δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο και με ρώτησε για ποιον λόγο φοβάμαι πως θα υπάρξει πρόβλημα.
"Δεν πρόκειται να έχετε κανένα τέτοιο πρόβλημα" μου έλεγε. Πόσες φορές όμως έχουμε δει πως στα λόγια τα πράγματα είναι όλα τέλεια αλλά στην πραγματικότητα έχουμε μπελάδες και προβλήματα? Πάρα πολλές.

giannis21
07-01-15, 17:44
Για την ιστορία σήμερα αφενός μου ήλθε sms από τη wind ότι καταχωρήθηκε το αίτημα μου για ακύρωση φορητότητας, αφ μου τηλεφώνησε η κοπέλα από το 13800 (την είχα πάρει τη Δευτέρα μετά τα συμβάντα στο κατάστημα της Wind, εκείνη την ώρα ήταν απασχολημένη και είπαν ότι θα με καλέσει, και με κάλεσε ...την Τετάρτη) και μου είπε ότι το αίτημα μου αρχειοθετήθηκε, η ακύρωση της φορητότητας έχει γίνει κανονικά και ότι δεν υπάρχει πλέον καμία εκκρεμότητα και δεν πρόκειται να πληρώσω κανένα ποσό.

Το θέμα είναι ότι αντιμετώπισα 2 Wind. Μια Wind εξυπηρετική και με κατανόηση τηλεφωνικά, και μια επιθετική και αυθαίρετη στο κατάστημα. Και δεν ξέρω αν τη δεύτερη πρέπει να την αφήσω να συνεχίσει το ...έργο της ή να την καταγγείλω κάπου μπας και υπάρξει κάποιο αποτέλεσμα.

theopan
08-01-15, 01:40
Το θέμα είναι ότι αντιμετώπισα 2 Wind. Μια Wind εξυπηρετική και με κατανόηση τηλεφωνικά, και μια επιθετική και αυθαίρετη στο κατάστημα. Και δεν ξέρω αν τη δεύτερη πρέπει να την αφήσω να συνεχίσει το ...έργο της ή να την καταγγείλω κάπου μπας και υπάρξει κάποιο αποτέλεσμα.

Έχω διαπιστώσει αρκετές φορές, ότι διάφοροι franchisees της Wind είναι πραγματικά για λουκέτο. Έχω περάσει΄κι από τις 3 εταιρείες, αυτό το χάλι των συνεργατών της Wind δεν το συνάντησα αλλού σε αυτό το βαθμό... Υποθέτω ότι σε τέτοιο μαγαζί έπεσες και όχι σε ιδιόκτητο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.