PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξαφνικό πρόβλημα ταχύτητας συγχρονισμού



ptsak
08-02-15, 14:55
Έίμαι στη hol σχεδόν 2 χρόνια χωρίς προβλήματα με 24αρα κ hol tv.
Δυστυχώς όμως εκεί που κλείδωνα σε 12 καθαρή ταχύτητα, εδώ και 3 μέρες κλειδώνω σταθερά σε 2,7 με αποτέλεσμα να σέρνομαι και κατά συνέπεια να μην παίζει και το hol tv αφου τραβάει bandwith για να παίξει.
Δήλωσα βλάβη στη hol και την επόμενη ήρθε τεχνικός που έλεγξε τη γραμμή κ επιβεβαίωσε τα παραπάνω. Το πρόβλημα εντοπίζεται απο έξω και κατά συνέπεια το αίτημα πάει προς ΟΤΕ.
Τί μπορεί να παίχτηκε ρε παιδιά? Μπήκα σε μπερδέματα έτσι στα καλά καθούμενα... Οι Οτέδες εν τω μεταξύ ερχονται πρωινές ώρες κ γω εργάζομαι τότε ρε γμτ.
Έχει άλλος τέτοια εμπειρία κ πως μπορεί να λυθεί το θέμα το συντομότερο δυνατό πιστεύεται?

Ευχαριστώ

:hmm:

vOOz
08-02-15, 23:21
1002 πραγματα μπορει να εγιναν, το σημαντικο ειναι αμα σου ζηταει ο οτε να εισαι στον χωρο, να στειλεις εστω εναν γνωστο να περιμενει για να μην καθυστερεις αλλο.
ζητησαν οντως να ερθουν στον χωρο?!

ptsak
08-02-15, 23:36
Ο τεχνικός της hol μπου είπε ότι έρχονται πρωινές ώρες και ίσως χρειαστεί να τους ανοίξει κάποιος για να τσεκάρουν κατενεμητή αν χρειαστεί...

hannibal_
09-02-15, 14:00
Ο τεχνικός της hol μπου είπε ότι έρχονται πρωινές ώρες και ίσως χρειαστεί να τους ανοίξει κάποιος για να τσεκάρουν κατενεμητή αν χρειαστεί...

Ισχύει αυτό. Στην περίπτωση μου τους είχε δώσει η HOL το κινητό μου και με πήραν τηλέφωνο ώστε να κανονίσω ποιός θα τους ανοίξει.

SPIROS1979
09-02-15, 19:41
μην ανησυχεις γενικο φενομενο ειναι αυτο το χω παθει και εκανα μια φορα 10 μερες για να ξαναγινει καπως οπως πριν ... μεχρι που ακουγα και τις συνομιλιες του γειτονα οταν ανοιγα το τηλεφωνο να παρω καπου ...

Ναι οι τεχνικοι του οτε ερχονται πρωι μερικοι .

ptsak
09-02-15, 23:29
μην ανησυχεις γενικο φενομενο ειναι αυτο το χω παθει και εκανα μια φορα 10 μερες για να ξαναγινει καπως οπως πριν ... μεχρι που ακουγα και τις συνομιλιες του γειτονα οταν ανοιγα το τηλεφωνο να παρω καπου ...

Ναι οι τεχνικοι του οτε ερχονται πρωι μερικοι .

Τουλάχιστον φίλε Σπύρο η γραμμή σου επανήλθε όπως πριν;

SPIROS1979
10-02-15, 00:09
ναι μετα απο μερες μου ειχε γινει το αλλο δεν ειχα και ιντερνετ ολο το διαστημα αυτο και η τηλεφωνια σχεδον τιποτα ... μου καναν δυο δωρο παγια στους επομενους λογαριασμους ....

μετα επανηλθε κανονικα σταθερα στα 13 μβς αλλα μερικες φορες κανει τα παλαβα του .. και μια αλλη φορα μου ειχε γινει το αλλο ενας γειτονας εβαλε νεα συνδεση adsl ωραια αλλα πειραξε ο τεχνικος και την δικια μου γραμμη κατι καλωδια δεν ηξερε ποια ειναι τα δικα του ποια ειναι τα δικα μου :) αλλα ενταξει φτιαχτηκε και αυτο .


υπομονη αρκετη θελει με εταιριες εκτος του οτε τι θελω να πω οτι εαν εισαι στον οτε αμεσως ερχονται εαν γινει καποια βλαβη :)

ptsak
10-02-15, 13:41
Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε μόλις. Πήγανε οι ΟΤΕδες και μ αλλάξαν ζεύγος στο ΚΑΦΑΟ μάλλον. Κάποιος έκανε λ@λ@κία άραγε όταν θα σύνδεε κάναν άλλο.
Κλειδώνω 15 τώρα είδα. Είμαι ικανοποιημένος κ εύχομαι να μην ξαναέχω θέμα...

SPIROS1979
11-02-15, 23:46
Ωραιος μια χαρα ταχυτητα κλειδωνεις .

@ ADSLgr.com All rights reserved.