PDA

Επιστροφή στο Forum : παραπονα για ΟΤΕ στην E.U.



alx
03-09-04, 15:08
για σας,
πριν λιγο εγω και ενας φιλος,στειλαμε mail στον διαμεσολαβιτη της E.U. ,για να παραπονεθουμε για τον ΟΤΕ.Ειναι Ελληνας ο κυριος αυτος.
Μπορειτε και σεις να του στειλλετε mail.
Το mail του ειναι : euro-ombudsman@europarl.eu.int
( euro-ombudsman@europarl.eu.int
)
AYTA

WAntilles
03-09-04, 15:48
Καλά κάνετε και το κυνηγάτε παιδιά, καί για σας καί για όλους μας, αλλά δυστυχώς μάλλον δεν θα γίνει τίποτα.

Ο Νιόνιος καλά τό 'λεγε:

...τί να φταίνε οι εκπρόσωποι,
έρημοι κι απρόσωποι βρε.
Αν πονάει η κεφαλή...

adrianos
03-09-04, 22:55
Ο ενας φιλος ειμαι εγω εδω ειναι και το mail που εστειλα ¨

Γεια σας κυριε Νικηφόρε Διαμαντούρε,

Εδω και καιρο απολαμβανουμε την νεα τεχνολογια του ΟΤΕ την DSL.
αντι για αυτο ομως λαμβανουμε την πολιτικη του ΟΤΕ να παρεχει υπηρεσιες σε περισσοτερους χρηστες απο οσους μπορει,
Δηλαδη εχει γεμισει τα περισσοτερα DSLAM χωρις να εχει το καταλληλο Bandwith - υποδομη να μας στηριξει την τεχνολια την οποια διαφημιζει. Εδω βρισκεται η διαφημιση http://www.oteshop.gr/adsl_demo.htm
Εδω δειχνει πως κατεβαζεις με 37kb/sec πραγμα που δεν εχει συμβει ποτε και μιλαμε για ταχυτητες 10-25 kb/sec
Που ξερουμε πως υπαρχουνε πακετα που παρεχει ο ΟΤΕ με αναλογη τιμη ταχυτητα, κιομως εμεις πληρωνουμε για κατι που δεν εχουμε και χρειαζομαστε.

Επισης υπαρχουν καποια τηλεφωνα που μας δινουνε να κανουμε παραπονα και ερωτησεις στα οποια μιλανε πολυ διπλωματικα διοτι απλα σου λενε περιμενε και οτι ο ΟΤΕ κανει οτι μπορει...
Αλλα χωρις πειθω, γιατι αν τους πιεσεις σοθ λενε πως ο ΟΤΕ κανει οτι θελει και πως δε μπορουνε να κανουνε τιποτα..

Κουντουριώτης (pkountouri@ote.gr tel. 210-6117894)
Παν. Βασιλάκης Τμήμα Υπηρ. xDSL τηλ. 210-6115235

Ευχαριστω πολυ και θα ηθελα να σας ενημερωσω πως αυτα τα τηλεφωνα που σας εδωσα "βομβαρδιζονται" καθημερινα απο τηλεφωνα απο χρηστες απογοητευμενους.
Δυστηχως ο ΟΤΕ γνωριζουμε πως ειναι μονοπωλιο αλλα αυτο δε του δινει το δικαιωμα να μας εκμεταλευεται.
τα χρηματα ειναι μια ανταλλαγη και εμεις δεν παιρνουμε .
Αθανασιος Σωτηρης τηλ 210-9920011 210-9930397
email adrianos@tellas.gr adrianossotiris@yahoo.gr
Θα χαρω πολυ να εχω συντομα νεα σας.


Φιλε παλιο quaker Empire ζητω θεση και αποψη στο post :cry: :electric:

xxxxx
04-09-04, 02:12
Ωχ, ωχ καλύτερα να μην αναφέρουμε τόσο εύκολα ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΑ, ΤΗΛΕΦΩΝΑ κλπ.

xxxxx
04-09-04, 02:12
Ωχ, ωχ καλύτερα να μην αναφέρουμε τόσο εύκολα ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΑ, ΤΗΛΕΦΩΝΑ κλπ.

Sovjohn
04-09-04, 02:37
Hmm...Ενδιαφέρον, αλλά "λίγο". Εδώ κάποτε κάναμε (και κυρίως, έκαναν άλλοι, εγώ απλά ένα λιθαράκι έβαλα) ολόκληρες ομαδικές κινήσεις χωρίς αποτέλεσμα...

Η Ε.Ε. πιστεύει την ΕΕΤΤ βλέπετε. Η ΕΕΤΤ αντί για επιτροπή ανταγωνισμού είναι (εν πολλοίς) επιτροπή πρώην ΟΤΕυπαλλήλων, έτσι κάνει την Κινέζα...

Ελπίζω οι εξαγγελίες του Βουρλούμη να έχουν αντίκρυσμα αλλιώς πάει το κλείσανε το μαγαζάκι :)

dpan
04-09-04, 16:06
Μην πατε μακρια...το ιδιο mail ή καλυτερα συμπληρωση της φορμας που εχουν ηλεκτρονικα στην ΕΕΤΤ (www.eett.gr) για καταγγελια κατα του ΟΤΕ.Γνωριζετε οτι ειναι στα μαχαιρια χρονια τωρα και οτι εχουν τα μεσα να ξεκινησουν το οτιδηποτε κατα του ΟΤΕ χωρις να κολωνουν.

Και γω μια ωραια πρωια τοτε που μαλ...ζοταν η ADSL λογω Ολυμπιακων πηρα τηλ στην ΕΕΤΤ για να δω αν εχει γινει καμμια καταγγελια σε βαρος του ΟΤΕ και προς μεγαλη μου απογοητευση διαπιστωσα οτι μονο λογια ειμαστε εμεις οι Ελληνες.Κανενας παρακαλω δεν ειχε κανει ΚΑΜΜΙΑ καταγγελια.

Οποτε καλο θα ηταν να ξεκινησετε οχι μονο να διαμαρτυρομαστε στα forums αλλα να κανουμε και κατι στην πραξη.

Φιλικα
Δημητρης

tripper
04-09-04, 17:22
Καλά ηρεμήστε, δε χρειάζεται να το πάτε μακριά με την ΕΕΤΤ. Συμπλήρωσα τη φόρμα καταγγελιών πήγα να τη στείλω στο email που είχαν για αυτές τις περιπτώσεις, το αποτέλεσμα ήταν να μου αποσταλεί ένα μήνυμα από τον MAILER-DAEMON@host3.cosmohost.com επειδή η συγκεκριμένη διεύθυνση δεν υπάρχει.

Sovjohn
04-09-04, 17:27
Εγώ είχα στείλει φόρμα καταγγελίας η οποία παραπονούταν για το γεγονός ότι αν ο ΟΤΕ κάνει 122 αντί για 12 εργάσιμες για να φέρει μια DSL, δεν τιμωρείται.

Η απάντηση που πήρα ήταν...

"Αξιότιμε Κύριε,





Σε απάντηση του ηλεκτρονικού σας μηνύματος που μας κοινοποιήσατε στις 5/7/04 το οποίο αναφέρεται στις υποχρεώσεις του ΟΤΕ, σας πληροφορούμε ότι:



Με το ισχύον νομικό πλαίσιο, δεν υπάρχει υποχρέωση του ΟΤΕ να υποβάλλει προς έγκριση στην ΕΕΤΤ τη Σύμβαση για την παροχή πρόσβασης ADSL.



Επιπλέον, σας ενημερώνουμε ότι οι ευρυζωνικές υπηρεσίες μπορούν να προσφερθούν και με την αδεσμοποίητη πρόσβαση στον τοπικό βρόχο, όπου η ΕΕΤΤ ολοκλήρωσε έλεγχο της κοστοστρέφειας (τιμές προσανατολισμένες στο κόστος) των σχετικών τιμών που διενεργήθηκε σε συνεργασία με ανεξάρτητο ελεγκτή και έχει ήδη δημοσιεύσει τιμές σημαντικά χαμηλότερες από τις ισχύουσες πριν τον έλεγχο.



Η ΕΕΤΤ αντιλαμβάνεται την σημασία της ευρυζωνικής πρόσβασης και θα συνεχίσει να μεριμνά για την ανάπτυξή της στη χώρα μας."

= @@ καπαμάς και λούτσες μπλε :)))

dpan
04-09-04, 18:27
αν δεν λειτουργει η φορμα υπαρχει και δευτερος τροπος : mail στο info@eett.gr so simple?

alx
05-09-04, 16:32
Εγώ πάντως,έγραψα mail και στην Ν.Δ. !
Όποιος από σας θέλλει...μπορεί να ασχοληθεί,όποιος δεν έχει όρεχη να ασχοληθεί,ας μην.
Πάντως,δεν έχω σκοπό να κατέβω στο κέντρο να διαδηλώσω,σαν τους Σουήδους που ζητούσαν κάμποσα Mbit δωρεάν. :guitar

@ ADSLgr.com All rights reserved.