PDA

Επιστροφή στο Forum : Από ΟΝ σε Forthnet 10Mbps?



Σελίδες : [1] 2 3

civil
23-03-07, 21:16
Ποσοι ενεργοποιημένοι χρηστες ΟΝ σκοπεύουν να κανουν αιτηση φορητοτητας σε Forthnet εφοσον η δευτερη δωσει 10Mbps στο ιδιοκτητο με δωρεάν Εθνικές κλησεις στο 2play?
:hmm:

Gordito
23-03-07, 21:36
Ακομα δεν ενεργοποηθηκαν οι Onιτες και θα ζητησουν μεταφορα?
Και σε ποια εταιρια κιολας ...:down:
(forthnet:lol: )

Hellraiser76
23-03-07, 21:50
Ρε παιδια εχετε καταλαβει οτι οσοι εχετε ενεργοποιηθει στην ΟΝ και εχει περασει το 10ημερο ενεργοποιησης πρεπει να πληρωσετε τα μαλλιοκεφαλα σας για να γινει αυτο που ρωτατε;

Jazzer
23-03-07, 21:50
Περιμένουμε τόσο καιρό να ενεργοποιηθούμε πολλοί από εμάς στην ΟΝ και θα ξαναφάμε πάλι ταλαιπωρία σε forthnet ή άλλο πάροχο ? Δεν είναι αλλαγή πουκάμισου ή παντελονιού να αλλάζεις πάροχο και ειδικά με φορητότητα, εκτός κι αν έχουμε φίλο ψυχίατρο να μας βοηθήσει μετά.:rofl: :rofl: :rofl:

nnn
24-03-07, 10:38
Ρε παιδια εχετε καταλαβει οτι οσοι εχετε ενεργοποιηθει στην ΟΝ και εχει περασει το 10ημερο ενεργοποιησης πρεπει να πληρωσετε τα μαλλιοκεφαλα σας για να γινει αυτο που ρωτατε;
Σωστά μάλλον έχει ξεχαστεί ό,τι υπάρχει 12άμηνο συμβόλαιο.

dream_GR
24-03-07, 10:54
χεχεχχε!!! Στον λογαριασμο μου στο My-ON εχουν βάλει μια χρέωση για 15/10/2007 360 Ευρώπουλα!!!

Τι μπουγιουρντί είναι αυτό? Προφανώς το μπουγιουρντί bye-bye, δηλαδή αν ακυρώαω αυτό θα μου το χρεώσουν άμεσα στην κάρτα μου!!!

Chris_Nik
24-03-07, 11:37
Ακομα δεν ενεργοποηθηκαν οι Onιτες και θα ζητησουν μεταφορα?
Και σε ποια εταιρια κιολας ...:down:
(forthnet:lol: )


Σωστος........:oneup:

zatast
24-03-07, 16:36
οντως ειναι πολυ κουφη η δημοσκοπηση.Πως θα φυγεις απο κατι που δεν το ξερεις να πας σε κατι αλλο αγνωστο.
Παντως πριν την On για forthnet κοιτουσα και ισως θα ηταν η μοναδικη που θα παω αν η Οn μας την κανει γυριστη.Κι εδω καθεται το ερωτημα : απο τη στιγμη που η φορθνετ θελει μεχρι τωρα τηλεφωνο απο οτε για να σου δωσει γραμμη,οταν εχεις γραμμη απο On,θα σε δεχθει?

Jazzer
24-03-07, 16:51
Προκειμένου να μη χάσουν πελάτες και ευρώπουλα θα το κάνουν πιστεύω. Βέβαια στην πράξη να δούμε..:hmm:

dream_GR
25-03-07, 00:32
εγώ έκανα αίτηση σήμερα και στην 4νετ για δευτερη γραμμή, και ας είναι καλά το Linux Router θα μπεί και αυτή πάνω... Αντε σιγά σιγά και αθροιστικά θα φτάσουμε στα 15mbit!!!

apostolisp
25-03-07, 01:03
Σωστά μάλλον έχει ξεχαστεί ό,τι υπάρχει 12άμηνο συμβόλαιο.

συνφορουμίτες μου!!!!
αν περάσει το 10ημερο και μετά δεν μπορείτε να κόψετε την σύνδεση παρα μόνο αν ππροπληρώσετε μέχρι το τέλος του συμβολαιου. εξάλου δεν έχει περάσει και πολυ καιρός απο τις πρωτες ενεργοποιήσεις της ον. περιμένετε να στρώσουν λίγο τα πράγματα να ενεργοποιηθούν και άλλοι και τότε βλεπουμε τι γίνετε.
:nono: :nono: :nono:

kinezos
26-03-07, 14:06
εγώ έκανα αίτηση σήμερα και στην 4νετ για δευτερη γραμμή, και ας είναι καλά το Linux Router θα μπεί και αυτή πάνω... Αντε σιγά σιγά και αθροιστικά θα φτάσουμε στα 15mbit!!!

Οταν λες 2 γραμμη εννοεις οτι θα σου την παραδοση η 4νετ?
Το λεω γιατι εμενα μου ειπαν να κανω αιτηση για νεα γραμμη στον οτε λογο οτι δεν εχουν αριθμοδοστηση.

civil
29-03-07, 15:32
Παρολη την ταλαιπωρια που εχει η μεταβαση σε χρονο και ψυχικη υγεια...
Αρκετοι την σκεφτονται βλεπω.
Μαλλον θα πρεπει να το προσεξει αυτο η ΟΝ...

Cacofonix
30-03-07, 17:55
Εγώ το σκέφτομαι πλέον πολύ σοβαρά.

1. Η On έχει 35€ ενώ η Forthnet 25€
2. Στην On δίνεις 65€ ενεργοποίηση ενώ στη Forthnet μέχρι και τις απόμενες 15/4 0€.
3. Στην On αν δεν χακευτεί το router, θέλεις άλλα 75€. Βέβαια και στη Forthnet τα ίδια θέλεις.
4. Το iptv και το τηλέφωνο δεν μου χρειάζονται.

Αν αποφασίσω να φύγω, θα μου επιστραφούν τα 65€; Ξέρω το χω ξαναρωτήσει...κανείς που να τα πήρε πίσω;

Τι πρέπει να κάνω αν θέλω να πάω στη Forthnet ή και στην Tellas ακόμα (η οποία δεν έχει διαθεσιμότητα).
Τι θα πληρώσω εκτός αυτά που ανέφερα.

Thanks

grphoto
30-03-07, 17:58
Στον πρωτο σου συλλογισμο πρεπει να προσθεσεις και το παγιο του Οτε στην μια περιπτωση (Forthnet) οποτε τα νουμερα δεν ειναι σωστα.
Οσο για τα εξοδα ενεργοποιησης αν ηθελες να βαλεις ενα επιγειο ψηφιακο δεκτη ηρθες μια η αλλη.

Cacofonix
30-03-07, 18:02
Το ξέρω, αλλά δεν ξέρω πόσα είναι...

grphoto
30-03-07, 18:04
Pots 14,756 το μηνα νομιζω.
Οποτε παμε 35 και 39+

Cacofonix
30-03-07, 18:05
Στον πρωτο σου συλλογισμο πρεπει να προσθεσεις και το παγιο του Οτε στην μια περιπτωση (Forthnet) οποτε τα νουμερα δεν ειναι σωστα.
Οσο για τα εξοδα ενεργοποιησης αν ηθελες να βαλεις ενα επιγειο ψηφιακο δεκτη ηρθες μια η αλλη.
Έχει ενσωματωμένο η τηλεόρασή μου.

Cacofonix
30-03-07, 18:07
Τα 39+ τι είναι;

grphoto
30-03-07, 18:14
25 + 14,756 = 39+ (39,756)

Cacofonix
30-03-07, 18:21
Μπερδεύτηκα...
Τι έιναι τα 25 τώρα;

grphoto
30-03-07, 18:26
Βρε δεν ειπες
35 ΟΝ - 25 forthnet

οποτε η forthnet παει 25 + 14,756 (οτε) = 39+ (39,756)

Cacofonix
30-03-07, 18:36
Η Forthnet έχει Full LLU, αλλά με ανενεργό βρόγχο...
Άρα τα 25€ δεν κολλάνε.

grphoto
30-03-07, 18:55
Συγνωμη δεν ηξερα καλα τις προσφορες τις forthnet και μπλεχτηκα, μεταξυ Forthnet 2play SoHo και adsl in a box.

Ναι εχεις μονο 24,9 σε Forthnet 2play SoHo. Ξεχασε το αυτο που ειπα.

No-Name
30-03-07, 18:56
Η Forthnet έχει Full LLU, αλλά με ανενεργό βρόγχο...
Άρα τα 25€ δεν κολλάνε.

...με ενεργό βρόχο εννοείς ;)

lewton
30-03-07, 20:44
Η Forthnet έχει Full LLU, αλλά με ανενεργό βρόγχο...
Άρα τα 25€ δεν κολλάνε.
Πώς τα συνδέεις έτσι;
Το αν ο βρόχος είναι ενεργός ή ανενεργός δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την τιμή.
Μάλλον πρέπει να γράψουμε ένα σχετικό FAQ γιατί τις τελευταίες μέρες μου έχουν πέσει τα μαλλιά με αυτά που διαβάζω.

Cacofonix
30-03-07, 21:07
Πώς δεν έχει; Θα πρέπει να πας πρώτα ΟΤΕ και μετά σε αυτούς, αλλιώς να πας από ΟΝ με φορητότητα.

No-Name
30-03-07, 21:47
Πώς δεν έχει; Θα πρέπει να πας πρώτα ΟΤΕ και μετά σε αυτούς, αλλιώς να πας από ΟΝ με φορητότητα.


Το ότι μια αίτηση φορητότητας περνάει από σύστημα του ΟΤΕ δεν σημαίνει πώς από τον πάροχο Χ για να πάς στο Ψ πρεπει να συνδεθείς ενδιάμεσα ΚΑΙ με τον ΟΤΕ

zatast
31-03-07, 01:43
και εδω ξαναρωταω αυτο που ρωτησα στην αρχη : ξερει καποιος επισημα απο τη forthnet αν μπορες να μεταφερεις την γραμμη σου απο την ον στη forthnet???το δεχονται αυτο ή θελουν γραμμη μονο απο ΟΤΕ??εχει πολυ σημασια η επισημη αποψη γιατι η δικη μας επιθυμια ειναι σιγουρα θετικη.

tidol
31-03-07, 02:38
και εδω ξαναρωταω αυτο που ρωτησα στην αρχη : ξερει καποιος επισημα απο τη forthnet αν μπορες να μεταφερεις την γραμμη σου απο την ον στη forthnet???το δεχονται αυτο ή θελουν γραμμη μονο απο ΟΤΕ??εχει πολυ σημασια η επισημη αποψη γιατι η δικη μας επιθυμια ειναι σιγουρα θετικη.


Η Forthnet ενεργοποιεί σε ενεργό βρόγχο είτε είναι ΟΤΕ είτε ON είτε Vivodi απλά θα κρατήσεις το νούμερό σου.

zatast
31-03-07, 02:48
Η Forthnet ενεργοποιεί σε ενεργό βρόγχο είτε είναι ΟΤΕ είτε ON είτε Vivodi απλά θα κρατήσεις το νούμερό σου.

ειναι επισημο απο τη forthnet αυτο,ετσι??

Cacofonix
31-03-07, 19:51
Ναι αλλά η On δεν μας έχει δώσει ακόμα νούμερο...

zatast
01-04-07, 00:51
Η Forthnet ενεργοποιεί σε ενεργό βρόγχο είτε είναι ΟΤΕ είτε ON είτε Vivodi απλά θα κρατήσεις το νούμερό σου.

ωπα , μιλησα το απογευμα με forthnet twice.την πρωτη φορα η κοπελιτσα μου ειπε οτι ενεργοποιουν 2PLAY μονο σε γραμμη ΟΤΕ ενω αν εχεις απο On ή vivoδι πρεπει να την κοψεις να παρεις νεα απο ΟΤΕ.Σε δυο μηνες που σε αφηνει ο ΟΤΕ μπορεις να βαλεις 2 play.
και τα καλα ηρθαν απο ενα απιστευτο παλληκαρι στο δευτερο τηλεφωνο οπου μου ειπε πολλα καλα και ωραια!!!οταν κλεισαμε ελιωσα στο γελιο!!!συμπερασμα : ουτε forthnet ακομα,αφηστε το παιδια.6 μηνες και βλεπουμε και σε καινουριες περιοχες που καλυπτει η forthnet oι 40 ημερολογιακες μερες που λενε αρχικα μπορει να γινουν 130 μεχρι να στρωσουν μια νεα περιοχη.Για να μη μπω σε λεπτομερειες για περιπτωσεις που εκαναν αιτηση το Γεναρη και ακομα δεν εχουν ενεργοποιηθει.(βρε σας ποιον μοιαζει,σαν ποιον μοιαζει;;;;;)
Το χαρηκα πολυ το ατομο γιατι μιλαγε μονος του σαν να εχει βγει για καφε με ενα φιλο και να του λέει τα δικα του.

Α και φυσικα επιβεβαιωσα στο πρωτο τηλεφωνο οτι δεν εχουν κλειδωμενο router,οταν δεν δινουν το F200 ( :rofl: :rofl: )που ειναι usb και οταν την κανεις για αλλες πολιτειες στο χαριζουν και δεν το επιστρεφεις οπως στην on.
και το ωραιο αγαπητοι φιλοι να το πω στο τελος : τα 10Mbps που δινει η forthnet ειναι σε ADSL 2 και οχι ADSL 2+.και για οσους δεν ξερουν τι σημαινει αυτο ,αν δεν εισαι αποσταση μικροτερη απο 2,5 km (και πολλα λεω ειναι οριακο ) δεν πιανεις 10Mbit.ενω στο adsl2+ μπορεις να εισαι και 3 km και να τα πιανεις.
Α και για οσους τους θυμιζει κατι αυτο : δεν το λενε πουθενα ουτε στο site,ουτε στο τηλεφωνο!!

Aυτα ... γενικο συμπερασμα : τον εχομε πιει !! που λεει κι ενας φιλος

Avesael
01-04-07, 02:01
Καλά...η κοροιδία πάει σύνεφο με όλους αυτούς....Και μετά σου λέει ο άλλος, βρίζε τον ΟΤΕ τον μπήξε τον δείξε....ΟΥ ΡΕ! ΟΥ! ΑΙ ΣΤΑ ΚΟΜΑΤΙΑ απατεώνες της οπτικής ίνας....:mad:

zatast
01-04-07, 02:55
ετσι ετσι φιλε μου .
κι οπως λεγαμε οταν ειμασταν πιτσιρικια : ουξου ρεεεε , παλιοζαβολιαρη !!!! :rofl: :rofl: :rofl:

Cacofonix
01-04-07, 16:45
Άρα με βλέπω να κάθομαι στα αυγά μου...

zatast
18-04-07, 22:23
και επειδη αγαπητοι μου φιλοι εκτος απο το κραξιμο και τα μπινελικια που ριχνουμε στα ασχημα πρεπει παντα να λεμε και τα καλα δειτε οτι πλεον ισχυει απο σημερα αυτο :
10 Mbps στο σύνολο των κόμβων του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet χάρη στην τεχνολογία ADSL2+
http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=195936

μπραβο στη forthnet που το γυρισε και δεν το αφησε σε ADSL2.Οποτε με την εφαρμογη του νεου RUO : Forthnet σου ρχομαι τρεχοντας!!!!!
Μηπως μπορω να ξαναψηφισω τωρα που ακυρωσα την Off ??
Eπισης μην ξεχνατε οτι οι ανθρωποι τεσταρουν τη γραμμη πριν την παραδοσουν στο πελατη και οχι οπως οι αχρηστοι της off που την πετανε οπως να ναι!!!Γι αυτο δε θα πανε καλα αν δεν αλλαξουν μυαλα!!

sdikr
18-04-07, 22:27
και επειδη αγαπητοι μου φιλοι εκτος απο το κραξιμο και τα μπινελικια που ριχνουμε στα ασχημα πρεπει παντα να λεμε και τα καλα δειτε οτι πλεον ισχυει απο σημερα αυτο :
10 Mbps στο σύνολο των κόμβων του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet χάρη στην τεχνολογία ADSL2+
http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=195936

μπραβο στη forthnet που το γυρισε και δεν το αφησε σε ADSL2.Οποτε με την εφαρμογη του νεου RUO : Forthnet σου ρχομαι τρεχοντας!!!!!
Μηπως μπορω να ξαναψηφισω τωρα που ακυρωσα την Off ??
Eπισης μην ξεχνατε οτι οι ανθρωποι τεσταρουν τη γραμμη πριν την παραδοσουν στο πελατη και οχι οπως οι αχρηστοι της off που την πετανε οπως να ναι!!!Γι αυτο δε θα πανε καλα αν δεν αλλαξουν μυαλα!!

ποιος σου ειπε οτι την τεστάρουν; :hmm:

AnastasiosK
18-04-07, 23:24
και επειδη αγαπητοι μου φιλοι εκτος απο το κραξιμο και τα μπινελικια που ριχνουμε στα ασχημα πρεπει παντα να λεμε και τα καλα δειτε οτι πλεον ισχυει απο σημερα αυτο :
10 Mbps στο σύνολο των κόμβων του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet χάρη στην τεχνολογία ADSL2+
http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=195936

μπραβο στη forthnet που το γυρισε και δεν το αφησε σε ADSL2.Οποτε με την εφαρμογη του νεου RUO : Forthnet σου ρχομαι τρεχοντας!!!!!
Μηπως μπορω να ξαναψηφισω τωρα που ακυρωσα την Off ??
Eπισης μην ξεχνατε οτι οι ανθρωποι τεσταρουν τη γραμμη πριν την παραδοσουν στο πελατη και οχι οπως οι αχρηστοι της off που την πετανε οπως να ναι!!!Γι αυτο δε θα πανε καλα αν δεν αλλαξουν μυαλα!!

Διακρινω μια επιθετικοτητα για κατι που ΔΕΝ εχεις δοκιμασει και μια θετικοτητα για κατι που ΠΑΛΙ ΔΕΝ εχεις δοκιμασει

zatast
19-04-07, 00:21
ποιος σου ειπε οτι την τεστάρουν; :hmm:

το παλληκαρι που αναφερω πιο πανω.
και το καλυτερο : H forthnet ξεκινησε απο σημερα και εφαρμοζει το νεο RUO.Εβγαλε νεα αιτηση με σχετικα πεδια.Αυριο στελνω αιτηση.Noname22 thank you για την ενημερωση!!!


Διακρινω μια επιθετικοτητα για κατι που ΔΕΝ εχεις δοκιμασει και μια θετικοτητα για κατι που ΠΑΛΙ ΔΕΝ εχεις δοκιμασει

η ενημερωση και η κριση που εχω με οδηγουν σε αυτες τις επιλογες.Δεν αναγκαζω κανενα να με ακολουθησει.Ενημερωνω το forum ωστε να κρινει ο καθενας μονος του και δεν υπαρχει κατι κακο σε αυτο.

Tem
19-04-07, 07:48
....η ενημερωση και η κριση που εχω με οδηγουν σε αυτες τις επιλογες.Δεν αναγκαζω κανενα να με ακολουθησει.Ενημερωνω το forum ωστε να κρινει ο καθενας μονος του και δεν υπαρχει κατι κακο σε αυτο.
σωστά. Γιατί κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται όπως είναι

AnastasiosK
19-04-07, 09:32
Ωραια, αν τοτε λοιπον ενεργοποιηθει καποιος απο forthnet και εχει 10mbit και εχετε ενημερωθει...τοτε πειτε και σε μας , με εικασιες δεν γινεται δουλεια.

original21paul
19-04-07, 14:43
ωπα , μιλησα το απογευμα με forthnet twice.την πρωτη φορα η κοπελιτσα μου ειπε οτι ενεργοποιουν 2PLAY μονο σε γραμμη ΟΤΕ ενω αν εχεις απο On ή vivoδι πρεπει να την κοψεις να παρεις νεα απο ΟΤΕ.Σε δυο μηνες που σε αφηνει ο ΟΤΕ μπορεις να βαλεις 2 play.
και τα καλα ηρθαν απο ενα απιστευτο παλληκαρι στο δευτερο τηλεφωνο οπου μου ειπε πολλα καλα και ωραια!!!οταν κλεισαμε ελιωσα στο γελιο!!!συμπερασμα : ουτε forthnet ακομα,αφηστε το παιδια.6 μηνες και βλεπουμε και σε καινουριες περιοχες που καλυπτει η forthnet oι 40 ημερολογιακες μερες που λενε αρχικα μπορει να γινουν 130 μεχρι να στρωσουν μια νεα περιοχη.Για να μη μπω σε λεπτομερειες για περιπτωσεις που εκαναν αιτηση το Γεναρη και ακομα δεν εχουν ενεργοποιηθει.(βρε σας ποιον μοιαζει,σαν ποιον μοιαζει;;;;;)
Το χαρηκα πολυ το ατομο γιατι μιλαγε μονος του σαν να εχει βγει για καφε με ενα φιλο και να του λέει τα δικα του.

Α και φυσικα επιβεβαιωσα στο πρωτο τηλεφωνο οτι δεν εχουν κλειδωμενο router,οταν δεν δινουν το F200 ( :rofl: :rofl: )που ειναι usb και οταν την κανεις για αλλες πολιτειες στο χαριζουν και δεν το επιστρεφεις οπως στην on.
και το ωραιο αγαπητοι φιλοι να το πω στο τελος : τα 10Mbps που δινει η forthnet ειναι σε ADSL 2 και οχι ADSL 2+.και για οσους δεν ξερουν τι σημαινει αυτο ,αν δεν εισαι αποσταση μικροτερη απο 2,5 km (και πολλα λεω ειναι οριακο ) δεν πιανεις 10Mbit.ενω στο adsl2+ μπορεις να εισαι και 3 km και να τα πιανεις.
Α και για οσους τους θυμιζει κατι αυτο : δεν το λενε πουθενα ουτε στο site,ουτε στο τηλεφωνο!!

Aυτα ... γενικο συμπερασμα : τον εχομε πιει !! που λεει κι ενας φιλοςη forthnet δινει το linksyswag200 και μπορει να το κρατας οταν φευγεις αλλα το εχεις πληρωσει 80 ευρω!και οποιοσ δεν το πιστευει μπορει να παρει τη forthnet!

No-Name
19-04-07, 15:42
το παλληκαρι που αναφερω πιο πανω.
και το καλυτερο : H forthnet ξεκινησε απο σημερα και εφαρμοζει το νεο RUO.Εβγαλε νεα αιτηση με σχετικα πεδια.Αυριο στελνω αιτηση.Noname22 thank you για την ενημερωση!!!



η ενημερωση και η κριση που εχω με οδηγουν σε αυτες τις επιλογες.Δεν αναγκαζω κανενα να με ακολουθησει.Ενημερωνω το forum ωστε να κρινει ο καθενας μονος του και δεν υπαρχει κατι κακο σε αυτο.



Ω σε ευχαριστώ πολύ,έκανα αυτό που έπρεπε!

Απλα επιτέλους πρέπει να τελειώσει η αδοαφορία των παρόχων περιμένοντας 1-2-3 μήνες για μια γραμμή.

zatast
19-04-07, 18:17
η forthnet δινει το linksyswag200 και μπορει να το κρατας οταν φευγεις αλλα το εχεις πληρωσει 80 ευρω!και οποιοσ δεν το πιστευει μπορει να παρει τη forthnet!

πως γινεται αυτο οταν μου ειπαν οτι δινoυν το crypto F200 (που το επιβεβαιωσε φιλος που το παρελαβε προχθες) ή αν τους τελειωσει,το microcom router;τα 80 euro επισης πως θα μπουν στο λογαριασμο οταν σου λενε 40euro o μηνας και χωρις τελος ενεργοποιησης (το οποιο απο την εναρξη του 2play ολο παρατεινουν το δωρεαν :oneup: ) ;Αρα θα βλεπεις μονο αυτα στο λογαριασμο σου συν οτι κινητα και εξωτερικο κανεις:Οτιδηποτε αλλο δημιουργει προβλημα.Μηπως αναφερεσαι σε αλλη προσφορα που αναβαθμιζεται σε 2play ή κατι αλλο;; :hmm:

edit: μολις μιλησα και με αλλο φιλο που ενεργοποιηθηκε σημερα και παρελαβε router US Robotics 9112.Σε λιγες μερες που θα του το εγκαταστησω θα ενημερωσω για εντυπωσεις.

θα κανω την αιτηση σε λιγες μερες τελικα ωστε να γινει και η ακυρωση με την On,να στρωσουν λιγο και ta dslam τα ισλανδικα fund αλλα το γελιο θα ειναι να βρεθω με δευτερο inksys wag200g.Εκτος απο τη μαλ@κ1@ που εκανα με την off θα κλαιω και τα 75 euro που εδωσα να παρω το πρωτο.

Υ.Γ. 1Παντως αν γινει η στραβη που λεει ο φιλος δεν παιρνω αλλο inksyswag200g.Εξαλλου η forthnet δε σε υποχρεωνει να παιξεις με τον εξοπλισμο της ουτε σε αναγκαζει να τον παρεις οποτε σε αφηνει να βαλεις δικο σου.Και ολα αυτα ειναι γραμμενα στους ορους οχι σαν μερικες μερικες!!.Μετα αναρωτιουνται καποιοι γιατι ειμαι επιθετικος.Ναι ειμαι μαζι με αλλους 82 που εστειλαν επιστολη και δεκαδες αλλους αγριεμενους!!!Θα επρεπε να γινω πιρογα δηλαδη;;;(για οσους ξερουν το σχετικο ανεκδοτο...)
Υ.Γ. 2 Το καλο το επαθε ο ενας απο τους γνωστους που ακυρωσε την Off λογω firewall.Εκανε δευτερη αιτηση στην forthnet (η πρωτη πριν την ακατονομαστη) και μολις τους πηρε τηλ για επιβεβαιωση του ειπαν οτι δεν εχει γινει ακομα ακυρωση της πρωτης οποτε συνεχιζει πλεον η πρωτη αιτηση και σε 10 μερες θα ειναι on και οχι off.Επαθε πλακα παντως οταν νωριτερα ο ΟΤΕ τους εκοψε το ADSL σε 1,5 μερα απο την αιτηση του.

AnastasiosK
19-04-07, 23:49
Eπισης μην ξεχνατε οτι οι ανθρωποι τεσταρουν τη γραμμη πριν την παραδοσουν στο πελατη και οχι οπως οι αχρηστοι της off που την πετανε οπως να ναι!!!Γι αυτο δε θα πανε καλα αν δεν αλλαξουν μυαλα!!

Ναι εχει δικιο ο φιλος. Απο την forthnet ερχονται με ελικοπτερο , μετρανε την αποσταση της οπτικης ινας απο το dslam και αν ειναι μειωμενο το bandwith καλυπτουν την διαφορα μεσω του δορυφορου Hellas Sat....αφου πρωτα ενημερωσουν τον πελατη οτι θα γινει διαπλανητικος...

zatast
20-04-07, 00:59
τουλαχιστον αυτοι ερχονται με ελικοπτερο.ενω της off δεν εμφανιζονται πουθενα και δεν κανουν τιποτα!!Η αχρηστεια και η κοροϊδια σε ολο της το μεγαλειο.Νομιζουν οτι ολοι οι χρηστες του Internet στην Ελλαδα ειναι η Μαρια η ασχημη και ο Γιαννης ο videoclubακιας!!Πολυ ασχοληθηκαμε μαζι τους,Περιφρονηση χρειαζονται και θα τους ξερασει το συστημα.Αυτα δεν περνανε στον Ελληνα αγαπητοι ΟλλανδοΑγγλοΙταλοι !!

karavagos
20-04-07, 01:14
Eπισης μην ξεχνατε οτι οι ανθρωποι τεσταρουν τη γραμμη πριν την παραδοσουν στο πελατη και οχι οπως οι αχρηστοι της off που την πετανε οπως να ναι!!!Γι αυτο δε θα πανε καλα αν δεν αλλαξουν μυαλα!!


ποιος σου ειπε οτι την τεστάρουν; :hmm:


Ναι εχει δικιο ο φιλος. Απο την forthnet ερχονται με ελικοπτερο , μετρανε την αποσταση της οπτικης ινας απο το dslam και αν ειναι μειωμενο το bandwith καλυπτουν την διαφορα μεσω του δορυφορου Hellas Sat....αφου πρωτα ενημερωσουν τον πελατη οτι θα γινει διαπλανητικος...


τουλαχιστον αυτοι ερχονται με ελικοπτερο.ενω της off δεν εμφανιζονται πουθενα και δεν κανουν τιποτα!!Η αχρηστεια και η κοροϊδια σε ολο της το μεγαλειο.Νομιζουν οτι ολοι οι χρηστες του Internet στην Ελλαδα ειναι η Μαρια η ασχημη και ο Γιαννης ο videoclubακιας!!Πολυ ασχοληθηκαμε μαζι τους,Περιφρονηση χρειαζονται και θα τους ξερασει το συστημα.Αυτα δεν περνανε στον Ελληνα αγαπητοι ΟλλανδοΑγγλοΙταλοι !!

Στην πλειοψηφία των αρχικών αιτήσεων γινόταν έλεγχος από τεχνικούς της Forthnet στον χώρο του συνδρομητή και στο κέντρο του ΟΤΕ, προκειμένου να καταγραφούν περίεργες καταστάσεις και προβλήματα.
Τώρα γίνεται πια "τυχαίος" δειγματοληπτικός έλεγχος και φυσικά όσο περνάει ο καιρός και όλα δουλεύουν καλά :hmm: , οι πιθανότητες για κάτι τέτοιο θα μειώνονται όλο και περισσότερο.

akrato
20-04-07, 01:39
Υπάρχει 1 τουλάχιστον ενεργοποιημένος στην Forthnet με 10 Μb?

No-Name
20-04-07, 01:41
Πολλοί και μάλιστα έχουν και ταχύτητες
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=80149&page=39

@ ADSLgr.com All rights reserved.