PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσφορά Wind



tsakman
04-02-15, 11:22
Δε γνωρίζω αν έχει γίνει και σε άλλον,αλλά σήμερα η Wind μου έκανε μια πολύ καλή προσφορά για ιντερνετ και σταθερή.

Είχα ένα παλιό πακέτο wind νομίζω λεγόταν Wind L με απεριοριστα αστικα υπεραστικά διεθνή 1ωρα κινητα και ιντερνετ με 33 περιπου ευρώ για αρκετά χρόνια.Αυτό το μήνα έληξε η προσφορά και μου ήρθε να πληρώσω γύρω στα 44€.Η καλύτερη προσφορά που μου έκανε η Wind ήταν στα 30 ευρώ χωρίς διεθνή.

Αφού δε την δέχτηκα,έκανα online σύνδεση για Forthnet στα 25 € με 12 ωρες κινητά.

Περιμένωντας να εγκριθεί από την Wind η μεταφορά γραμμής,μου ξαναέκανε μόλις πριν λίγα λεπτά αντιπροσφορά η Wind
Απεριόριστα αστικά υπεραστικά 5 ώρες κινητά και 24αρη ιντερνετ από 44€ στα 17€ για 2 χρόνια με το πρώτο μόνο μήνα να μου έρχεται στα 20€.Οι τιμές με ΦΠΑ.Απλά θα πρέπει με φωτοτυπία ταυτότητας και λογαριασμού τηλεφώνου να στείλω σήμερα φαξ από κατάστημα Wind για ακύρωση μεταφοράς γραμμής στην Forthnet.

Νομίζω πως δεν υπάρχει καλύτερο πακέτο με τόσο χαμηλή τιμή και μιας και στην Wind δεν είχα ποτέ προβλημα πέρα ενός router που μετά από χρόνια μου κάηκε και μου το αλλάξανε.

manila
04-02-15, 13:08
Φίλε το πακέτο είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό και η τιμή του, νομίζω δεν χρειάζεται να το σκέφτεσαι άλλο

DrNo
04-02-15, 13:34
Η Forthnet δεν ξερω τι θα κανει και αμα σε ξαναπαρει πισω Αλλα αμα ειχες κανει στη χολ θα σου προτεινανε ισως προσφορα στα 15 € και με ολα τα παραπανω που λες (εκτος απο τα 120 λεπτα που δινει καθε μηνα αμα ειχες και καρτοκινητη στη Wind) αλλα στη χολ νομιζω θα εδινες τελος ενεργοποιησης κανα 35ρι αρα και ετσι καλα εισαι
Δωσαν πριν απο κατι μερες και σε μενα αυτη την προσφορα

- - - Updated - - -

(ειχα Wind και παρεμεινα εκει) ...ισως πρεπει να παω να αλλαξω την ενδειξη hol που γραφει στο αβαταρ μου...

parathuros
04-02-15, 16:05
Φίλε το πακέτο είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό και η τιμή του, νομίζω δεν χρειάζεται να το σκέφτεσαι άλλο

έχει πολύ καλή τιμή για το πακέτο

DrNo
04-02-15, 16:35
Δεν το συζηταμε ...Αλλα αμα διαλεγε απο την αρχη χολ θα του κανανε αντιπροσφορα στα 15 € και θα ειχε τσαμπε και κανα ρουτερακι αμα του χαλαγε...
Τωρα δεν νομιζω να πηγαινει παρακατω αλλα ποτε δεν ξερεις
-Να δουμε τωρα τι θα του πει -αμα του πει- και η Forthnet!..

techgirl
04-02-15, 22:04
τέλεια είναι η προσφορά, go for it!

iznodur
05-02-15, 11:03
Μια χαρά η προσφορά φίλε, προχώρα άφοβα!

achatzak
05-02-15, 16:20
Σε παρόμοια περίπτωση:
Έδινα 23€ το μήνα για 2 ωρες αστικα -υπεραστικα και ίντερνετ
Ζητησα κάτι καλύτερο και δεν μου κανανε
Έκανα αίτηση στην Forthnet για το triple play με 29,90€ (αγόρασα και τον εξοπλισμό)

Με πήραν τηλέφωνο από την Wind και μου έδωσαν:

Απεριόριστα αστικά-υπεραστικά
300' προς κινητά
ADSL έως 24Mbps (12Mbps πιάνω)

Όλα αυτά με 14,99€ το μήνα (15 είπαν αλλά 14,99 έρχεται ο λογαριασμός)

Ρώτησα αν έχω δέσμευση και αν μπορώ να φύγω όποτε θέλω μου είπαν "Που θα βρείτε φθηνότερα για να φύγετε"

Επίσης δίνουν 200 120 λεπτά προς όλους από καρτοκινητό Wind.
Δεν μου το δώσαν αλλα το ζήτησα σε ένα κατάστημα Public
και μου το ενεργοποίησαν

DrNo
05-02-15, 18:17
Το πακετο με τα 20 € http://www.wind.gr/gr/promo/fixed/double-play-offer/?gclid=CjwKEAiAxsymBRCegqiLzI7Q1S8SJADOgQrzxv71Eg_KAqA4TDH4pTJIY_16CtkH0hZer_GJYvDgZBoCyxjw_wcB που δινουν σε νεους συνδρομητες ειναι και το δικο σου ε;
...(Μονο που σε εμας το δωσανε στα 17 και σε εσενα στα 14.99€)

-Τα 200 λεπτα απο που προκυπτουν αφου για μονο 120 λεπτα γραφουν στο παραπανω λινκ!..

achatzak
05-02-15, 19:08
Το πακετο με τα 20 € http://www.wind.gr/gr/promo/fixed/double-play-offer/?gclid=CjwKEAiAxsymBRCegqiLzI7Q1S8SJADOgQrzxv71Eg_KAqA4TDH4pTJIY_16CtkH0hZer_GJYvDgZBoCyxjw_wcB που δινουν σε νεους συνδρομητες ειναι και το δικο σου ε;
...(Μονο που σε εμας το δωσανε στα 17 και σε εσενα στα 14.99€)

-Τα 200 λεπτα απο που προκυπτουν αφου για μονο 120 λεπτα γραφουν στο παραπανω λινκ!..

Σωστα 120 (2 ωρες ηθελα να γραψω και τα εκανα αχταρμα) ;)

DrNo
05-02-15, 22:24
Καλα συμβαινει -σιγα τον παστουρμα πως το ειπες :p
Αρα ο φιλος μπορει να το παει και στα 15...
(Εγω ειχα καμια εικοσαρια ντρινκι ντρινκι στο τηλ απο δαυτους και τελικα ειπα οχι στη χολ γιατι το κουρασαν)...

...Αρα τωρα οκ- αφου στα 15 μπορει και παιζει τελικα -και απο τη wind η προσφορα... καλο ειναι που το ξερουμε;)

MitsosDaBest13
06-02-15, 18:41
Πολύ καλή η προσφορά της WIND! Go for it! Αν έχεις και καρτοκινητό F2G, ίσως σου δώσουν και τα 120' κάθε μήνα, αν τα ζητήσεις.

Πάντως εμένα δε με φτάνει κανείς... Εγώ το Καλοκαίρι είχα δεχθεί προσφορά από τη WIND, μετά από φορητότητα προς HOL, για το σπίτι των γονιών μου, με 17€ Απεριόριστα Σταθερά + 300' κινητά + 24άρι ίντερνετ + Απεριόριστα Διεθνή σε 48 χώρες! Έστειλα υπαναχώρηση στη HOL και με παίρνει η τελευταία και μου λέει τα ίδια με 15,82€ και κατάφερα να γλιτώσω (μετά από αρκετή πίεση) και τα Τέλη Ενεργοποίησης αξίας 36€ και τους πήγα στη HOL! Το τερμάτισα! ;)

techgirl
09-02-15, 23:08
Πολύ καλή η προσφορά της WIND! Go for it! Αν έχεις και καρτοκινητό F2G, ίσως σου δώσουν και τα 120' κάθε μήνα, αν τα ζητήσεις.

Πάντως εμένα δε με φτάνει κανείς... Εγώ το Καλοκαίρι είχα δεχθεί προσφορά από τη WIND, μετά από φορητότητα προς HOL, για το σπίτι των γονιών μου, με 17€ Απεριόριστα Σταθερά + 300' κινητά + 24άρι ίντερνετ + Απεριόριστα Διεθνή σε 48 χώρες! Έστειλα υπαναχώρηση στη HOL και με παίρνει η τελευταία και μου λέει τα ίδια με 15,82€ και κατάφερα να γλιτώσω (μετά από αρκετή πίεση) και τα Τέλη Ενεργοποίησης αξίας 36€ και τους πήγα στη HOL! Το τερμάτισα! ;)

Με υπομονή και επιμονή όλα γίνονται ;)

Helene
14-02-15, 17:06
Μου φαίνεται πολύ καλή προσφορά. Τελικά την πήρες tsakman;

DrNo
19-02-15, 18:11
...αρχισαμε; ...:vava:
-Εχω κανονισει για 17€ οπως γραφω και παραπανω

Ειχε τελειωσει η προηγουμενη συμβαση (που ηταν στα 24 €και κατι) μονο για τρεις μερες Δηλ ημουν τρεις μερες χωρις νεο συμβολαιο μεχρι να μου ενεργοποιησουν αυτο με τα 17

Ο πρωτος λογαριασμος ηρθε στα 30, κατι
Δεν ενημερωθηκε το συστημα μου ειπαν τοτε που τους πηρα τηλ και πως θα αφαιρεθουν στον δευτερο λογαριασμο

Ηρθε και ο δευτερος και αυτος στα 30€ και κατι ψιλα
Πηρα τηλ για το τι συμβαινει και μου λενε πως ειναι σωστα
Μα μπλα μπλα τους λεω Η αρχικη συμφωνια ηταν για 20 τον πρωτο μηνα και μετα απο τον δευτερο στα 17
Απο που προκυπτουν αυτα τα δυο τριανταρια

Ναι σωστα ειναι μου λεει ειναι απο την αναλογια κτλ
Ποια αναλογια που δεν μου την ειχανε πει απο την αρχη να ειναι αυτη;
...Καλα- αμα καταλαβαινει καποιος κατι ας μου πει

achatzak
19-02-15, 21:29
Να γκρινιαξεις. Και εμενα ετσι εγινε αλλα με την γκρινια καταλαβανε οτι ειχαν λαθος και το πιστωσανε

151281

DrNo
19-02-15, 21:55
γκρινιαξα:p Αλλα τι να τους πω τωρα που δεν βλεπουν λαθος...

sakis.kom
20-02-15, 03:02
Για ένα λεπτό ρε παιδιά, αυτές οι τιμές δεν φαίνονται στο συμβόλαιο? Με το μιλητό τα υπογράφετε?

almounia
20-02-15, 08:28
Κι εγώ έκανα πρόσφατα συμβόλαιο σταθερής και ιντερνετ wind double play στα 20 ευρώ + 25 ευρώ για 2 χρόνια και αισθάνομναι "ρηγμένος" που εσείς πετύχατε καλύτερες τιμές. Όπως λέει και ο sakis, ΠΩΣ τα καταφέρατε; Πείτε μας για να ξέρουμε Ευχαριστώ ;)

MitsosDaBest13
20-02-15, 09:57
Κι εγώ έκανα πρόσφατα συμβόλαιο σταθερής και ιντερνετ wind double play στα 20 ευρώ + 25 ευρώ για 2 χρόνια και αισθάνομναι "ρηγμένος" που εσείς πετύχατε καλύτερες τιμές. Όπως λέει και ο sakis, ΠΩΣ τα καταφέρατε; Πείτε μας για να ξέρουμε Ευχαριστώ ;)

Οι περισσότεροι πετυχαίνουν καλύτερη τιμή, επειδή είναι χρόνια στη WIND και τους κάνει προσφορά για να μη φύγουν... Ειδικά αν μετά το πέρας της διετίας (δέσμευσης) κάνουν αίτηση σε άλλο πάροχο, η προσφορά είναι ακόμα καλύτερη.

achatzak
20-02-15, 10:47
Για ένα λεπτό ρε παιδιά, αυτές οι τιμές δεν φαίνονται στο συμβόλαιο? Με το μιλητό τα υπογράφετε?

Δεν εχω κατι γραπτό. Οταν έκανα αίτηση στην forthnet με πήραν τηλεφωνο και μου κάνανε την πρόταση ανανέωσης.
Νωριτερα που ζητησα εγω κατι καλυτερο ουτε που ασχολήθηκαν
Δυστυχως τον πελάτη τον εκτιμουν μονο οταν θα τον χάσουν και οχι οταν τον εχουν

sakis.kom
20-02-15, 11:18
Κατάλαβα... έτσι όπως το ακούω αυτό για την τιμή μου κάνει για απατεωνιά από μέρους τους. Δεν μπορεί να λένε μια τιμή και μετά να μην την δίνουν.
Αν δεν υπάρχει συμβόλαιο πάντως με την υπογραφή σας, ότι τιμή και να σας είπαν, να ξέρετε πως αν προσπαθήσετε να την ζητήσετε επίμονα και δεν σας την δίνουν, ο νόμος είναι "με το μέρος τους".
Χωρίς υπογραφή τίποτα δεν είναι έγκυρο και από τις δύο πλευρές. Τώρα αν σε αυτό υπάρχουν συμβόλαια (και υπάρχουν) που και οι δύο το δέχονται, αυτό είναι άλλο καπέλο.

DrNo
20-02-15, 12:52
@almounia Κανεις αιτηση σε αλλο παροχο ενα μηνα πριν (και οχι στο τελος οπως εκανα εγω που εμεινα για τρεις μερες χωρις συμβολαιο και μπλεξανε τα μπουτια τους οπως γραφω στην προηγουμ σελιδα) και μετα σε καλουν για να σε ρωτησουν γιατι θελεις να φυγεις-λες πως βρηκες καλυτερη τιμη και σου προτεινουν αντιπροσφορα


Για ένα λεπτό ρε παιδιά, αυτές οι τιμές δεν φαίνονται στο συμβόλαιο? Με το μιλητό τα υπογράφετε?
Ζητησα να μου στειλουν με e-mail και μου ειχαν πει πως δεν ειναι αναγκη! ...ξερω πως ειναι κουλη απαντηση αλλα ετσι μου ειπανε Και τι θα γινει αμα εχω καποιο θεμα και θελω να προσβαλλω την συμβαση ; θα μας ξανακαλεσετε λεει γιατι οι συνομιλιες εχουν ηχογραφηθει
/
Τελικα ξαναπηρα τηλ και μου λεγανε τα ιδια... Θα γραψω αναλυτικα τι λενε και θα βγαλω σε σκριν και τους λογαριασμους σε καποια φαση που θα εχω περισσοτερο χρονο

Το θεμα ειναι πως δεν με ενημερωσε κανενας για τα δυο πρωτα τριανταρια και αυτο που μου ειχανε πει ηταν πως ο πρωτος λογαριασμος θα ερθει στα 20€ και οι επομενοι στα 17

Εχει προωθησει το θεμα μου ειπε η τηλεφωνητρια αλλα δεν πιστευει να γινει κατι

Ωραια τοτε! Θα προωθησω αργοτερα το θεμα και εγω εδω και ακομα παραπερα...

almounia
23-02-15, 22:02
@almounia Κανεις αιτηση σε αλλο παροχο ενα μηνα πριν (και οχι στο τελος οπως εκανα εγω που εμεινα για τρεις μερες χωρις συμβολαιο και μπλεξανε τα μπουτια τους οπως γραφω στην προηγουμ σελιδα) και μετα σε καλουν για να σε ρωτησουν γιατι θελεις να φυγεις-λες πως βρηκες καλυτερη τιμη και σου προτεινουν αντιπροσφορα



Α, οκ ευχαριστώ για το tip

achatzak
23-02-15, 22:53
Το θεμα ειναι πως δεν με ενημερωσε κανενας για τα δυο πρωτα τριανταρια και αυτο που μου ειχανε πει ηταν πως ο πρωτος λογαριασμος θα ερθει στα 20€ και οι επομενοι στα 17

Εχει προωθησει το θεμα μου ειπε η τηλεφωνητρια αλλα δεν πιστευει να γινει κατι



Μου ειπαν οτι οτι μεχρι την εναρξη της προσφορας με χρεωσανε με την τιμη χωρις την εκπτωση. Τους ειπα εμενα μου ειπατε 15 ευρω τελική και οχι
απο 30 ευρω στο αφηνω 15. Δηλαδη αν λεγατε αρχικη 20000 ευρω και με την εκπτωση 15 εγω επρεπε να τα πληρωσω;

Φυσικα και η τηλεφωνητρια σου λεει δεν πιστευει να γινει κατι. Ζητα να μιλησεις με προισταμενο

techgirl
24-02-15, 15:55
Οι περισσότεροι πετυχαίνουν καλύτερη τιμή, επειδή είναι χρόνια στη WIND και τους κάνει προσφορά για να μη φύγουν... Ειδικά αν μετά το πέρας της διετίας (δέσμευσης) κάνουν αίτηση σε άλλο πάροχο, η προσφορά είναι ακόμα καλύτερη.

Γι αυτό όμως μένουν ;)

customer
27-02-15, 17:17
Το κολπο ειναι καλο, το θεμα ομως ειναι οτι
δεν παιρνουν παντα τηλεφωνο για αντιπροσφορα,
η μπορει να παρουν στο σταθερο και να λειπεις απο το σπιτι.

tsakman
27-02-15, 19:15
Με αυτά που ακούω,τρόμαξα και τουλάχιστον σε μένα μέχρι τώρα όλα καλά
151680

Το μόνο κακό είναι πως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε online τον χρόνο ομιλίας που έχουμε για κινητά.Από την wind μου είπαν πως είναι στα σχέδια της για να το φτιάξει και πως θα πρέπει να μετράμε 1+1 στα κινητά.Δηλαδή αν μιλήσουμε 5λεπτά συν 1 δευτερόλεπτο αυτό θα μετρηθεί για 6 λεπτά

Helene
02-03-15, 20:26
Όταν δεσμεύεσαι με μία εταιρεία για ένα ή δύο χρόνια, ξέρεις ότι σ' αυτό το διάστημα θ' αλλάξουν τα πράγματα και κατά πάσα πιθανότητα το πρόγραμμά σου δεν θα είναι πια το πλέον συμφέρον. Έτσι λοιπόν, έχεις κάθε δικαίωμα ν' αλλάξεις εταιρεία αν βρεις κάποιο άλλο που σε συμφέρει περισσότερο. Δουλειά της εταιρείας στην οποία ήδη βρίσκεσαι είναι να σου κάνει μία αντιπροσφορά ώστε να σε κρατήσει και η Wind συνήθως το κάνει πολύ καλά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.