PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στην Φρεαττύδα (Πειραιά)?



tzampaman
23-03-07, 23:22
Από Κυριακή έκανε κάτι διακοπές η dsl ανά μία ώρα περίπου και με ένα restart επανερχότανε. Από Τετάρη απόγευμα έχει κοπεί τελείως η dsl, μόνο το τηλέφωνο λειτουργεί. Επανειλλημένα τηλέφωνα στο 1212 και σήμερα μου είπαν ότι απο Δευτέρα θα έχω νεότερα γιατί είναι γενικό πρόβημα στο Πειραιά... Είμαι απελπισμένος.

Έχει κανείς άλλος παρόμοια προβλήματα ή είμαι ο μόνος??

Sacred
23-03-07, 23:30
εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα.

turboirc
24-03-07, 00:17
Ούτε εγώ, αλλά όντως πρέπει να παίχτηκε κάτι στην φρεαττύδα.
Ολα όμως φαίνονται ΟΚ τώρα.

tzampaman
24-03-07, 12:58
Τώρα με συνδέσανε πάλι για μία ώρα 11.45 - 12.45 όπως έγινε χτες και προχτές. Μέχρι την Δευτέρα μου είπαν θα έχει λυθεί το πρόβλημα. Για να δούμε.

Cupra20VT
25-03-07, 18:04
Και γω παντως απο Πειραια Φρεατυδα εχω ακριβως τα ιδια προβληματα.
Ακομα ειμαι off.
Βεβαια ειδα οτι εχουν σκαψει κοντα στον Οτε και φοβαμαι τα χειροτερα anyway υπομονη δεν μπορουμε να κανουμε και αλλιως.

ermis333
26-03-07, 06:57
Και γω παντως απο Πειραια Φρεατυδα εχω ακριβως τα ιδια προβληματα.
Ακομα ειμαι off.
Βεβαια ειδα οτι εχουν σκαψει κοντα στον Οτε και φοβαμαι τα χειροτερα anyway υπομονη δεν μπορουμε να κανουμε και αλλιως.

Να σημειώσεις τις ημέρες και να τους στείλεις φάξ ζητώντας πίστωση στο λογαριασμό σου, η πίστωση συνήθως έρχεται στον μέθεπόμενο λογαριασμό.

larous
26-03-07, 10:11
Μενω Πειραϊκη.Απο την Κυριακη 18/3/07 η Tellas αποδικνυει το ποσο ανυπαρκτη εταιρεια ειναι.
Ολη την εβδομαδα δεν ειχα dsl μονο για 2-3 ωρες προς το μεσημερι ενω μονο το Σαββατο ειχα απο τις 12 το πρωι μεχρι την Κυριακη το μεσημερι.Ενω απο Κυριακη μεσημερι παλι η dsl απουσιαζει.Ακριβως το ιδιο συμβαινει και σε ενα ξαφελφο μου που μενει διπλα μου και εχει Tellas Zisto.
Οταν περνω τηλεφωνο ΣΤΟ 1212 που λενε οτι το εχουν δηλωσει σαν επειγον και το τμημα δικτυου το επεξεργαζεται.Το Σαββατο μιλησα με καποιον υπευθυνο και μου ειπε οτι θα με παρουνε τηλεφωνο απο το τμημα δικτυων (αυτο βασικα μου το λενε και οι τηλεφωνητες) αλλα οσο πηραν εσας πηραν και εμενα.
Το κακο ειναι οτι δεν παραδεχονται πως ο κομβος της Φρεαττυδας ψυχοραγει!
Θα περιμενω μεχρι την Τεταρτη και μετα θα στειλω fax για διακοπη.

turboirc
26-03-07, 10:38
Χθες είχα κάτι μικροδιακοπές αλλά τίποτα το σοβαρό.

Cupra20VT
26-03-07, 10:39
Μενω Πειραϊκη.Απο την Κυριακη 18/3/07 η Tellas αποδικνυει το ποσο ανυπαρκτη εταιρεια ειναι.
Ολη την εβδομαδα δεν ειχα dsl μονο για 2-3 ωρες προς το μεσημερι ενω μονο το Σαββατο ειχα απο τις 12 το πρωι μεχρι την Κυριακη το μεσημερι.Ενω απο Κυριακη μεσημερι παλι η dsl απουσιαζει.Ακριβως το ιδιο συμβαινει και σε ενα ξαφελφο μου που μενει διπλα μου και εχει Tellas Zisto.
Οταν περνω τηλεφωνο ΣΤΟ 1212 που λενε οτι το εχουν δηλωσει σαν επειγον και το τμημα δικτυου το επεξεργαζεται.Το Σαββατο μιλησα με καποιον υπευθυνο και μου ειπε οτι θα με παρουνε τηλεφωνο απο το τμημα δικτυων (αυτο βασικα μου το λενε και οι τηλεφωνητες) αλλα οσο πηραν εσας πηραν και εμενα.
Το κακο ειναι οτι δεν παραδεχονται πως ο κομβος της Φρεαττυδας ψυχοραγει!
Θα περιμενω μεχρι την Τεταρτη και μετα θα στειλω fax για διακοπη.
Χαχα σαν να ακουω εμενα.
Καλα νταξει το να διακοψης ειναι υπερβολη δεν ειναι και παιχνιδι το να αλλαζεις συνεχως παροχους και ειδικα οταν εισαι σε Full LLU καποιου εναλλακτικου.

larous
26-03-07, 11:19
Καπου εχεις δικιο σε αυτο που λες.
Εχεις κανα νεοτερο απο το μετωπο της Tellas ?;) :p
Κατι ακουσα πως σημερα θα παιζουμε κανονικα.

Cupra20VT
26-03-07, 11:40
Εμενα σημερα μου ειπαν οτι μεχρι το απογευμα το πολυ αυριο θα 'ναι ετοιμο.
Να σου πω ολες αυτες τις μερες δε με ενοχλει το γεγονος οτι δεν εχω νετ με ενοχλει που ειναι ανεπαρκης στο να ενημερωσουν τους πελατες τους για τα οποιαδηποτε προβληματα αντιμετωπιζουν, το οποιο σημαινει οτι δεν υπαρχει τεχνικη υποστηριξη.

Cupra20VT
26-03-07, 12:22
Το προβλημα εξακολουθει να υφισταται.
Γνωριζει κανεις καποιο αλλο τηλεφωνο πλιν του 1212 η του 13800 ωστε να μιλισω με τεχνικη υποστηριξη η καποιο mail για να βγει ακρη?

ermis333
26-03-07, 13:20
Το προβλημα εξακολουθει να υφισταται.
Γνωριζει κανεις καποιο αλλο τηλεφωνο πλιν του 1212 η του 13800 ωστε να μιλισω με τεχνικη υποστηριξη η καποιο mail για να βγει ακρη?

Ρώτησα εγώ τις πηγές μου αν γνωρίζουν κάτι, αν μου πούν κάτι θα σας ενημερώσω, αν δεν ενημερώσω σημαίνει πως δεν μου είπαν τίποτα:p

larous
26-03-07, 13:29
τι e-mail ρε φιλε?
εδω δεν απαντανε στα τηλεφωνα τα x θα απαντησουν στο e-mail?
Οι ανθρωποι ειναι ασχετοι,ερασιτεχνες και θα τα βρουν ολα μπροστα τους.

Cupra20VT
26-03-07, 13:51
Εγω παλι οποτε παιρνω απαντανε καπακι.
Να σου κανω μια ερωτηση οταν τους περνεις βριζεις η τους μιλας ασχημα?

larous
26-03-07, 14:05
Τους μιλαω πολυ ευγενικα.Αλλα πλεον με εχουν φερει στα ορια μου.

Cupra20VT
26-03-07, 14:15
A ok ρωταω γιατι παιζει να εχουν και blacklists και να μη σηκωνουν τηλ.
Παντως να ξερεις οτι δεν προκειται να σε βοηθησουν διοτι αυτοι απλα ειναι ενα τηλ κεντρο της Telleperformance στην καλλιθεα καμια σχεση δλδ με το δικτυο της Tellas.
Θελω να πω οτι αυτοι απλα προωθουν το αιτημα σου μεσω υπολογιστη στους Τεχνικους δικτυων της τελλας, δε μπορουν να κανουν κατι αμμεσα και δυστυχως ειναι και υποχρεωμενοι να ακουν και τα εσοψυχα μας καλως η κακως. Θελω να πω οτι ειναι απλοι τηλεφωνιτες και οτι δυστυχως δεν υπαρχει αμμεση τεχνικη υποστηριξη.

Cupra20VT
27-03-07, 08:18
Και γω ακομα off ειμαι αλλα διακοπη δε κανω.
Βλεπω και τα αλλα τα αστερια (ISP's) και πραγματικα χαιρομαι για την επιλογη μου.
Σκεψου το παντως πριν κανεις διακοπη.

Cupra20VT
27-03-07, 09:27
Εχω μια ερωτηση με το τεχνικο τμημα πως μπορει να μιλισει κανεις?
Και μιλαω με τεχνικο τμημα οχι το υποτυπωδες support του 13800 του στυλ αλλαξε firmware
κανε restore τα defaults κτλ.

larous
27-03-07, 10:44
Ακομα δεν εχω την παραμικρη ειδοποιηση!Σημερα κανω καταγγελια σε ΙΝΚΑ και ΕΕΤΤ.Για να δουμε λοιπον ποιος ειναι ο εξυπνος και ποιος ο μαλα*** . :)

Cupra20VT
27-03-07, 11:02
Δοκιμασε παντως να τηλεφωνισης και στο 8015000365.
Εκει εγω τουλαχιστον με οσους εχω μιλισει φενεται οτι ειναι πιο ενημεροι.
Σημερα που μιλησα με καποιο παιδι μου ειπε οτι η καρτελα φενεται να ειναι σε κατασταση working
ενω μεχρι χτες ελεγαν οτι ακομα ηταν σε αναμονη.
Βεβαια παιζει να με δουλευουν κιολας. :p

larous
27-03-07, 11:09
Μολις μιλησα με 1212 και μου ειπαν και εμενα ακριβως το ιδιο.Οτι η κατασταση ειναι working και οτι αυτη τη στιγμη που μιλαμε οι τεχνικοι δουλευουν για το προβλημα μου.
Επισης μου ειπε οτι σημερα ισως να εχει λυθει το προβλημα.Να σου πω την αληθεια τους πιστευω σημερα γιατι ηταν η πρωτη μερα που μου ειπαν κατι τετοιο!Ενω μεχρι εχθες μου ελεγαν οτι θα το δηλωσουν και θα δουν οι τεχνικοι κτλ.
Για να δουμε λοιπον.....

Cupra20VT
27-03-07, 11:12
Αντε ρε φιλε και απο το απογευμα να ποσταρουμε και οι δυο απο την 4αρα μας.

tzampaman
27-03-07, 12:57
Μολις μιλησα με 1212 και μου ειπαν και εμενα ακριβως το ιδιο.Οτι η κατασταση ειναι working και οτι αυτη τη στιγμη που μιλαμε οι τεχνικοι δουλευουν για το προβλημα μου.
Επισης μου ειπε οτι σημερα ισως να εχει λυθει το προβλημα.Να σου πω την αληθεια τους πιστευω σημερα γιατι ηταν η πρωτη μερα που μου ειπαν κατι τετοιο!Ενω μεχρι εχθες μου ελεγαν οτι θα το δηλωσουν και θα δουν οι τεχνικοι κτλ.
Για να δουμε λοιπον.....

Ακριβώς το ίδιο μου είπαν και μένα πριν από μισή ώρα (την ίδια σκέψη κάναμε) και μόλις το έκλεισα σε 5 λεπτά συνδέθηκα. Ελπίζω να μην είναι για μία ώρα πάλι.

Cupra20VT
27-03-07, 13:09
Τωρα που το τσεκαρα μπαινω επιτελους νετ απο τελλας αυτη τη στιγμη ποσταρω απο το pc μου μεσω remote απο τη δουλεια αντε να δουμε.

tzampaman
27-03-07, 13:23
Πέρασε μία ώρα και συνεχίζει.. καλά πάμε :yahoo:

Cupra20VT
27-03-07, 13:28
Και απο δω ολα καλα:oneup: :oneup: :oneup:
Εσυ φιλε larous?

larous
27-03-07, 13:32
Φιλε ειμαι ακομα δουλεια.
Σε λιγο θα ειμαι σπιτι.
Ενας γειτονας που πηρα τηλεφωνο μου ειπε πως ολα ειναι οκ.
Ακουω προβλεψεις για το ποσο θα δουλεψει ακομα.Εγω λεω μεχρι τις 4 το αργοτερο μετα θα σβησει παλι.

Cupra20VT
27-03-07, 13:48
Φιλε ειμαι ακομα δουλεια.
Σε λιγο θα ειμαι σπιτι.
Ενας γειτονας που πηρα τηλεφωνο μου ειπε πως ολα ειναι οκ.
Ακουω προβλεψεις για το ποσο θα δουλεψει ακομα.Εγω λεω μεχρι τις 4 το αργοτερο μετα θα σβησει παλι.
Εγω πιστευω σε κανα διμηνο παλι:worthy: :whistle:
Κερναω σουβλακια στον Ηλια αν πεσω εξω.:p

tzampaman
27-03-07, 13:56
Εγω πιστευω σε κανα διμηνο παλι:worthy: :whistle:
Κερναω σουβλακια στον Ηλια αν πεσω εξω.:p

Αν είναι έτσι κάτσε να τους πάρω τηλέφωνο να το κόψουν :lol:

Cupra20VT
27-03-07, 14:03
:lol: :lol: :lol:

larous
27-03-07, 14:14
Μολις μπηκα σπιτι και ολα δουλευουν τελεια!!Ελπιζω να συνεχιστει ετσι.
Φιλε μαλλον το χανεις το στοιχημα οποτε ετοιμασου για Ηλια και μετα μπυρες στο Birra birra (Πειραϊκη)

Cupra20VT
27-03-07, 14:19
Οκ μεσα:p

turboirc
27-03-07, 15:56
Ρε παιδιά εγώ που μένω και δεν πήρα χαμπάρι από την ιστορία ?
Μου έχουν dedicated line ?

minovg
27-03-07, 16:04
Εχω μια ερωτηση με το τεχνικο τμημα πως μπορει να μιλισει κανεις?
Και μιλαω με τεχνικο τμημα οχι το υποτυπωδες support του 13800 του στυλ αλλαξε firmware
κανε restore τα defaults κτλ.
Πόσο δίκιο έχεις... Πόσο μου τη δίνουν οι άσχετες δικαιολογίες που δίνουν μερικές φορές... :evil:

Ρε παιδιά εγώ που μένω και δεν πήρα χαμπάρι από την ιστορία ?
Μου έχουν dedicated line ?
:rofl: :respekt: :lol:

Cupra20VT
27-03-07, 16:48
Λες να σου δωσε κανα lmds :shock: η τελλας?
Ουτε καλωδια ουτε τπτ.
Περα απο την πλακα ισως να εισαι στο slam τερψιθεας.

turboirc
27-03-07, 16:52
Θα μας τρελάνεις ? Καλλίπολη μένω. Και τόσο καιρό που μίλαγα με ΟΤΕ και τελλάς για την φρεαττύδα μιλάγαμε! 452- ήταν το συγχωρεμένο τηλέφωνο.

Cupra20VT
27-03-07, 16:55
Sorry :oops:

slipknot
27-03-07, 17:54
Παντως να ξερεις οτι δεν προκειται να σε βοηθησουν διοτι αυτοι απλα ειναι ενα τηλ κεντρο της Telleperformance στην καλλιθεα καμια σχεση δλδ με το δικτυο της Tellas.
Θελω να πω οτι αυτοι απλα προωθουν το αιτημα σου μεσω υπολογιστη στους Τεχνικους δικτυων της τελλας, δε μπορουν να κανουν κατι αμμεσα Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες...σιγά μην σου βάλουν τους τεχνικούς δικτύου που έχουν να απαντάνε στα τηλέφωνα,μετά δεν θα γινόταν καμιά διόρθωση βλάβης.Τα τηλεφωνικά κέντρα όλων των εταιριών είναι για να απαντούν το μεγάλο κύμα των ερωτήσεων των πελατών και τα όποια προβλήματα να τα προωθούν στους υπεύθυνους δικτύων

Cupra20VT
27-03-07, 19:42
Ναι σιγουρα ισχυει και για μερικες αλλες, αλλα μιλαμε για την Τελλας.
Ο οτε πχ σε συνδεει με το τεχνικο τμημα.
Η εγω τουλαχιστον οταν ειχα οτε και ειχα προβλημα μολις επερνα μου ελεγαν μισο λεπτο και τσουπ ολα οκ.
Το ιδιο ισυει και στη Hol.
Και αν δε σε συνδεουν με το τεχνικο τμημα τουλαχιστον εχουν αμμεση εξυπηρετηση.

minovg
27-03-07, 19:46
Ναι σιγουρα ισχυει και για μερικες αλλες, αλλα μιλαμε για την Τελλας.
Ο οτε πχ σε συνδεει με το τεχνικο τμημα.
Η εγω τουλαχιστον οταν ειχα οτε και ειχα προβλημα μολις επερνα μου ελεγαν μισο λεπτο και τσουπ ολα οκ.
Το ιδιο ισυει και στη Hol.
Και αν δε σε συνδεουν με το τεχνικο τμημα τουλαχιστον εχουν αμμεση εξυπηρετηση.
Ο ΟΤΕ σε συνδέει με ποιον;;;; Στο 121 είναι κάτι 20χρονα κοριτσάκια που δεν ξέρουν την τύφλα τους. Απλά γράφουν στον υπολογιστή και μεταβιβάζεται η βλάβη στα κατά τόπους ΟΤΕκαταστήματα...

Cupra20VT
27-03-07, 20:19
Πριν 2 χρονια που ειχα adsl στα 384 επερνα το 134 οχι 121 και με συνδεαν με το τεχνικο τμημα.
Τωρα αν ηταν τεχνικο τμημα η οχι δε το ξερω αυτο που ξερω ειναι οτι σε 1 λεπτο αν ειχε πεσει η dsl
εφτιαχνε.

Cupra20VT
27-03-07, 20:21
121 η 1200 περνω απο τη δουλεια για να δηλωσω βλαβη στις Hellascom και οντως βγαινουν κατι κοριτσακια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.