PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν κανει seeding το utorrent



thunderock
24-03-07, 19:01
καλησπερα παιδες,νεο μελος απο θεσσαλονικη.αντιμετωπιζω το ακολουθο προβλημα με το utorrent. αφου ολοκληρωνεται το κατεβασμα ενος αρχειου δεν το ανεβαζει παροτι συνδεονται leechers!!το upload rate παραμενει μηδενικο.εχω συνδεση 768/192,xp pro sp2 και κατεβαζω ως επι το πλειστον απο private trackers.ακομα dht,peer exchange απενεργοποιημενα,protocol encryption enabled,πορτες ανοιχτες(ρουτερ και firewall των windows).τι μπορει να παιζει???ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!

Gordito
24-03-07, 19:03
Για δες στις ρυθμισεις σου τι εχεις εκει που λεει Seed while και When torrent has reached seeding goal:
Mπορει να το εχεις απενεργοποιησει απο εκει

15972

thunderock
24-03-07, 19:14
και οι 2 επιλογες δεν ειναι τσεκαρισμενες

Gordito
24-03-07, 19:20
Μπορει απλα να εχει πολλους leechers με μεγαλυτερες συνδεσεις και να μην χρειαζεται να παρει απο σενα

thunderock
24-03-07, 19:33
υπαρχει περιπτωση ο isp μου να με αφηνει να κατεβαζω και να μου κοβει το ανεβασμα?τη στιγμη αυτη φαινεται να'ναι συνδεδεμενοι μαζι μου 10(29) leechers ολοι δε οι seeders ειναι 12.ανεβασμα 0κΒ/s.τα συμπερασματα δικα σου.

nikoskat
24-03-07, 19:46
υπαρχει περιπτωση ο isp μου να με αφηνει να κατεβαζω και να μου κοβει το ανεβασμα.τη στιγμη αυτη φαινεται να'ναι συνδεδεμενοι μαζι μου 10(29) leechers oloi de oi
ποσους seeders ομως; οι αλλοι μπορει να εχουν 10mbit και αν ειναι πολλοι, ποιος να πρωτοπαρει απο εσενα; θελει υπομονη..

thunderock
24-03-07, 19:59
επανερχομαι με παραδειγμα συνδεδεμενων leechers 5(6) και seeders 0(3).τα ιδια ακριβως.δεν παιζει να'ναι τυχαιο ιδιως αν θυμηθω οτι λιγο καιρο πριν αμεσως καταφερνα να μοιρασω.δεν ειχε ξανασυμβει κατι τετοιο.πως να εντοπισω τι φταιει?αν αλλαξω client?

ubick
24-03-07, 20:29
Δοκίμασε με έναν torrent από κάποιον public να σου φύγει η απορία.

thunderock
24-03-07, 22:02
κατι αχνοφαινεται κυριοι.κατι ασχετο τωρα.για συνδεση 768/192 τι αριθμο συνδεσεων να βαλω στο utorrent(global+connected peers/torrent)?παιζει ρολο?το προγραμμα εχει 90+55 αντιστοιχα.

Gordito
24-03-07, 22:05
Oχι μια χαρα ειναι ο αριθμος.
Κανε αυτο που λεει ο ubick,δοκιμασε να κατεβασεις ενα τορεντ που θα εχει εκατονταδες leechers απο καποιο δημοσιο tracker

thunderock
24-03-07, 22:37
ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον κατ'αρχας.εκανα μια δοκιμη μ'ενα παιχνιδι και τα πραγματα φαινονται καλυτερα.παιζει και η γραμμη υποθετω.δυτικες συνοικες θεσ/νικης.τι να σου λεω αδερφε.30kB/s με ζορι.περιμενουμε τους "μεσσιες" ιδιωτες(γελασαμε κι αποψε).ξερεις αν η τιμη του rwin παιζει αποφασιστικο ρολο σε ενδεχομενη βελτιωση της ταχυτητας down/up/load???

DOU
26-03-07, 23:55
ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον κατ'αρχας.εκανα μια δοκιμη μ'ενα παιχνιδι και τα πραγματα φαινονται καλυτερα.παιζει και η γραμμη υποθετω.δυτικες συνοικες θεσ/νικης.τι να σου λεω αδερφε.30kB/s με ζορι.περιμενουμε τους "μεσσιες" ιδιωτες(γελασαμε κι αποψε).ξερεις αν η τιμη του rwin παιζει αποφασιστικο ρολο σε ενδεχομενη βελτιωση της ταχυτητας down/up/load???


Φιλαρακι απο ανατολικη θεσ/νικη ειμαι, και εδω τα πραγματα τα ιδια @@ ειναι , 30 αντε 40 για λιγα sec.Ελεος.:worthy:

Gordito
27-03-07, 00:17
Μαλλον πρεπει να τους κανετε ενα ΝΤΟΥ:p

DOU
27-03-07, 01:32
Μαλλον πρεπει να τους κανετε ενα ΝΤΟΥ:p


Θελουν ενα ΝΤΟΥ οπως εκαναν οι 300 του λεωνιδα...:ork :viking :gun: :shoot:

@ ADSLgr.com All rights reserved.