PDA

Επιστροφή στο Forum : προβληματα με wind



sdfr
30-01-15, 02:00
καλησπέρα παιδια... ειμαι συνδρομητής στη wind εδω και αρκετό καιρό και τον περασμένο σεπτέμβριο έγινε ανανέωση συμβολαίου απο την μητέρα μου η οποία ουτε κατάλαβε τι θα έχει και τι ακριβώς θα πληρώνει...εντωμεταξύ η γραμμή είναι σε άλλο όνομα αλλα αυτοί δέχτηκαν το οκ...οταν ειναι να στα πάρουν γίνονται ολα γρήγορα όταν ομως έχεις πρόβλημα εσυ πρεπει να είσαι ο κάτοχος και να κάνεις τάμα για να βγάλεις άκρη..

έχω τραβηξεί πολλά με την wind και η υπομονή μου πλεον εξαντλήθηκε (απο τεχνικά προβλήματα με το ιντερνετ με τα οποιά δεν βγήκε άκρη ποτέ παρά τα 30 τηλεφωνα που τους έκανα κάθε μήνα για να στείλουν τεχνικό και αφού έστειλαν με χίλια ζόρια τα προβλήματα ακόμα συνεχίζονται, απο την άρνηση και την κοροιδία τους οταν προσπάθησα να αλλάξω το πρόγραμμα σε κατι πιο οικονομικό που με στέλνανε απο τα κεντρικά σε μαγαζί της wind και απο το μαγαζί της wind στα κεντρικά και άκρη δεν βγήκε, μέχρι και τα ανεξήγητα υψηλά ποσά στους λογαριασμούς για πληρωμή)
θέλω λοιπόν να ρωτήσω το εξής υπάρχει δυνατότητα να φύγω απο την εταιρια αυτή χώρις να τους πληρώσω? απο την στιγμή μαλιστα που δεν ικανοποιούν τις υπηρεσίες που υπόσχονται? υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω ? υπάρχει περίπτωση το πρόστιμο να μπει στην εφορία η να υπάρξουνάλλες κυρώσεις? δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση μας κοροιδευούν μπροστά στα μάτια μας και δεν μπορούμε να κάνουμε τιποτα...

deniSun
31-01-15, 18:23
Για να μην χρεωθείς θα πρέπει να λήξει το συμβόλαιό σου.
Δηλαδή αν έχει περάσει ένας χρόνος από την τελευταία ανανέωση.
Συνήθως κάνουν ένα χρόνο ανανέωση αλλά τώρα τελευταία κάνουν για περισσότερο.
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να τους ρωτήσεις.
Διαφορετικά μπορείς να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ αλλά θα πρέπει να αποδείξεις τα όσα λες περί μη εξουσιοδοτημένου ατόμου στην ανανέωση κλπ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.