PDA

Επιστροφή στο Forum : OTE TV από ρούτερ σε bridge



evdometap
07-02-15, 21:25
Καλησπέρα. Κάνω κάτι πειράματα και έχω το εξής ερώτημα. Αν βάλω στη γραμμή να συγχρονίσει το tg585v8 το οποίο ΔΕΝ έχει stb port, και συνδέσω πάνω του σε bridge mode το tplink w8960n που έχω ρυθμίσει και έχει stb port, θα έχω υπηρεσίες τηλεόρασης; Η δεν θα μπορεί να περάσει η tv από το thomson;

sweet dreams
08-02-15, 10:08
Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί το σήμα θα περάσει αυτούσιο στο tplink, αλλά αφού κάνεις πειράματα γιατί δεν το δοκιμάζεις;;;;

nicolasdr
08-02-15, 11:03
Καλησπέρα. Κάνω κάτι πειράματα και έχω το εξής ερώτημα. Αν βάλω στη γραμμή να συγχρονίσει το tg585v8 το οποίο ΔΕΝ έχει stb port, και συνδέσω πάνω του σε bridge mode το tplink w8960n που έχω ρυθμίσει και έχει stb port, θα έχω υπηρεσίες τηλεόρασης; Η δεν θα μπορεί να περάσει η tv από το thomson;

Και να το βαλεις σε bridge δεν ειναι router με wan input εκτος αν κανεις dynamic bridge κανοντας μια lan wan κατι το οποιο υποστηριζεται στο v3 hardware revision. Το μοντεμ "σηκωνει" τα vc's. Νομιζω πως στο 8/36 παιζει η iptv. Αν στο tg585v8 υπαρχει η επιλογη για δημιουργια vc's τοτε φτιαξε ενα vc 8/36 χωρις ενεργο dhcp για το εν λογω προφιλ συνδεσης (ας το πουμε iptv). Δεν θα μπορεις ομως να κανεις pppoe passthrough με το w8960n εκτος αν ειναι v3.

Σε καθε περιπτωση θα σου σηκωσει μονο το pppoe session και δεν θα κανει establish τα vc's. Αρα δεν θα περασει η iptv

evdometap
08-02-15, 15:28
Και να το βαλεις σε bridge δεν ειναι router με wan input εκτος αν κανεις dynamic bridge κανοντας μια lan wan κατι το οποιο υποστηριζεται στο v3 hardware revision. Το μοντεμ "σηκωνει" τα vc's. Νομιζω πως στο 8/36 παιζει η iptv. Αν στο tg585v8 υπαρχει η επιλογη για δημιουργια vc's τοτε φτιαξε ενα vc 8/36 χωρις ενεργο dhcp για το εν λογω προφιλ συνδεσης (ας το πουμε iptv). Δεν θα μπορεις ομως να κανεις pppoe passthrough με το w8960n εκτος αν ειναι v3.

Σε καθε περιπτωση θα σου σηκωσει μονο το pppoe session και δεν θα κανει establish τα vc's. Αρα δεν θα περασει η iptv

Εχει κανονικά wan ethernet το tp link. Είναι το v5..

nicolasdr
08-02-15, 19:21
Εχει κανονικά wan ethernet το tp link. Είναι το v5..

Τοτε θα γινει κανονικα το pppoe passthrough για το vc 8/35 αλλα τα υπολοιπα vc's σηκωνονται απο το thomson. Εφόσον το thomson δεν εχει την δυνατοτητα δημιουργιας vc τοτε δεν θα περασει η tv δυστυχως.

uncle_nontas
20-05-15, 20:50
Αντιστρέφω την ερώτηση. Έχοντας το tp-link w8960n v3 και ένα fritzbox 7360 θέλω να κάνω το εξής: Ως modem να παίζει το tplink, το οποίο να δίνει και το σήμα στους αποκωδικοποιητές μου, και το fritz να μοιράζει ίντερνετ στις συσκευές. Is that possible?

@ ADSLgr.com All rights reserved.