PDA

Επιστροφή στο Forum : Ένωση πολλών αρχείων ξανα. Μπαααα!



Valder
04-09-04, 03:00
Κατέβασα ενα παιχνιδι 690 ΜΒ το οποίο ηταν ενας φάκελος που περιεχει -μόνο- αρχεια όπως fib-kaib.001,fib-kaib.002 κλπ.

Προσπάθησα να τα ενώσω με το HJsplit και τα κατάφερα αλλά βγήκε ενα αρχείο fib-kaib χωρίς κατάληξη το οποίο είναι 700 ΜΒ

Πως στην ευχή θα παίξω το παιχνίδι που τόσες ώρες κατέβαζα; Τα χω πάρει αγρίως!

Βοήθεια αδέρφια!

sdikr
04-09-04, 03:03
Μαλλον είναι κάποιο zip,rar etc θα πρέπει να βρείς το πρωτο κομάτι για να το δουλέψεις (αυτό με το zip, rar)

Valder
04-09-04, 03:31
Απο το Azureus το κατέβασα και ήταν ενας φάκελος με 48 τέτοια αρχειάκια μόνο....

Πήγα να κάνω extract το fib-kaib με το win rar και βλέπω μέσα ενα fib-kaib.bin,ξεκινώ το extact και στο 1% μου λέει οτι θέλει ενα αρχειο F:\....\fib-kaib.r00

Έπειτα πήγα να κάνω extract το fib-kaib.001 (έτσι για να λέω οτι το προσπάθησα) με το win rar πάλι και βλέπω μέσα ενα fib-kaib.cue,ξεκινώ το extact και στο 1% πάλι μου λέει οτι θέλει ενα αρχειο F:\....\fib-kaib.r00

Φυσικά επειδή η ζωη με γα...ει πατόκορφα δεν βλέπω πουθενά κανένα τέτοιο αρχείο και κοντεύω να σαλτάρω....

Καμια ιδέα; Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω απο μετονομασία "κάααααποιου" αρχείου εως και......... win-iso (πιθανόν λεω μαλακίες)

αν πάνε χαμένα τα 700ΜΒ θα τα σπάσω όλα... :evil:

sdikr
04-09-04, 03:52
corrupted file (ελπίζω να το έγραψα σωστά) με μια τελευταία δοκιμή
το winrar είναι λίγο περίεργο με τις εκδόσεις του, δοκίμασε να κατεβάσεις ποιο καινούργια εκδοση

pontifikas
04-09-04, 11:18
Από Bittorrent είναι δηλ.
Όπως ειπώθηκε παραπάνω είπαρχει ένα αρχείο ανάμεσα σε όλα αυτά που είναι η ρίζα.
Αν κάνεις αυτό extract τότε τα κάνει όλα και σου παράγουν τα .bin .cue. Τώρα.
1)Το αρχείο αυτό έχει την μικρότερη αριθμητική κατάληξη(πχ 00)
2)Τα αρχείο αυτό έχει διαφορετική κατάληξη από όλα τα άλλα.

Τσέκαρέ το λίγο.Ελπίζω μόνο να μην το έσβησες σε μια προσπάθεια να απομακρύνεις τα λάθος extracted για να μείνουν πάλι τα αρχικά.

Δεν νομίζω να παίζει κάτι με το winrar.Δεν παίρνω και όρκο απλά εγώ έχω παλιά έκδοση και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

oMikR0n
04-09-04, 11:50
Φυσικα δεν κατεβασες 700mb τζαμπα. Για αυτο το λογο τα κανουν σε 15mb κομματια. Εαν ειναι ενα corrupted να κατεβαζεις μονο αυτο. Οσο για το προβλημα σου επανεφερε ολα τα αρχεια με τα αρχικα filenames και ανοιξε το .001 με το winrar.

Κοιτα ενα δικο μου:
http://img89.exs.cx/img89/5276/001compressed.th.png (http://img89.exs.cx/my.php?loc=img89&image=001compressed.png)

oMikR0n
04-09-04, 12:02
Btw ποιο παιχνιδι ειναι αυτο να δουμε πως ειναι η πραγματικη μορφη? (r00,001)


PS: Kρατηστε οσα παιχνιδια και οτιδιποτε εχετε σε τετοια μορφη γιατι αυτη ειναι η πραγματικη τους. Ετσι ερχονται απο τους ripper τους... Ασχετα που στο kazza και σε ολα αυτα τα αλλαζει ο καθενας οπως του αρεσει και γινετε ...

oMikR0n
04-09-04, 12:34
Και στην τελικη πρεπει να κανεις extract αυτα τα (.bin .cue), και ή να τα καψεις (burn image) με το nero η να τα κανεις mount με καποιο προγραμμα.

Sorry για το τριπλο ποστ

Valder
04-09-04, 13:15
Χμμ ναι τα είχα κρατήσει τα αρχεία στην αρχική τους μορφή. Ακολούθησα τη συμβουλή σας Όμικρον και Ποντίφηκα και έκανα extract το .001 και βγήκαν 2 αρχεία ενα bin και ενα cue. Περίεργο όμως καθότι το είχα κάνει και χτές και μου ζήταγε το .r00. Ισως η διαφορά να ήταν οτι έκανα ενα αντίγραφο του .001 και το μετονόμασα σε .r00. Τι να πω;

Τώρα τα γράφω αυτά σε 700άρι; Τα ΧΡ το βλέπουν το flt-kaib.bin σαν 698ΜΒ ενω στα properties δείχνει 732....κλπ ΜΒ μεσα στην παρένθεση. Προχωράω άφοβα ε;

Το Kaiba the revenge ειναι Όμικρον! :D

Τώρα τα σβήνω τα αρχειάκια τα 15άρια ε; Δε βλέπω να χρειάζονται αφου βγήκαν τα άλλα... :?

Αν όλα αυτά που σας περιγράφω τώρα είναι σωστά τότε σας ευχαριστώ όλους! :D

al3xis
04-09-04, 13:59
αν έκανες copy το 01 σε 00 εγώ λεω να μην τα σβήνεις ακόμα. βέβαια αφού έγινε το exract... παντως κάποιο ντάκο έχει η λαβα... :lol:

oMikR0n
04-09-04, 14:18
Ναι τωρα απλα το καις αφοβα! Οπως σου ειπα και πριν καλο ειναι να κρατας τα 15mb αρχειακια και να τα κανεις share ετσι!

@ ADSLgr.com All rights reserved.