PDA

Επιστροφή στο Forum : ZTE H108NS - Thomson TG585 v7



vagelisb52
20-01-15, 11:58
Εκανα καινούργια σύνδεση ADSL24 αυτες τις ημέρες και μου εδωσαν αυτό το ρουτεράκι άλλο δεν υπάρχει μού είπαν.Ο συνχρονισμος του ειναι καλός απο ότι βλέπω 17999/963 με snr κοντά στο 8.9 σταθερό θα έλεγα.Επειδή η απόσταση μου απο το κέντρο ειναι 2 χλμ αν επιλέξω να αγοράσω ενα αλλο μεταχειρισμένο thomson 585 v7 ,v8 τί γνωρίζετε απο την εμπειρία σας θα είχα καλύτερη ταχύτητα και σταθερή σύνδεση χωρίς αποσυνδέσεις.Τώρα θελω να πώ δεν έχω καμμιά αποσύνδεση πάει πολύ καλά το ρουτεράκι γιατί το ειδα απο την αρχή με ασχημο μάτι και με ότι ειχα διαβάσει εδώ στο forum σχετικά με αυτό.
Θα ηθελα την γνώμη σας αν ειναι να προχωρήσω σε αγορά πάντα μεταχειρισμένου λόγου οικονομικής στενότητας.

Nikiforos
20-01-15, 12:55
Ειναι πολυ καλο το εχω στην δουλεια κρατα το!

evdometap
20-01-15, 13:01
Εκανα καινούργια σύνδεση ADSL24 αυτες τις ημέρες και μου εδωσαν αυτό το ρουτεράκι άλλο δεν υπάρχει μού είπαν.Ο συνχρονισμος του ειναι καλός απο ότι βλέπω 17999/963 με snr κοντά στο 8.9 σταθερό θα έλεγα.Επειδή η απόσταση μου απο το κέντρο ειναι 2 χλμ αν επιλέξω να αγοράσω ενα αλλο μεταχειρισμένο thomson 585 v7 ,v8 τί γνωρίζετε απο την εμπειρία σας θα είχα καλύτερη ταχύτητα και σταθερή σύνδεση χωρίς αποσυνδέσεις.Τώρα θελω να πώ δεν έχω καμμιά αποσύνδεση πάει πολύ καλά το ρουτεράκι γιατί το ειδα απο την αρχή με ασχημο μάτι και με ότι ειχα διαβάσει εδώ στο forum σχετικά με αυτό.
Θα ηθελα την γνώμη σας αν ειναι να προχωρήσω σε αγορά πάντα μεταχειρισμένου λόγου οικονομικής στενότητας.
Καλημέρα αδερφέ. Είχα μέχρι πριν λίγες μέρες το εν λόγω ρούτερ στη γραμμή. Δεν είναι τίποτα τρομερό αλλά δεν θα έχεις και κανένα σοβαρό πρόβλημα. Επειδή μου έχει ξεμείνει και ένα 585v8 και έκανα δοκιμή, θα σου πω πως με το thomson είναι πιο άμεση η απόκριση στο άνοιγμα των σελίδων κλπ, ενώ είναι και λιγότερα τα errors. Από θέμα συγχρονισμού είναι τα ίδια.

sweet dreams
20-01-15, 13:03
O συγχρονισμός θα είναι καλύτερος με το ZTE, σαν σταθερότητα και QoS όμως δεν το πιάνει το Thomson το ZTE με τίποτα. Επίσης το ΖΤΕ έχει καλύτερη

εμβέλεια στο Wireless.

Nikiforos
20-01-15, 13:51
Και εγώ σε δοκιμές σε γραμμή ΟΤΕ και 4νετ τα ΖΤΕ ήταν καλυτερα σε συχρονισμο και στατιστικα, εχω 3 μοντελα ΖΤΕ + αυτο στην δουλεια και 3 διαφορετικα thomson εχω δοκιμασει. Σωστο και για το wireless.

vagelisb52
20-01-15, 16:12
Από ότι βλέπω παραπάνω το βλέπετε πολύ καλό για σερβάρισμα χωρίς σοβαρά προβλήματα οπότε ας αναμένω λίγο ακόμα να το δω πόσο σταθερό θα ειναι στην συνδεσή μου.

PEPES
21-01-15, 12:51
Οντως το ZTE H108NS ειναι καλυτερο σε συχρονισμο και στο wireless αλλα οχι τοσο σταθερο οσο τα thomson 585 v7 ,v8 αλλα και το TD 5130 σε γραμμη HOL που τα εχω δοκιμασει.

babis3g
21-01-15, 13:30
Απο εμπειρια τα ΖΤΕ (συνηθως trendchip) συνχρονιζουν λιγο πιο ψηλα, αλλα σε μακρυνες γραμμες δεν ειναι το τοσο σταθερα
Το Thomson-TG585-v7 ταιραιζει καλα με γραμμη οτε και πρεπει να ειναι πιο σταθερο (σνρ & ερορς)

Δεν λεω να βαλεις το χερι στην τσεπη ... αλλα Αν παρεις αργοτερα κατι αλλο να το εχεις υποψην η σαν εναλλακτικο με οτε η σαν backup (ωρα αναγκης) κοιτα και αυτο
Ταιριαζει τελεια ειδικα με γραμμες οτε
http://www.e-shop.gr/tp-link-td-w8960n-300m-wireless-n-adsl2-router-over-pstn-p-PER.612412
Το ποιο φτηνο της σειρας με ipv6, καλο wifi 300 n (5dbi & αποσπομενες κεραιες) πολυ καλες ρυθμισεις και με κοφτες ταχυτητας σε QoS & σε WiFi !!! & σεταριστηκε με iptv (οτε)
γενικα πολυ καλες κριτικες (αλλα δεν εχει usb)
http://www.adslgr.com/forum/threads/842420-TP-Link-TD-W8960N-%CE%BD%CE%B5%CE%BF-%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%BF?p=5591743#post5591743

@ ADSLgr.com All rights reserved.