PDA

Επιστροφή στο Forum : 14ημερο και υπαναχωρηση



ptrkv
06-02-15, 01:06
Καλησπερα σας!
Στις 26/01 ειχα κανει αιτηση για μεταφορα της γραμμης μου απο τον ΟΤΕ στη hol.Στις 29/01 ομως δεχτηκα μια καλυτερη προσφορα απο τον ΟΤΕ οπου και αποφασησα να συνεχισω κανοντας μια αιτηση υπαναχωρησης στη hol.Αυτοι απο μερια τους δεν τη δεχτηκαν...το μονο που θα μπορουσα να κανω ειπαν 3 εργ. ημερες πριν την ενεργοποιηση(27/01) να στειλω αιτημα ακυρωσης.Οταν υστερα επικοινωνησα με την εεττ μου ειπαν οτι ισχυει το 14 ημερο αλλα μονο στη περιπτωση οπου ερθει ο πωλητης στην πορτα μου ή με παρουν τηλεφωνο...οχι στην δικη μου περιπτωση οπου εκανα την αιτηση μεσω ιντερνετ(στη δικη μου ειπαν οτι ισχυει οτι μου ειπε η hol).
Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω κατευθυνθω;
Ευχαριστω εκ των προτερων

hannibal_
06-02-15, 18:49
Παραμένεις στην HOL ή πληρώνεις και φεύγεις....

Giama
07-02-15, 15:13
Δυστυχώς οι επιλογές σου είναι μόνο αυτές που αναφέρει παραπάνω ο hannibal_.
Μόνο 4 εργάσιμες ημέρες έκανε η ενεργοποίηση όμως; Δηλαδή έκανες αίτηση 26/1 και στις 27/1 ήταν ήδη το όριο των 3 εργάσιμων ημερών για να υποβάλλεις εμπρόθεσμο αίτημα διακοπής φορητότητας;
Παρεμπιπτόντως, τι προσφορά σου έκανε ο ΟΤΕ;

MrBug1234
22-03-15, 00:17
Παιδιά να ρωτησω και εγώ κάτι σχετικό.. Ισχυει η υπαναχώρηση εντος 14 ημερών για ανανέωση συμβολαίου μέσω τηλεφώνου ?
( γιατί οτι έχω διαβάσει στο νετ αφορούσε φορητότητα)

vforvendetta85
22-03-15, 17:29
Για κάθε ανανέωση συμβολαίου χρειάζεται γραπτή συναίνεση του πελάτη. Κάθε τι άλλο θεωρείται άκυρο.

akilleas
31-03-15, 13:42
Για κάθε ανανέωση συμβολαίου χρειάζεται γραπτή συναίνεση του πελάτη. Κάθε τι άλλο θεωρείται άκυρο.

Ισχύει σίγουρα και η τηλεφωνική ανανέωση με ηχογραφημένη συνομιλία

@ ADSLgr.com All rights reserved.